Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum slabim (11)


Recommended Posts

Vreau si eu sa slabeeeeesc!!!!! Am 58 (pt 1.68m) si vreau sa ajung la 54 (52 ar fi ideal) dar fara sa le mai iau inapoi. Acum ma chinui cu 3kg pe care le tot iau si le dau jos- nu mai fumez- si ma iau damblalele citeodata. Nu mai stiu sa slabesc, singura metoda care mai merge e doar sa stau nemincata pina seara, cind fac o masa legera. Dar revin imediat kilogramele, pt ca nu le-am slabit cum trebuia si sint tare necajita :( Aveti o idee cam cu ce ar trebui sa incep? Precizez ca nu maninc dulciuri, nu prajeli, carne cam de 3 ori pe sapt si in rest legume, fructe si iaurt. Paste destul de rar.Piine, da maninc destula, cam 200g/zi. A... si mai beau cite un Martini, cite un punch cind si cind. Si mai iau cite un pic din brinza, cit sa gust, nu ma ghiftuiesc, desi inainte ce ma mai umflam cu ea... si nu eram asa de grasa!!! Ex de meniu pt saptamina asta: _ ciorba de fasole verde- pastai- din care am mincat vreo 2 farfurii :) mi-era tare pofta. _ turta de griu (pilpil) - asta e facuta din arpacas, 3 oua, ceapa si morcov prajit, patrunjel. Deci nimic care sa ingrase!!! _ gris cu lapte- am mincat din el 3 linguri si daca reusesc sa maninc un castronel pe timpul saptaminii e mult. _salata de vinete. Iar la servici maninc cruditati, un fruct si o chifla. Helllpppppppp!!!!! Toulouse, la ville rose
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Chantonel, tu ti-ai calculat BMI (body mass index)? Sa sti ca tu iesi mai mult decit ok, 20,5. Pina in 24,4 esti in limite normale. Pt cele care nu stiu BMI= kg/inaltimea la patrat. Peste 25 BMI trebuie sa ne facem probleme. Daca avem peste 30 este obezitate si trebuie sa ne adresam doctorului. Nu iti voi spune ca te disperi degeaba ca nu esti grasa, fiecare este asa cum se simte, dar vezi sa nu slabesti prea mult! Vorbesc foarte serios. Stiu ca in Franta se poarta femeia snur, dar... Din cite vad maninci destul de echilibrat, incearca mai multa miscare... Hai ca la sfaturi ma pricep, mai greu e sa le pun in practica! Numai bine!! GabiG si Francesca 1an8 luni Pe lumea asta exista un singur bebelas (copil) perfect! Si fiecare mama il are! http://www.geocities.com/adrianb74
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabi, multumesc pentru sfaturi :) Stiu ca nu sint grasa dupa calculele-alea, dar daca ai vedea ce sunculite am pe copane..... m-ai baga la fripturica :) Stiu ca miscarea e cea care ma omoara, mereu cu fundu-n scaun, la masina sau in fata comp-ului, tot aia e! Dar asta e cel mai greu de facut, mai ales pe timp urit, cum e acum, unde sa ma plimb? Mai merg eu o ora/sapt la piscina si ma mai sui pe stepper- desi in ultimele 2 sapt nu l-am bagat in seama- dar in rest... pauza. Poate fac frantzuzuzoaicele de-aici o excursie de-o saptamina prin Alpi sau Pirinei, sa mergem pina picam late, ca altfel... abia la vara ce ma voi mai misca un pic :( Toulouse, la ville rose
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor! Ies iar la raport dupa a doua saptamana de disociat si raportez ca am mai pierdut un kg. Sunt foarte multumita si as continua DAR... mi-a spus cineva, fara sa-mi dea amanunte ca disociatul nu trebuie tinut prea mult ca dauneaza. Asa ca vin la voi si cer ajutor: poate cineva sa-mi de detalii? Cat poate fi tinut acest regim? Stie cineva din surse oficiale (medicale) cum e cu disociatul? In afara unei usoare constipatii in ziua de lactate eu nu am avut nici o problema. Va multumesc si astept cu interes orice amanunt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] Eu raportez cu bucurie: Uraaaaaa!!!!![cool] Dupa trei saptamini de disociat am scazut cu un numar jumate la haine - adica purtam 46 si acum 44 mi-e largut, dar in 42 nu intru cum mi-ar place mie. ma stiti, eu sunt aia care nu s-a suit pe cântar de vreo doi ai (mai precis dinainte de a naste)asa ca hainele sunt deocamdata comparatia. oricum este multumitor de tot. Si nu renunt, pentru ca imi este bine. [bis][bis][bis][bis] Anamaria si bb Andutzu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cel mai mult slabesc cand mananc numai fructe si legume. Daca mi se face foame, mananc un iaurt si incerc sa nu mai mananc dupa ora 18. De ex azi am mancat struguri (2 ciorchine), 3 prune si 1 iaurt. E drept, ieri am cam exagerat cu mancarea si azi nu prea mi-e foame, dar o sa ma straduiesc sa tin cat mai mult asa. Iar miscarea ajuta si ea oricum, daca nu la slabit, la mentinut in forma macar. Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...