Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum slabim (11)


Recommended Posts

Simona (anomis), in primul rand felicitari ca ai reusit sa tii dieta daneza (care e destul de drastica!) si ai avut si rezultate super! Despre tinctura de soc, trebuie sa-ti spun ca ma aflu printre cele care inca se mai chinuie cu ea, ca mi-am facut stocuri, de teama ca n-o sa mai gasesc...In afara de faptul ca are un gust oribil si e f. alcoolica (eu sunt total anti-alcool, nu beau chiar nimic!), ma ia ameteala dupa ce o beau (diluata intr-o cana de apa, e chinul serii!), are meritul ca ma ajuta putin la constipatia mea cronica! Renuntasem la ea pentru 3-4 zile si nu mai ieseam afara nici cu supozitor! Asa ca am reluat administrarea ei, dar numai pana cand voi termina stocul, apoi o inlocuiesc cu Dulcolax, ca e groaznica, pe bune! Rosa Sinensis, uita-te la subictul "Montignac: ce am mancat azi?" ca vei pricepe repede despre ce-i vorba... Milia, eu decat sa mananc ciocolata amaruie, mai bine nu mananc deloc! Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 10 luni) si Ramona (1 an si 9 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by Laura T
Despre tinctura de soc, trebuie sa-ti spun ca ma aflu printre cele care inca se mai chinuie cu ea, ca mi-am facut stocuri, de teama ca n-o sa mai gasesc...In afara de faptul ca are un gust oribil si e f. alcoolica (eu sunt total anti-alcool, nu beau chiar nimic!), ma ia ameteala dupa ce o beau (diluata intr-o cana de apa, e chinul serii!), are meritul ca ma ajuta putin la constipatia mea cronica! Renuntasem la ea pentru 3-4 zile si nu mai ieseam afara nici cu supozitor! Asa ca am reluat administrarea ei, dar numai pana cand voi termina stocul, apoi o inlocuiesc cu Dulcolax, ca e groaznica, pe bune!
Laura, nu te supara pe mine, dar eu cred ca faptul ca nu mai reusesti sa iesi fara tinctura de soc nici macar cu supozitor nu e tocmai bine. Si eu mi-am cumparat, dar am renuntat la ea chiar din prima zi, mai ales ca oricum nu intentionam sa tin cura cu doze progrezive de pana la 7 lingurite pe zi. Dar am auzit pe cineva care si-a pus sperante de slabire cu tinctura asta si in timpul curei a cazut pe strada. Si asta m-a facut sa renunt. Noroc ca nu mi-am facut stocuri [:D] In rest, e cam naspa situatia dupa cum v-am povestit si mai devreme, si trebuie sa recunosc ca mie montignac mi-a accentuat problema asta cu constipatia. M-am mai gandit la o chestie pe care as incerca-o si as vrea sa va intreb daca stiti ceva. Parerea mea este ca problema s-a agravat din cauza ca mananc mai multa carne decat fibre de cand cu monty, si ma gandesc daca nu as putea suplini lipsa fibrelor cu niste pastilute care se numesc bio-fiber, se gasesc la farmacie si exact asta sunt: un supliment nutritiv cu fibre. Voi ce stiti de ele? A incercat cineva? [pup] Andreea http://community.webshots.com/user/androix
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, Scarmanus:eu am tinut un regim care se cheama in State, Atkins, si am slabit de la 7 ianuarie pina acuma 7 kg, de la 78 la 71 kg, de fapt cred ca am inceput de la 79 pentru ca eu nu m-am urcat pe cintar, ca multe dintre voi de la sarcina, ahahahah. Am impresia ca Atkins este Montegniac, in Europa, la Atkins maninci numai proteine, oua , brinza, carne, o ocazionala salata si fructe acre, capsuni, grepfruit,afine, mure...sotul me a slabit 9 kg. ne simtim foarte bine, golul meu este insa 62 de kg...acum a cam stagnat vad, dar nu ma las...succes fetele, Oana oana olson
