Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Urgent:intrebare


Recommended Posts

fetele mele, trebuie sa trimitem in tara o procura cat mai urgent.Inainte de a merge la Chicago unde este consulatul care se ocupa si cu chestii de astea, as vrea sa elimin posibilitatile din zona.Daca cumva stiti vreun notar care intelege romaneste(se pare ca este suficient dupa spusele celor de la consulat) in Indianpolis ,Detroit sau orase cat mai aproape de Fort Wayne va rog sa ma anuntati. Multumesc mult ... Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 9
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Poi legaliza si la banca (fiecare banca are un notar)daca traduci documentul in engleza si-l traduc ceilalti in romaneste acasa, eu asa am facut, Andrada PS cauta in yellow book-ul serviciile de migrare L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante Iubirea misca soarele si celelate stele
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura draga, Eu sunt cam pe langa subiect, adica nu am un raspuns pentru tine concret, dar bine este sa intrebi cum vor procura autentificata, pentru ca stii ca romanii pana nu vad 7 semnaturi si 5 stampile nu se lasa.Ori gasesti un notar roman care sa autentifice in romaneste procura(daca face asta!) La toti numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am cont la Bank of America, si, in calitate de client al lor, am dreptul la legalizare gratuita. am facut asta chiar acum 2 saptamini. au acolo un notar de serviciu. tot ce trebuie sa faci, este sa le arati cardul de client al bancii. probabil ca si alte banci procedeaza la fel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,Laura. Toate solutiile date de fete sint bune dar...depinde la ce-ti trebuie procura. In functie de asta este suficient un notar sau trebuie o procura emisa de consulat. Iti spun asta din proprie experienta, daca vrei sa cumperi de ex. un imobil nu se mai accepta in Ro procura decit de la consulat/ambasada. Deci important este scopul. Am avut surpriza sa intreb un notar roman de aici daca este valabila procura de la el. Raspunsul a fost ca da, dar realitatea a arata ca nu . Ai grija! Succes!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut.Eu m-am lovit de aceasta problema chiar luna aceasta. Aveam nevoie de o procura din Germania si am mers peste tot si-am intrebat cine este mai bine sa o emita, iar in final mi s-a spus ca procura trebuie emisa neaparat de consulat ca sa nu fie probleme si neaparat in limba romana.Cei de la consulat o si legalizeaza. Acum doua zile am primit procura si s-a dovedit a fi buna. Prin urmare, eu zic sa mergi la consulat ca sa nu te trezesti mai tarziu ca-ti spun ca asta era singura solutie acceptata. Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...