Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum slabim (11)


Recommended Posts

Am si eu o intrebare. Tin Montignac de 3 saptamani si cu siguranta mai continui, dar de la atata carne, branza, oua, ma cam supara ficatul, sau mai precis pietrele de la vezica biliara. Ma bate gandul, peste vreo 2-3 saptamani, sa intrerup Montignacul pentru fix o saptamana si sa tin post (ca tot e perioada de post), adica sa introduc si alimente interzise, gen cartof fiert, orez cu legume, paste (fie ele si integrale), fasole, mazare. Dar ma gandesc, oare nu o sa ma ingras in aceasta saptamana? Ca n-as vrea sa dau peste cap totul...Si daca ar fi sa nu ma ingras, as mai repeta figura si in ultima saptamana de dinaintea Pastelui. Sa nu-mi ziceti sa tin si Montignac si post, ca mi-ar fi mult prea greu, cred...Si-apoi mi-as mai alina si eu dorul de alimente interzise... Ce parere aveti? Din experientele voastre de tinut post... Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 10 luni) si Ramona (1 an si 9 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Raportez si eu dupa prima saptamana de Montignac: -1kg. Asta vine dupa o mai lunga cura de acomodare (fara paine, dulciuri, grasimi, sucuri acidulate) si dupa 7 zile de disociat, timp in care am slabit 5 kg. In plus, am facut o descoperire epocala: cantarul meu nu merge bine! Asa ca nu am 75 kg, cat arata el, ci 72, deci de la Revelion am slabit 8 kg. Mai am de dat jos pana la 65, pe urma Montignac faza 2 scrie pe mine. Mult succes la cura! Crisia. http://community.webshots.com/user/littleelda
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by tlaura
... Da' alta-i interbarea mea: o cafeluta mica cu o lingurita de zahar, in timpul regimului merge? Ca io fara aia, chiar nu pot! Ca sa stiu, ma mai chinui sau nu? Multumesc frumos pentru raspunsuri! Si spor la slabit! Laura, mama lui Andrei http://community.webshots.com/user/tcatlaura
Laura, poti bea si doua cafele pe zi (nu mai mult), dar cu zaharina. Si minim 2l de lichide/zi (ceaiuri sau apa plata). Spor la slabit! Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Vreau sa va spun ca astazi am inceput a doua tura de regim disociat!Prima data am slabit 2 kg. si asa am ramas... adica m-am mentinut. Sunt foarte multumita... deja am pantaloni care imi sunt largi in talie. Va multumesc la toate ca sunteti aici.[flo].. fara voi nu stiu daca ma apucam vreodata! Va doresc spor la slabit... si ispite culinare cat mai putine. [pup] gianina si bebe Simona Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Laura T, si eu am patit acelasi lucru, dupa exact trei saptamini de Montignac, ficatul meu a inceput sa tipe. Cred ca nu toate avem aceeasi rezistenta. Asa ca solutia mea, ca sa nu pierd ce cistigasem in cele 3 saptamini, a fost sa continui cu urmatorul regim, pe care l-am gasit in Formula As. Si nu reusesc sa maninc niciodata intreaga cantitate de alimente din regim, e prea mult pt mine. E drept ca am slabit mai putin decit cu Montignac, dar ma simt mai bine. Nu m-am ingrasat nici un gram, si am mai calcat si pe alaturi, de, ca omul! "Sa slabim cu intelepciune! Este sfatul unui reputat doctor endocrinolog, adresat unei colege care urma peste cateva luni sa se marite si-si dorea o silueta de vis. A urmat cu strictete indicatiile dumnealui si rezultatul a fost pe masura efortului. Iata reteta ce contine cantitati mai mult decat generoase pentru o zi de regim: Regimul incepe treptat si se consuma cate putin, respectandu-se 6 mese pe zi (la distanta de 3 ore), pentru a se combate foamea. Cantitati crude : 1 kg zarzavat (in afara de varza si bame); 500 g fructe (nu dulci); 200 g paine (de preferinta neagra sau graham); 200-300 g carne slaba sau 200-300 g branza de vaci fara smantana; 500 g lapte sau iaurt; 2-3 linguri de ulei crud (la salata); 4 albusuri de ou copt sau fiert (scad apetitul); 3 litri de lichide pe zi; se renunta la sare; de trei ori pe saptamana se consuma cate un ou intreg, moale, dimineata sau la pranz, niciodata seara. Zarzavaturile se folosesc la supe (fara adaos de galuste sau taietei), salate (cu putin ulei si lamaie) fierte pe aburi sau preparate la gratar. Carnea se mananca fiarta sau la gratar. De retinut: nu este admisa nici un fel de bautura alcoolica sau cafea; nu se prajeste nimic; se ia putin si se mesteca mult, pana cand bolul alimentar aluneca de la sine; nu se bea apa la masa. Se va obtine astfel slabirea cu cate 1 kg pe saptamana... Ganditi-va... patru saptamani, patru kilograme."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele pe mine sa ma bateti ca eu de vreo 3 zile numai regim nu tin!M-am intilnit cu fetele de la Aspirante,am bagat in mine,pizza,snitele,eclere[bang]De ingrasat nu m-am ingrasat,dar nici nu am slabit,normal! Pentru mine o sa fie greu sa tin montigac in continuare,pentru ca a inceput postul,o sa trebuiasca sa renunt la unu din ele!Mare dilema acum la care?E vad eu! Voi ce ati mai facut,ce ati mincat,care ati mai slabit? Pe Androix nu o intreb ca stiu eu ce a mincat ea zilele astea![:D] [pup] Valentina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by crisia
Raportez si eu dupa prima saptamana de Montignac: -1kg. Asta vine dupa o mai lunga cura de acomodare (fara paine, dulciuri, grasimi, sucuri acidulate) si dupa 7 zile de disociat, timp in care am slabit 5 kg. In plus, am facut o descoperire epocala: cantarul meu nu merge bine! Asa ca nu am 75 kg, cat arata el, ci 72, deci de la Revelion am slabit 8 kg. Mai am de dat jos pana la 65, pe urma Montignac faza 2 scrie pe mine. Mult succes la cura! Crisia. http://community.webshots.com/user/littleelda
Crisia, chiar eu sunt in parc!! Ce placere! Vreau sa spun ca si eu am slabit tot un kil pe sapt. cu Monitgnac.Acum nu mai am deloc vointa....tot la 52 am ramas.Dar mananc prea multa cioco.... Sabina & Sofia Galagia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Unde gasesc regimul Montignac de care tot vorbiti? Este oportun sa incep sa slabesc imediat ce nasc(cezariana in maxim 2 saptamini)sau e posibil sa afecteze producerea laptelui?Ati facut si exercitii fizice imediat dupa cezariana?E permis?Cam dupa ce perioada?In cit timp iti revii la greutatea dinainte de sarcina? Va multumesc si va [pup]! dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...