Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum slabim (11)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetelor cochetelor, Bluza apare imbracata pe subsemanta pe data de 18 martie, nici mai devreme nici mai tarziu! Am zis! Pana atunci scapa cine poate, ca eu ieri mi-am inregistrat 3 ore de exercitii de aerobic de pe niste casete americanesti. Merge tare incet lupta cu ultimele kilograme, abia se taraste cantarul asta, asadar se impun masuri. De azi incepe misiunea sculptarea corpului! Iaca, am gasit o medota eficienta si gratuita de a face gimnastica (marturisesc ca dintre toate, pe asta am urat-o intotdeauna ca forma de slabit, fugariti-ma, puneti-m ama umblu pe jos, da nu ma puneti sa ma chinuiesc la saltea). Va tin la curent maine, de cumva scapa vreun muschi ce se poate misca ca sa va pot scrie[:D] Pusi! scarmanus
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Woe to me [q][q][q]!!! [help] Ma simt tot mai [grasa] si mai [xx(] pe zi ce trece. Simt ca ma ingras numai cand ma uit la unele chestii, apoi mi se intampla sa rezist si dupa aceea sa "gust putin". Si bineinteles ca ma simt ca naiba si am senzatia ca ma ingras si mai tare [bang]... La cura de varza a trebuit sa renunt, ca a inceput sa mi se faca rau si sa ma simt slabita [bang]... De Montignac inca nu m-am apucat, ca am imprumutat cartea si inca nu mi-a venit inapoi [xx(]. Alte chestii complicate nu pot sa adopt, pentru ca sunt cam stramtorata cu banutii luna asta... Si uite asa ma pun in colt si ma vaiet si simt ca toate incercarile mele si bunele mele intentii sunt in van, sa nu mai vorbesc de rezultatele care lipsesc cu desavarsire [haibat]! De cantar ce sa mai zic??? Nici in macar in poze nu am mai vazut vreunul... Nu mi-am luat inca un cantar - ii vine randul si lui - asa ca nu am habar cum stau la kg, dar hainele in sunt relativ ok. Dar problema MARE e ca ma simt eu grasa si umflata si urata si demoralizata [:(] [q] ... Ralucami, chiar vreau sa tin si eu disociatul, dar cred ca numai la inceputul lui martie pot sa ma apuc [q]. Pana atunci trebuie sa ma mobilizez cumva si sa fac macar niste abdomene in casa si sa ies la alergat prin imprejurimi... Nu ma uitati, fetele! ganditi-va si la mine cand va urcati pe cantar si doriti-mi si mie kg in minus, ca sa ajung si eu [ispita] ca o [zana]... Spor mai mult ca mie! [:(][:(][:(] "Where there's a will, there's a way!!!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

She_wolf ai spus ca nu crezi ca vei fi vreodata slaba..nush daca ma crezi,dar exact gandul asta m-a stresat si pe mine zilele astea,iar azi stii ce-am facut?M-am uitat pe niste poze de anul trecut,in care aratam ca un balon,cu fata desfigurata,imbracata tot timpul in haine lalai etc..am facut comparatie cu poze de acum,hainele pe care le port si ma simt MULT mai bine,pentru ca imi dau seama ca am slabit si ca nu e imposibil!Si in fond de ce sa nu fim si noi slabe,ca celelalte?Ne-am facut de cap,ne-am ingrasat,e timpul sa actionam! [haibat] Aaa si sa ma laud..duminica aveam aproape 64 de kg.Am apelat iar la metoda mea de incredere-mananc dimnieata ce vreau si cat vreau,in timpul zilei fructe si seara nimic.Dimineata,surpriza:61 jumate.Daca o tin tot asa,renunt la prima faza de la M si trec direct in a doua.Pana atunci mai e muuult..dar nu disper! Trebuie sa avem incredere in noi si sa ne sustinem una pe alta. scarmanus orele de aerobic sunt pe caseta?spor la aerobic atunci [bicla] [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BRAVO Addicted! Ce as vrea sa am si eu vointa ta! Dar nu ma las pana nu se intampla si la mine la fel. Adimercedes, cu rabdare o sa slabesti si tu. Numai ca putina incredere in tine nu strica, sa stii. Uite, spune-ti inainte de culcare, ca esti frumoasa si vezi daca a doua zi te simti mai bine. Si fetelor, sportul nu numai ca slabeste, ci si ajuta la moral!!! Mult spor la infrumusetare!! Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor,DACA VRETI PUTETI SLABI!Claudia,nu fi stresata,vei slabi.Poate nu peste noapte dar incetul cu incetul.Uite,nu vreau sa ma laud dar eu am slabit 17 Kg.Cred ca si stresul asta te imbolnaveste.Nu va demoralizati singure ca nu veti mai fi slabe niciodata. irinaP
