Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum slabim (11)


Recommended Posts

Fetelor, ATENTIE!!! la cele 2 zile pauza dupa disociat!!! Raportez: dupa doua saptamani de disociat (-3kg),am facut-o lata trei zile la rand si acum am +2kg, si ma simt ca o vaca!!!!! Tocmai am luat un colebil si un triferment si inca ma simt groaznic. "De maine" mananc numai morcovi- cruzi. Nu-mi mai trebuie mancare....100 de ani! Ce sa mai lungim vorba....am facut indigestie! As vrea sa atasez iconul care se da cu capul de zid, da nu's ceare calculatoru' asta..... (o fi facut si el indigestie...) Pupici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by mamica dulce
fetele disociate[:D]cam ce.ati mancat voi zilele astea?in mare stiu cum sta treaba,o zi aia,o zi alta..dar cand sa trec la practica,ma blochez.DE MAINE!!! ma apuc si eu!
Pai am mancat cam asa: - legume: salata cu varza, ridiche neagra, telina, morcov, salata verde cu rosii si castraveti, sfecla rosie coapta, toate cu ulei de masline - fructe: mere, portocale, compot de ananas fara zahar, compot de piersici fara zahar - carne: piept de pui fiert (fara piele), gratar de vita cu un pide condimente - lactate: branza de vaci degresata cu marar si putina ceapa, iaurt dietetic mare (2 buc), telemea desarata si un pic de cascaval - orez: brrrrr... orez natur fiert, cu patrunjel si un pic de sare Am slabit 3 kg la o tura de disociat, mancand astea. Pupici, Crisia. http://community.webshots.com/user/littleelda
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, eu m-am apucat de 2 zile sa fac si gimnastica de dimineata. Adica, inainte sa plec la facultate, fac ceva abdomene, genoflexiuni si alte 'miscari' utile. Ma mira faptul ca, desi imi e o lene de nedescris cand ma trezesc, ma duc atat de bine dispusa la facultate,de nici nu va inchipuiti. Si pt mine e totusi cam greu disociatul. Nu de alta, dar se pare ca nu am vointa destula! Offff!!!![bang][bang][bang][bang][bang] Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LauraT, si eu care tin Monti de cca 3 saptamani sunt furioasa ca nu mai scad deloc desi mananc la fel. Oare ce se intampla? Facem ceva gresit , trebuie sa mai reducem? Monicaa ajutoooor! Reda-mi curajul ca sunt cam disperata, cat o mai dura perioada asta de stagnare? raly
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by mamica dulce
fetele disociate[:D]cam ce.ati mancat voi zilele astea?in mare stiu cum sta treaba,o zi aia,o zi alta..dar cand sa trec la practica,ma blochez.DE MAINE!!! ma apuc si eu! http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=mamica%20dulce
[i] Pai, eu am avut ieri ziua de fructe si am "mistuit: mere, portocale si grep-fruit-uri Azi, la ziua de legume m-am gindit la salata de mazare cu ciuperci (si cu un pic de mustar, o idee, cit sa-i dea gust) - salata de de toate: morcov, telina, albitura, ardei, varza, - cu o lingura de ulei de masline si zeama de lamâie - daca mi se ia si as minca altceva o sa-i rad o salata de conopida si broccoli si gata... Da' de suit pe cintar n-o sa ma sui decit cind o sa-mi fie hainutzele mai largi. Anamaria si bb Andutzu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La chestia cu poftele subscriu si eu: ieri nu stiu ce-am avut dar am poftit numai la lucruri interzise [bang]... m-am abtinut totusi, dar a fost greu! Parca de bucurie c-am slabit 2.5 kg in cele 2 saptamani de cand m-am apucat de Montignac. Pana la urma am cedat aseara si am mancat o bucatica de ciocolata neagra, din cea cu 72% cacao. Ahhh, ce buna a fost[pofta]. De azi insa o sa fiu cuminte, promit! Pupici si spor la slabit, Mihaela si Alex (1 an si 8 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Raly, am inteles ca nu se mai slabeste la fel ca in prima saptamana de Montignac, si nici macar ca in a doua...Eu sunt in a 17-a zi de regim M. si m-am blocat la minus 3kg, dar vreau sa-i dau un impuls la cantarul ala, drept pentru care m-am hotarat ca azi sa mananc la micul dejun doar fructe. O sa scriu la subiectul celalalt ce mananc azi, eu raportez acolo mereu. Hai si tu, poate imi mai dai o idee de ce as putea sa mai mananc sa-mi placa! Ieri am fost f. demoralizata, drept pentru care aseara am gustat vreo doua linguri din fasolea batuta pe care tocmai o facusem si mi s-a parut delicioasa, apoi am furat si un cub din ciocolata lui fii-mea si o bomboana Raffaelo! Rusine sa-mi fie! Ma simteam dintr-o data grasa, dupa aceea! Noroc ca dimineata aveam 56.1kg, deci azi sunt mai bine-dispusa si vreau sa nu mai calc pe bec! Tu cum stai cu kg? Rodica, incearca si tu Montignac, nu ai curaj? Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 10 luni) si Ramona (1 an si 9 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...