Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum slabim (11)


Recommended Posts

Bravo, Cornelia, hai si la subiectul celalalt, sa ne zici si noua cam ce mananci...Pe mine ma cam chinuie foamea de cateva zile, cred ca si fiindca sunt inainte de ciclu... Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 10 luni) si Ramona (1 an si 9 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga ValentinaG ... ai luat herbalife o luna dar mentinere ai luat tu o luna? Nu cred... daca ai fi luat si mentinere sigur nu puneai inapoi .... Am o gramada de cazuri ... adica mama, matusa , tata ... care au slabit cu herbalife ... tata intradevar a pus 2 kg la loc... dar din 18 slabite ce sunt 2 kg? si oricum el are o pofta de mancare iesita din comun va pup lore
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, va dau un sfat: puteti sa tineti cure, sa cumparati 10 carti Montignac, sa dati bani pe masaje, saune, gimnastici si creme, numai nu luati Regenon. Eu stiu pe cineva care a murit in somn, a facut stop cardiac, si nu era batrana. Mai bine-asa, vorba bunica-mii Dumnezeu s-o ierte, grasa si frumoasa. Eu ma chinui sa dau jos 2 nenorocite de kg ramase dupa sarcina, cu inca doua depuse inca dinainte, deci 4. Sa zicem 5 ca sa fie si unul de rezerva. Pt ca nu e mult si ca sa impulsionez procesul as incerca cura cu orez de 4 zile, ca vad ca cu Montignac o sa imbatranesc inainte de a slabi. Tin de 3 sapt montignac si am slabit 1 kg[q]Dupa cura cu orez ma intorc la montignac. Voi ati auzit de cura asta cu orez? Ce credeti depre ea? Se zice ca slabesti, mama-mama. Daca s-a mai vorbit despre cura cu orez, va rog, trimiteti-mi si mie linkul. Astrid si micul Harald
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiu doar de cura Oshawa, grau cu orez nedecorticat si putina sare, 2 saptamani, e de dezintoxicare de fapt, si se beau anumite ceaiuri, depinde pt. ce o faci.De obicei Urzica, Coada soricelului, Traista Ciobanului etc. Se slabeste sigur! Sabina & Sofia Galagia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor de cura de usturoi a-ti auzit???! Eu va citesc dar nu prea reusesc sa si scriu. Deci sunt cu voi.Am mai deschis un subiect “Slabiti 6-8 kg in 19 zile” Sincer eu am slabit 4 si putin, chiar nu intele “virgula” Cele cateva grame le pui sau le dai jos in interval de cateva ore, depinde de starea ta. Deci am dat 4 kg jos in 19 zile , dar Briana merge din 23 febr. la cresa si am pus aproape 2 inapoi. Sunt F.STRESATA. Pana acum (ea are 1 an si 8 luni) am fost acasa impreuna toata ziua (si noaptea) Deci rontai ce apuc, nu am stare … Stresata!!! Dar totusi nu am mai pus la solduri si la burtica, s-au pus dar nu stiu pe unde. A.. sa revin, colegele de la lucru mi-au spus de 2 cure de usturoi , voi a-ti auzit de ele? Cine da, rog detalii!! Prima: Se spala si se curata 350 g usturoi. Se piseaza marunt cu o piua de lemn. Dupa ce a fost pisat se ia din aceasta compozitie 200g (partea mai suculenta) si se introduce int-un vas ce contine alcool rafinat 96 grade – 200 ml. Vasul inchis ermetic se tine 10 zile la rece. Se strecoara aopi intr-un tifon , se pune intr-o sticluta bine inchisa si se mai tine 3 zile. Ziua 1 – dim. 2 pic. , pranz 2 pic., seara 2 picaturi Ziua 2 - dim. 4 pic. , pranz 5 pic., seara 6 picaturi Ziua 3 – dim. 7 pic. , pranz 8 pic., seara 9 picaturi Ziua 4 - dim. 10 pic. , pranz 11 pic., seara 12 picaturi Ziua 5 – dim. 13 pic. , pranz 14 pic., seara 15 picaturi Ziua 6 - dim. 15 pic. , pranz 14 pic., seara 13 picaturi Ziua 7 – dim. 12 pic. , pranz 11 pic., seara 10 picaturi Ziua 8 - dim. 9 pic. , pranz 8 pic., seara 7 picaturi Ziua 9 – dim. 6 pic. , pranz 5 pic., seara 4 picaturi Ziua 10 - dim. 3 pic. , pranz 2 pic., seara o picatura Tratamentul este recomandat pt. vindecarea diferitelor boli, prevenirea infartului miocardic, prevenirea bolilor de stomac. Purifica organismul de depuneri adipoase si de calori , imbunatateste metabolismul, vasele de sange devin elastice, previne arteroscleroza. Practic intreg organismul se regenereaza. A doua: Usturoiul combinat cu otetul de mere, ajuta l atopirea grasimilor din corp. Cercetatorii americani,”cica”, au descoperit o foarte eficienta metoda de slabire cu ajutorul careia se pot pierde 8-9 kg in 14 zile. Metoda este foarte simpla. In conditiile unei diete nu prea severe, fara grasimi si dulciuri, o combinatie intre otetul de mere si usturoi poate ajuta la topirea grasimilor excedentare din organism. Usturoiul fiind un factor foarte bun de reglare a metabolismului , iar otetul de mere ataca grasimile, dau vitalitate organismului si permit in acelasi timp pierderea kg. In plus. Reteta ar fi urmatoarea: 1 lingurita de otet de mere si o capatana de usturoi pisata, inainte de fiecare masa timp de 2 