Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum slabim (11)


Recommended Posts

Mersi, Pisi-pis, am remarcat ca daca las oualele mai deoparte si daca mananc carnea doar la gratar, e ceva mai bine... Valentinag, vad ca a fost ceva in atmosfera WE asta, ca toate am calcat pe bec! Dar de azi e mai bine, am reusit sa nu ma abat deloc pana la ora asta (si de aici voi sari drept in pat, nu mai trec pe la bucatarie!)...Sa vedem cat o sa ma mai chinui pana sa dau jos 1/2kg pe care l-am "recuperat" zilele astea... Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 10 luni) si Ramona (1 an si 9 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Dulcetico, bine ai venit in mijlocul nostru si nastere usoara (si eu tot cezariene am facut si a fost super!)...Ca sa vezi exact care-i treaba cu Montignacul, cel mai bine e sa faci rost de cartea lui "Ma hranesc, deci slabesc" (se gaseste pe la mai toate tarabele cu carti, costa max.100.000 lei), sau sa citesti partile anterioare acestui foileton scris de fete pe-aici...In mare, fara cartofi, paine alba, paste si orez (doar din cele integrale), dulciuri, alte alimente glucido-lipidice, se respecta min.3 ore intre mese, 3 mese/zi, iar fructele se mananca numai separat,pe stomacul gol sau la min.3 ore dupa masa. Daca mai vrei alte amanunte, iti stam la dispozitie...Iar daca citesti si subiectele "Montignac: ce am mancat azi?", vei gasi chiar variante de meniu, facute de noi cele care tinem acest regim... Mie mi se pare cel mai usor regim, nu e asa rapid ca altele, dar nici nu te infometezi, totusi parerea mea ar fi sa il lasi pentru dupa ce termini cu alaptatul... Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 10 luni) si Ramona (1 an si 9 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata,m-am inscris si eu pe lista viitoarelor Miss-uri!E drept ca drumul meu va fi lung...DA' NU IMPOSIBIL!!!Am terminat daneza...cu -6 kg prin urmare...moralul e undeva sus!(intre noi fie vorba ..si nasul e la aceeasi altitudine!!!!)Asa ca...mergand pe principiul.."am cu ce ma,am cu ce"..de ieri am intrat in disociat.. Si pentru ca mintea mea sta doar la regimuri,mi-am amintit de nu-stiu-ce tinctura din fructe de soc..Ideea e ca am trecut direct la fapte..Luat copilu' de-o aripa,mers la plafar,vazut tinctura,cumparat!Pe urma...pe principiul cu mintea de apoi...am inceput sa-mi pun intrebari..da' de ce?da' cum?da' cat?...Si mi-am zis ca-i momentul sa-mi fac publica experienta...Ce s-o mai lungesc!?!A folosit cineva licoarea magica?Are efecte? Cu drag si pumnii stransi..Simona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pup toate slabanoageleeeeeeeeeeee! Nu am mai scris de mult ca am avut ceva treaba pe la munci! [:-)))], Valentina, nu ma da de gol! Tu la aspirante nu m-ai vazut in intregul meu desfrau culinar, deci situatia sta si mai grav de atat! DAR: in ciuda faptului ca mi-am facut de cap copios in ultima saptamana, care a fost cea cu rusii, din cauza carora am avut niste pofte de gravida, nu am pus un gram pe mine. In concluzie tot la piatra de incercare cu nr. 76 kg ma situez [V][grasa][haibat][poc][bang][q] nici nu mai am curaj sa spun ca o sa ma cumintesc.[:I] in schimb, cu inima impacata ma pot lauda cu realizarile sotului meu [:D]. A slabit de pe 12 ian. de la 103 kg, la 95 kg. Frumos, ha?[hot] [pup] Andreea http://community.webshots.com/user/androix
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-e tare mila de fetele deznadajduite de pe aici... Din experienta mea personala, pot sa va spun ca doua persoane diferite nu slabesc la fel cu acelasi regim! Nici macar aceeasi persoana nu slabeste la fel de-a lungul vietii. De exemplu, eu slabeam mult mai usor la 16 ani, decat la 30, cu aceeasi dieta! S-a lenevit motabolismul, acum slabesc mai incet. Il mai ajut si eu (metabolismul) cu ceva miscare. Cineva a intrebat de cafea: la toate curele pe care le-am tinut mi-am baut cafeaua de dimineata, netulburata, cu zahar (o lingurita rasa - nu-mi place mai dulce de atat). Si niciodata nu mi-a influentat dieta. Dar am baut o singura cafea, si aceea dimineata, devreme. Mai am o nelamurire legata de ciocolata amara pe care o consumati voi la regimul Montignac. Am luat si eu, mai demult, ciocolata cu 72% cacao - a propos - m-am obisnuit in asemenea masura cu noua disciplina alimentara incat ciocolata NU-MI MAI PLACE! Acum nici n-as sti, sincer, sa spun daca mi-a placut vreodata. Si imi plac foarte putine prajituri. Nici o paguba! Deci, sa continuam cu ciocolata cu peste 70% cacao. Cand am cumparat, m-am uitat la eticheta, din curiozitate, si am comparat-o cu eticheta unei ciocolate Poiana cu lapte, pe care o aveam in casa. CIOCOLATA AMARA ARE MAI MULTE CALORII. Nu stiu de ce e admisa in regimul Montignac, pentru ca oricum e un aliment glucido-lipidic, si in plus, repet, are mai multe calorii decat ciocolata obisnuita. Va recomand, celor care va plangeti ca tineti regimul si nu reusiti sa slabiti, sa evitati ciocolata, chiar cea cu 70% cacao (parere personala). Si, in rest, succes! Si sa auzim de bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Milia,nenea Montignac zice ca nu sunt importante caloriile.Ciocolata cu 70%cacao zice ca are zahar in cantitate neglijabila,deci se poate minca dar nu in exces,asa o buc,doua cind avem pofta. Eu mi-am luat Heidi,70%cacao si ca sa fiu sincera mai mult de 2 buc nu am putut sa maninc,este amara,amara[xx(]asa ca nu mai maninc deloc,sper[:D] [pup] Valentina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...