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor !!!!! eu inca nu am nascut -- pe 10 martie am cezariana , dar in aste luni de sarcina am pus 19 kg. in sapt 35 am fost la eco si mi-a zis ca bb are in jur de 3,200 kg si ca mai are de crescut...deci cred ca ating 20 kg + sa ma gandesc de pe acum la un program de slabit??????[q][q][q] sa-mi fac ganduri negre??? mentionez ca nu am avut nicodata prob cu kg, dincontra --50kg inainte de a ramane insarcinata....si-mi permiteam sa mananc mai orice! culmea ca pe perioada sarcinii am incercat sa mananc cat mai sanatos,ca la carte cum s-ar zice.......si totusi ??? sa-mi caut un sak??????[:I][:I] pupici pt bebici,mamici si burtici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adi oricand vrei tu o sa tinem disociatul![hippi] Eu nu tin nici o cura acum,imi cam fac de cap. [jamaica]Am ajuns la 52kg , dar vad ca acul de la cantar de indreapta vertiginos spre 53[alcool]. Eu nu cred ca esti grasa sau mai stiu eu cum. Cred ca te-ai demoralizat de la faza cu supa de varza. Si eu mai am perioade de-astea si sincer ma simt vinovata cand mananc cate ceva care am senzatzia ca o sa ma ingrase si mai tare.[V] Nu mai e mult pana in luna martie. Capul sus si treci la treaba![hop][greutati][pup] Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Afurisitul asta de cantar nu vrea sa coboare. Dupa 1 sapt. si 3 zile de disociat -3 kg si... pauza. Aseara insa mi-am facut de cap[bang][bang][bang]. Am mancat 3 mici (ca unu nu-mi era de ajuns), am baut un paharel de bere si acum ma simt ca o vaca. Dar nu mai puteam, imi era foame,[pofta] de orice, as fi mancat si cuie. Azi m-am cumintit. [pup]Silvana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele mele dragi si cuminti, Eu nu tin un regim special, dar... daca nu am grija ce mananc, ma ingras destul de repede. Am slabit in timp, abtinandu-ma de la dulciuri, paine si mancand ultima masa la 5 dupa amiaza. Nu mananc nici foarte gras (desi poate ar trebui, am colesterolul cam mic!!!). Nu am avut obsesia cu cantarul (nici nu am cantar in casa). Va puteti da seama foarte bine cum evoluati dupa imbracaminte. Si aveti oglinda! Mai bine scapati de cantar, decat sa va lasati terorizate de el! Si inca ceva: nu va mai descurajati atat de usor. Nu va mai simtiti vinovate daca intr-o zi ati mancat ceva care nu era permis. Oricine poate pofti o data, nu aveti de ce sa va faceti atatea mustrari de constiinta. Este si maine o zi. Doar nu te ingrasi intr-o zi! Maine iti vei respecta regimul ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic, asta nu inseamna ca ai renuntat la cura. Iar vointa se formeaza. Se poate slabi, fetele care scriu pe aici au slabit, daca ele pot, puteti si voi! Nu e mai bine sa va simtiti bine in pielea voastra, sa va simtiti usoare, sa va simtiti admirate pentru silueta voastra, decat sa mancati o ciocolata, care va ofera o placere efemera de doar cateva minute? Eu va spun ca nu poftesc. La noi in casa se mananca ciocolata cu kilogramul, si baiatul, si sotul meu sunt innebuniti dupa ea, si mananca cel putin cate una pe zi. Nici prin cap nu-mi trece ca as putea manca si eu. Mi se pare foarte firesc sa fie asa. In fiecare duminica fac 2-3 prajituri de casa, tot pentru ei. Va jur ca nici nu le gust. Foarte rar mi se intampla. Chiar si la petreceri este usor sa te servesti doar cu ce consideri ca poti manca fara sa te ingrasi. Si chiar daca poftiti ceva si mancati, nu trebuie sa va simtiti vinovate. Nu aveti de ce. Si ganditi-va bine ca cele ca noi, care au tendinta sa se ingrase, nu vor putea niciodata sa manance oricat si orice. Deci, ne vom mentine, fiind toata viata atente la ceea ce mancam. Eu mi-am facut din asta un stil de viata si nu ma simt frustrata. Va jur ca beneficiile depasesc cu mult dezavantajele. E la latitudinea voastra sa alegeti. Va doresc mult, mult succes!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...