Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ANALIZE!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 15
  • Creat
  • Ultimul răspuns
mihaelajulia nu cred ca administrarea clotrimazolului asa dupa ureche e o chestie buna, avand in vedere ca ei nu ii trece. Mie mi-a facut antibiograma si, desi mai facusem tratament cu clotrimazol, el a aparut la lista medicamentelor sensibile. Mi l-a prescris iar medicul meu gineco, dar eu am facut iar in doua saptamani... iar antibiograma si .. surpriza, acum era rezistent la asta. Asa ca mi-a dat altceva. Candida am facut-o spre sfarsitul sarcinii cand nu mai aveam contact sexual, e pe fond nervos la mine. nadine2004 daca numai pt asta te intereseaza , poti cere sa se efectieze numai analiza asta... pretul e derizouriu. revin cu adresa Institutului si numerele de telefon. Sunt doua doctorite la recoltare, amandoua sunt dragute si finutze. Nu te reped, nu iti vorbesc urat, sunt calme, iti raspund la intrebari. http://community.webshots.com/user/freia_ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

uite adresa si numerele de telefon: Splaiul Independentei 103, Sector 5 Numere de telefon: 021.411.38.00, 021.411.49.10, 021.410.48.45 (ceri la recoltari secretie) si uite link la pagina lor cu preturile : [url]http://www.cantacuzino.ro/ro/main.asp?Analize%20medicale%2FBacteriologie[/url] sper sa-ti fie de folos. Multa sanatate Freia si bebe Alexa http://community.webshots.com/user/freia_ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru o candida rezistenta exista ceva pastile Mycosyst care trebuie luate cate una pe luna timp de 4 luni si se pare ca si cele mai incapatanate candidoze cedeaza. Dupa ce am nascut m-am procopsit cu asta ca s-a schimbat ph si se activa cam la 2 luni odata si am incercat cu tratamente vaginale si creme destule insa nu mi-a trecut.. Din noiembrie am luat nu Mycosyst care este cam 300000 lei pastila ci varianta lui romanesca FLUCOVIM ( cam 80.000 lei patila de 125 mg) si am luat 4 luni fara sa mai apara.. de obicei imi aparea imediat dupa ciclu...si acum sunt multumita (doctorul meu ginecolog mi-a recomandat aceste pastile daca a vazut ca are o forma rezistenta). Pe instructiuni scrie ca trebuie luat 4 luni la rand si in 99% din cazuri de candidoza rebela se rezolva. SUCCES!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Vad ca discutati de analize.S-a mai lovit careva de urmatoarea problema?:Am un nenorocit de tricomonas[V] de care n-am scapat de vreo 2 ani. Am facut tot felul de tratamente si eu si sotul.Acum astept un bb sunt in 23 saptamani iar cand am facut analiza secretiei binenteles ca tot tricomonas prezent a iesit[bang].Tanti d-ra spune ca daca nu ma deranjeaza in nici un fel n-am de ce sa-mi fac probleme.Insa eu ma gandesc, in cazul nasterii normale nu-l afecteaza pe bb?Trebuia sa va mai spun ca nu ma deranjeaza nemernicul asta de ... nici nu stiu cum sa-i zic si nici infectie urinara nu am(sper ca nu v-am incurcat dar zau daca mai pricep ceva) [pup] Bambina [gravi]si ingerasul de 23 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...