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana, Atkins nu e Montignac. Eu am studiat ambele metode inainte de a incepe Montignac si m-am hotarit la Monty pentru ca te lasa sa maninci fructe si carbohidrati "buni". Din cite am inteles la Atkins sint interzisi total orice carbohidrati si eu n-as fi facut fata unui astfel de regim. Succes! No offense, Oana, spun si eu doar ca pe o ironie a soartei - Atkins a murit de curind de inima si era obez, dar milionar ! rosa Timpul le rezolva pe toate
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, eu am mai cerut ajutorul vostru in alte situatii si nu mi-a raspuns nimeni.Am simtit atunci, ca eu nu sunt acceptata. Mai incerc,poate am mai mult succes.Problema actuala e greutatea si faptul ca vine "acusica" vara si sa nu-i fie rusine BB-ului meu cu mine.Intrebarea e legata de CROM.Stie cineva cum se ia,daca da rezultate? Acum suntem in plina cura"Montignac".TUDOR SI MAMA LUI VA MUTUMESTE ANTICIPAT[bis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Cristina si bine ai venit! Am auzit de pastile cu crom, care cica ar taia pofta de mancare. Mi-am si cumparat cand eram in Romania, dar mie nu mi-au taiat pofta de mancare! Cel mai bine te duci intr-o farmacie, ceri astfel de pastile si te uiti pe prospect. Eu asta as face. Numai bine! Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Cristina,si bine ai reVENIT printre noi! Eu pot sa-ti spun despre crom ca stiu persoane care au slabit remarcabil combinand cromul cu dieta dar mai bine i-ti spun de ex. din casa mea adica sotul care a luat BIO-crom fara rezultat. Eu cred ca depinde de organism! TE PUP si sanatate si tie si la bb , si la toate fetele de pe acest forum !.....si la bb-i ....si la burtici ...si l...a...etc. Ione` www.saracut.go.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Cristina, bine ai venit! La cura cu CROM teoria zice ca nu-ti scade pofta de mâncare ci pofta de dulce. Eu am luat o cutie de tablete si, nu stiu daca a fost efectul lor sau doar autosugestia, dar, intr-adevar, nu mai mâncam dulce aproape de loc (doar ocazional). Nici asa nu devorez tone de dulciuri dar o pofta acolo, mai apare. Nu te supara pe noi daca nu ti-am raspuns. Iti spun cu mâna pe inima ca nu a fost cu intentie din partea nimanui. Asa s-a intâmplat... Anamaria si bb Andutzu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In legatura cu fetele care sufera de constipatie...categorie in care intru si eu, de cand ma stiu.... Dulcolax este un produs chimic, si deci, nesanatos...dupa un timp se creeaza si obisnuintza organismului si nu mai are efect, plus ca "streseaza"rinichii... Eu am testat toate produsele posibile si cel mai multumita pana acum sunt de "Ceaiul de slabit" de la Naturavit, si, mai ales, Normoponderol...sunt pastile care se iau de la Plafar, pe baza de plante, si mie imi ajunge una singura seara ca sa ma "rezolv" dimineata, fara dureri si crampe...si, dupa cum ii spune si numele, ajuta mult si la slabit... in legatura cu dietele..eu la "daneza" nu dau jos mai mult de 3 kg, pe care le pui imediat inapoi dupa....iar cu Montignac stagnez...de cateva saptamani...nu stiu ce sa mai fac.... V. veni, vidi, Victorie!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc! Sunt bucuroasa ca mi s-a raspuns. Eu nu prea "pap" dulciuri.Asa ca Cromul nu merge in cazul meu.Voi tine cura "Montignac" de care m-am apucat si o sa vad ce rezultate o sa dea pe mine.Eu am tinut deja o cura de o saptamana la care am slabit 3 kg.Daca e cineva interesat pot sa o dau.O sa-mi fie greu azi ca o sa gatesc mult.Azi Bb-ul meu face un anisor.Sa fie toti copii din lume sanatosi!Sa ne bucuram de ei si ei de noi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...