Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ANALIZE!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 15
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Nadia unde vrei tu sa faci analizele acestea ? daca vrei sa le faci aici te costa de te usuca ,dar sint intotdeauna foarte precise ,daca vrei sa le faci in ro ,i-ti recomand clinica unde mi-am facut eu,analizele pentru casatorie dar si acolo este un pic cam scumput,este o clinica pe la Eroilor intr-o vila, mine ma uit pe hirtii sa vad adresa si numele acum nu mai pot ca au adormit toti din casa si risc sa-i trezesc,te pup si pe curind! Aura&Luca,23 luni http://yamafoto.com/?ref=6538
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ti-as sugera sa incerci si varianta Institutul Cantacuzino... sunt mai ieftin, tot cu programare se face. Ca sa-ti dau un exemplu de cat costa... analiza secretiei cu tot cu test de chlamydie si streptococ este de 1.800.000, pe cand la medsana, doar pt chlamydie am dat 2.000.000. caut in seara asta preturile de la cantacuzino si ti le scanez iar pr medsana le gasesti pe site. Freia is bebe Alexa http://community.webshots.com/user/freia_ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va multumesc mult! tot ma interesez, sunt nehotarata, astept sfaturi pt ca vreau sa ma duc undeva unde sa iasa analizele reale si sa-mi dea tratamentul bun pt ca nu reusesc sa scap de o candida!!! Freia, unde este Institutul cantacuzino? Cunosti un medic de incredere? merci mult si pt preturi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scuze, dar ce analize mai vrei, daca sti ca e candida? E ciuperca, nu au ce antibiograma, sau mai stiu eu ca sa-i faca....Iei pur si simlu un preparat pe baza de Clotrimazol, tu oral si vaginal, partenerul si el, doar oral.El poate fi purtator sanatos. Daca nu dispare, ai un ph mai special, sau o flora proprie sensibila, sau te reinfectezi la fiecare contact cu un partener purtator sanatos netratat.Nu stiu daca se merita bani cheluiti pe "analiza reale". Tie nu-ti plateste casa de asigurari analizele? Inca o data scuze, dar asta am inteles din datele de pana acum. Daca ai deja acelasi diagnostic din maxim 3 laboratoare, nu iti trebuie inca un laborator, ci un bun medic curant de cuplu. Sa fiti iubiti
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Mihaela, sincer nu am nici un chef sa arunc cu banii, dar am o problema destul de grava. Aceasta candida sau in alte cazuri colpita( dupa cum au spus rezultatele analizelor), nu-mi da pace de un an de zile. M-am tratat de fiecare data, si eu si partenerul meu. Am shimbat medicii( si asta cred ca nu a fost bine) de fiecare data cand aparea.A, analizele au fost facute pe la spitalele si clinicile "de stat" asa ca nu am mare incredere! Ma intreb daca nu am altceva si de aceea imi doresc sa fac analize. De ex acum, dupa o luna de la tratament, am iar acele usturimi si taieturi care nu-mi dau pace.Apar si dispar cam dupa o saptamana. Asta e.Am facut si tratament su clotrimazol si multe altele, dar degeaba. Nu mai am incredere. Habar nu am daca plateste casa de asigurari. Cred ca iti trebuie trimitere de la medicul de fam. Merci mult!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...