Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum slabim (11)


Recommended Posts

Alinam, ma gandeam eu ca fasolea batuta nu-i chiar contraindicata, dar nici prea indicata, caci Monti zice c-ar fi permisa in faza II de-abia. Ei, dar daca tot m-ai incurajat, o sa mai fac, ca-mi place! Tu, dupa o luna de regim si minus 6kg, ai intrerupt regimul sau mai tii? Ai mai slabit ceva? Sau, mai bine zis, daca cumva ai intrerupt regimul, nu te-ai ingrasat deloc? Victoria, deci nu sunt singura! Si eu care speram, macar 500g sa mai dau jos pe saptamana...Mai perseverezi? Nu te descuraja, poate se va debloca iar cantarul nostru... Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 10 luni) si Ramona (1 an si 9 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetelor, help ca m-am tâmpit de tot.[bang] Sunt convinsa ca s-a mai intrebat si s-a mai raspuns, dar puteti sa ma bateti, sa aruncati cu rosii (da! da!, ca azi manânc legume, sunt buuuuune!!!!)nu mai gasesc nimik. Ce fel de smântâna degresata folositi voi si unde o gasiti. Ca eu mai jos de 12% nu mai vazut. Exista mai slaba (ce cuvânt frumos!!!!) de atât???? Anamaria si bb Andutzu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gagicutzele mele scumpe si frumoase,bravo voua!Uite la scarmanus, a mai dat jos un kil si tot nu ne arata poza cu bluza aia faimoasa! Laura_T si monicaa eu zic ca nu-i asa capat de tara ca ati calcat un picutz pe bec,in fond a fost Valentine's,nu?A fost o ocazie speciala si ..ce-a fost a fost.. Eu incerc sa va conving si pe voi si pe mine in acelasi timp ca n-a fost asa de grav,ce smechera sunt,nu? Am stat si am analizat motivele pentru care calc stramb si la mine sunt fie o ocazie speciala,fie faptul ca sunt ocupata toata ziua si nu am ce sa mananc decat prostii,nu ca mi-ar fi pofta! Cu toate ca o sa ziceti ca nu sunt in masura sa va dau sfaturi,pentru ca m-am vaietat ca am dat-o in bara cu Montignacul,va spun insa micul meu secret care,zic eu,ma ajuta sa nu poftesc la alimentele nepermise:ma gandesc ca eu nu am voie sa le mananc!Pot sta linistita la masa cu altii care se indoapa cu cartofi prajiti sau dulciuri si nu poftesc la ele,pentru ca mi-am "format" creierul.Sau daca chiar poftesc ceva,ma gandesc ca l-am mancat deja.Nu stiu daca ma intelegeti,dar la mine functioneaza chestia asta..de exemplu cartofi prajiti n-am mai mancat de un an de zile.Singura problema e cand ma uit la vreun film,atunci imi mai vine chef de rontaiala [zid] Momentan sunt in stresiune,asa ca imi iau grija slabitului de pe umeri,dupa care ma apuc de sport la greu! Hugs,A.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Addicted inteleg ce vrei sa spui (sper), dar mie imi iese figura numai cand tin post. Atunci poti manca orice vrei langa mine ca n-am nici o treaba, nici macar nu trebuie sa ma autosugestionez in vreun fel. Concluzie: trebuie sa-mi imaginez ca tin post, dar unul mai special! [:-)))] Eu incep sa fiu cam stresata ca n-o sa mai fiu slaba niciodata. [q][q][q] Sper sa trec cat mai curand de faza asta. Adevarul este ca nu sunt obisnuita cu dietele si as vrea sa se intample totul mult mai repede si mai usor, da' nu se poate! [q] Chestia este ca nu m-am gandit niciodata atat de mult la mancare - adica la ce-o sa mananc, ce este voie si cum sa combin mai bine alimentele ca sa aiba si gust - si mi se pare obositor. [pup] Claudia si [copil]Cristi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,va citesc de foarte mult timp,am citit toate cele 11 parti ,si in sf. m-am hotarat si eu sa incep regimul disociat. Am cateva intrebari: Il pot tine cate 3 zile pe sapt. de ex.??? Nu cred c-as reusii mai mult de 3 zile sa-l tin ....Cum este mai bine, un aliment pe zi sau din 4 in 4 ore sa schimb (ex.lactate,peste 4 ore fructe,peste 4 ore legume etc.) Mai este vreun subiect despre diete?Asa am inteles ,parca. Am voie sa beau cafea cat timp tin diete? Precizez ca eu beau cafeaua fara zahar si fara lapte!!! Madalina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Madalina cred ca ideea regimului disociat este sa mananci aceeasi mancare toata ziua. Citisem undeva ca poti manca in aceeasi zi si proteine si feculente si fructe dar nu combinate si la o diferenta de cateva ore una fata de cealalta. Cred ca poti bea cafea mai ales ca nu o bei cu zahar. Eu de exemplu bea cafea cu foarte putin zahar. Si acum sa ma laud ca dupa o sapt. si 2 zile am data jos 3 kg desi am mai calcat pe bec[bang] Silvana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvana,merci pt. raspuns.
Fetelor, de maine incep si eu dieta ,o s-o tin 3 zile sapt. asta ,duminica fac o pauza iar de luni iar 3 zile.....doresc sa slabesc 3kg. sper sa reusesc,mai ales ca nu am ambitie deloc...cel mai geu imi este dimineata cand ma trezesc cu o mare pofta de dulciuri.
Va tin la curent cum o sa mearga dieta, dar presimt ca n-o sa ma tin de treaba[bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragelor, iarasi vin cu o cerere la voi [help]. Unde s-au bagat, fratilor, primele parti de la "Cum slabim?", adica alea pâna la partea 6, ca eu nu le-am gasit nici intre subiectele arhivate! Vreau mai multe detalii despre Montignac si decit sa va stresez cu inca un rând de intrebari (ca sa nu ziceti ca sunt tzaca si sa [bruta][cusca][blabla][haibat][zid]......) mai bine imi spuineti unde ati dosit subiectele si ma edific de acolo, macar pentru inceput. ca poate oi catadics(x)i si io sa-mi iau cartile pâna la urma! Multzam si spor la minusuri! Anamaria si bb Andutzu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...