Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

dureri de sale!


Recommended Posts

fetelor..sa va fereasca Domnul de asemenea boala,e cumplit!! martea trecuta la pranz(ca de atunci n.am mai intrat pe forum)l.am ridicat pe marc in brate si-...am cazut!!Marc a fost o dulceata,eu plangeam de durere,tare de tot,el si mai si,ma lua in brate si s.a pus si el ca mine,de.mi venea sa.l pap cu toata durerea mea cu tot[copil]!in 4 labe am ajuns la tel si a venit consortu' sa ma care in pat unde am stat numa cu okii'n tavan si nici la baie n.am fost 3 zile!brrr!! acum am venit in carje la calculator ca deh,e mare dorul[:D]am fost la doctor si mi.a facut radiografii,injectie in coloana,perfuzii,masaje,m.am dat cu bengay si am plans saptamana asta de mi.am stat rasuflarea![q] heheee..macar am slabit fro doua kile[^][zz] vreau sa va intreb de ceva leacuri babesti,ca s.ar putea sa recidiveze boala la orice miscare gresita si daca mai fac injectii in coloana or mai urlu in halul asta ...imi iau lumea in cap,e ingrozitor!! http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=mamica%20dulce
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[flo][flo][flo] Vai, ce rau imi pare pentru tine. Nici nu am cuvinte, atunci cand ai mai multa nevoie de sanatate, atunci ti se intampla vreo nenorocire. Din pacate eu in afara de caldura si de masaj, sau miscari lente circulare din bazin (asta ne dadea medicul sportiv cand cadeam la basket, dar loviturile nu erau prea dureroase) nu prea stiu. In Ro aveam creme, dar aici in Germ nu stiu sa-ti spun vreun medicament asemanator. Presupun ca doctorul ti-a dat deja asa ceva. Incearca sa-ti pui o perna electrica calduta in jurul salelor si stand intinsa pe pat incerci sa ridici usor bazinul. Daca isi da drumul, incearca sa te ridici fara carje. Stiu ca durerea e uneori de nesuportat, dar trebuie sa incerci. Iti doresc multa sanatate si daca e vreun medic pe forum poate te ajuta cu ceva concret. Ai grija de tine Roxana si Lucia Valentina (26.05.02) [mamica]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mama a patit la fel acum cativa ani, a fost si internata. Doctorul i-a recomandat sa nu puna perna electrica sau alceva cald in zona ca este o inflamare a nervului si caldura mai rau face. Tin minte ca a dormit cativa ani cu o placa de lemn sub saltea, asa cum avea si la spital. A slabit cel putin 5 kg, daca nu mai mult, si i-a trecut pana la urma cu rabdare... sanatate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of, of...mamica dulce ! [:(] E tare greu cu durerile astea de sale ! De cand am nascut, am patit-o si eu, de cateva ori, dar nu asa grav ca tine. Ultima data, prin mai anul trecut, am ajuns si eu, la doctor. Mare lucru nu fac medicamentele, unguentele ce te mai ajuta. Cauta "Diclofenac", sigur gasesti si la voi ! Si cel mai bine este sa te feresti sa ridici greutati de jos, sa faci miscari bruste(din mijloc), sa stai cu mijlocul dezvelit si sa fii incordata. Astea mi le-a zis d-na. doctor si incerc sa-i urmez sfatul, drept pentru care nici nu am mai avut probleme de atunci. Refacerea grabnica si numai bine, Ancuta ! [pup] pentru Marc ! Nina & [copil] Nina-Cristina (2 ani in ianuarie) http://www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...