saptamani. Mirosul neplacut se estompeaza mestecand chimen, cafea boabe, un mar, un fir de patrunjel. V-am plicti, dar astept sugestii si pareri, chiar si indicatii , eu nu sunt inca in stare sa revin la vreo cura, dar va trebui, soseste primavara si …….. Pe curand. Sa stiti ca sunt alaturi de voi si fiti ambitioase , hai sa fim mandre de noi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabriela eu am incercat o alta cura cu usturoi. Am tinut o saptamana dieta cu ciorba de varza (aveam 1,72 m si 68 kg) si dupa 4 kg date jos (64 kg) am continuat cu usturoiul pentru mentinere. Am mancat fara paine si dulciuri si prajeli, bine am mai avut si scapari la capitolul dulciuri... dar in mare am continuat sa dau jos cam 1 kg la 10 zile. Am mai facut (si inca fac) gimnastica cam 5 zile pe saptamana cate 30 minute. Acum am 62 kg. si cateodata cand mai sar calul bat inspre 63. O sa mai tin o tura de ciorba de varza, dar in aprilie, sa apara ceva legume romanesti. Iti copiez cura de usturoi: "Se iau 8 catei de usturoi, se curata, se zdrobesc in piulita de lemn sau pe un tocator de lemn (cu ciocanul de snitele tot din lemn), apoi se amesteca cu 250 g miere de albine si 500 ml otet de mere si se baga intr-un borcan de 800 g, inchis cu capac. Compozitia se lasa trei zile la rece, in camara, amestecandu-se de doua-trei ori pe zi, cu o lingura de lemn. Dupa cele trei zile, se ia cate o lingura dimineata si alta seara. Un borcan va ajunge o luna. Cand se termina, preparati o cantitate noua si continuati dieta. Veti avea doua scaune pe zi. Efectul usturoiului nu dauneaza stomacului, fiind compensat de cel al mierii. Primele rezultate vizibile apar dupa o luna de dieta. NU SE FOLOSESC TACAMURI DE METAL" Va urez succes tuturor si continui sa va citesc chiar daca nu postez. A, si sa nu uit. Exista un site de diete faine, se cheama www.idieta.ro Sper sa nu se cheme reclama ce fac eu... si sa ma ia de urechi vreun moderator. O zi frumoasa sa aveti! Elena & Maria Bucuria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cgabriela, eu am tinut la viata mea (sau am incercat sa tin) o groaza de diete, am luat fel de fel de ceaiuri ajutatoare si pastile, dar de fiecare data fie nu am slabit deloc, fie am slabit ceva si am pus la loc relativ repede. Iata ca, datorita acestui site si fetelor de aici, am reusit sa iau o decizie epocala pt. mine, la 1 februarie am inceput sa mananc cum spune Montignac (exceptand unele abateri, fireste) si am slabit 4kg (de la 59kg la 55kg, la 1.62m), fara sa simt ca tin un regim de slabit si fara sa am o data limita la care sa-l inchei! Pentru ca mi s-a parut singurul de care am reusit sa ma tin, sanatos si fara f. multe impuneri (de care de obicei nu reuseam sa ma tin, ca sunt o pofticioasa; daca azi aveam voie sa mananc "aia", eu, bineinteles ca pofteam la "ailalta"), gatind cam acelasi lucru pentru toata familia (doar ca nu am mai facut pentru ai mei prajituri, pizza, pateuri etc. - aici recunosc ca am fost cam egoista, dar va veni vremea cand le voi face - o data pe luna imi permit si eu sa mananc!). In concluzie, din experienta mea, ai putea incerca si asta, de stricat nu are ce sa-ti strice...Si eu m-am decis greu, tot imi ziceam ca nu am sa pot, dar am reusit sa-mi intre in sange si, chiar daca mai poftesc cand vad un dulce si mai calc pe bec, macar am ore relativ fixe de masa, am reguli de la care nu ma abat (de ex. fructele cu 1/2-1 ora inainte de masa; pauze obligatorii de min.3 ore intre mesele principale) si ma simt din ce in ce mai bine in pielea mea ("piele" care, intre noi fie vorba, mi-a cam ramas putin "mare", de aceea am luat hotararea sa ma duc si la fitness). Nu slabesc brusc, am si perioade de stagnare, dar sunt convinsa ca daca voi continua asa, chiar si cu abateri cu tot, sigur nu voi mai pune aceste kg la loc... Succes, orice alegere vei face! Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 10 luni) si Ramona (1 an si 9 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, vad ca esti f activa si cu slabitul si cu scrisul. Esti o draguta! Eu nu mai scriu, ca mai rau fac! Am avut si azi abateri desi am spus ca de azi voi fi cuminte. Ti-ai gasit! Si parca nici nu ma simt asa vinovata! Nu stiu de ce se manifesta asa ciudat la mine toata chestia asta cu slabitul. Poate si pt ca nimeni in jurul meu nu se abtine de la mincat. Incerc si eu sa dau vina pe cineva...[V] Azi am fost aproape toata ziua plecati , asa ca am mincat cam toata ziua cite ceva. Vad eu miine la cintar! Sa va gaseasca 8 Martie frumoase si slabe![flo][flo][flo] GabiG si Francesca 1an8 luni Pe lumea asta exista un singur bebelas (copil) perfect! Si fiecare mama il are! http://www.geocities.com/adrianb74
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...