Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

steriletul


lacri

Recommended Posts

  • Răspunsuri 18
  • Creat
  • Ultimul răspuns
cred ca depinde la fiecare... eu am avut unul pus in norvegia acum niste ani, nu am rezistat decat un an cu el, incepusem sa am o secretie si cicluri mai abundente si dureroase, mi l-au scos englezii care mi-au depistat si o rana pe col ce a trebuit rezolvata, sigur de la el o aveam ca nu fusese nimic acolo cu un an inainte! altminteri am amice care defileaza cu el, chiar si fete care nu au nascut, copila mea avea la ora aia 4 ani... de asta zic ca am impresia ca nu exista o regula. se zice ca este mai potrivit celor care au nascut dar... sper sa mai citesti aici si alte experiente ca sa poti sa faci o suma.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut sterilet dupa prima nastere, pe care l-am scos dupa 6 ani. Am avut cateva luni dupa ce l-am pus, cicluri mai abundente si dureri mai mari, dar apoi totul a intrat in normal. Dr care mi l-a pus mi-a zis ca e valabil cam 5-6 ani. Dupa 5 ani jumate am inceput sa am dureri intre cicluri si sangerari, m-am dus la medic si era steriletul de vina, asa ca l-am scos si fiindca imi doream al doilea copil, nu mi-am pus altul. Acum, fiindca am nascut de 5 luni, intentionez sa merg sa-mi pun un alt sterilet, mie mi se apre metoda contraceptiva cea mai indicata celor care au un partener stabil si au copii. Mihaela, Diana si [bibe] Silvia http://community.webshots.com/user/mihaela_s20 www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am sterilet de doi ani si nu am nici un fel de probleme. Nu ma doare nimic, iar ciclul il am normal, nici vorba sa fie abundent. Doctorul chiar s-a mirat cat de bine il suport. Eu nu stiu ca steriletul ar fi 10 ani valabil. Medicul meu mi-a spus si asa am citit si eu in prospecte si brosuri ca e valabil doar trei ani. Anul viitor o sa-l trebuiasca sa-l scot si imediat imi voi pune altul. Roxana si Lucia Valentina (26.05.02) [mamica]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am unul pus de la 5 saptamani dupa nashtere (prin cezariana a avut loc nashterea) shi pot sa il pastrez 5 ani, nu mai mult de 5 ani, numele lui este MIRENA, shi este super bun, putzin scump dar ishi merita bani. Am doar 2 zile musafiri shi fara dureri, inainte aveam 5 -7 zile cu dureri. Gabbriela & Julian [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu este preferabil sa pui sterilet inainte de a naste.Eu am purtat 5 ani, sterilet tip T potrivit si pentru femei care nu au nascut si cind m-am hotarit sa fac un copil, deci dupa 5 ani mi s-a spus ca as putea avea probleme sa nu mai ramin insarcinata si asa a fost. Dupa ce am scos steriletul s-a descoperit inflamatie mare a uterului, tratata dealtfel in momentul acesta dar asteptarea mea dureaza din august 2002 si insarcinata nu am ramas, acum tu decizi, dar iti spun c a mai toti medici pe care i-am cunoscut dau in mare parte vina pe sterilet, in ce ma priveste.Eu am si o dereglare hormonala, aparuta de citeva luni, fara sa-i stiu cauza, tind sa cred ca vina o poarta stresul...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...