Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ian-feb 2004 (3)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Corrydo - 27 dec cezariana - [bibe]Bogdan (2.800g/50cm) Georgy - 27 dec cezariana - [bibe]Cristian Constantin (3.300g) Layla - 29 dec natural - [bibe]Daniel-Alexandru (3.350g/50cm) Diana_b – 02 ian natural – [bibe]Mircea (4.400g/54cm) dienuca – 02 ian natural - [bibe]Rares Alexandru (3.100g/51cm) Lavv - 07 ian cezariana - [bibe]Alexandru (3.150g/50cm) Klavier (Adriana) – 09 ian - [bibe]Andrei Ellie SUA – 09 ian natural - [bibe]Samuel Claudiu (3.300g/50,8cm) Lala26 – 12.01 natural - [bibe]Rares Petru (4 kg/55cm) Ane2 - 17 ian cezariana - [bibe]Rachella Alexia - (3.000g/53cm) Caro (Lidia) - 18 ian natural - [bibe]Thomas Adrian (3.115g/50cm) Lia70 – 19 ian natural - [bibe] Alexandru – (3.700g /51 cm) Helen – 21 ian cezariana - –[bibe] Dan Cosmin – (4.000g/53cm) Firuta - ? ian cezariana - [bibe] Eduard Andrei (3.900g/53cm) miky24 – 23 ian natural – [bibe]Nikolas (4 060g/51cm) Fabi, France – 26 ian cezariana - [bibe]Carina Flavia (3.150g/49cm) Aramona – 27 ian natural - [bibe]Maysa Andrada (4.000g/...cm) Narcisa – 27 ian cezariana - [bibe] Vivien (4.350g/57cm) Andra28 – 27 ian natural - [bibe] Mihai Alexandru (3.550g/53 cm) Ioana77 – 28 ian cezariana - [bibe][bibe]Arturicii Philip (3.000g/50cm) si Yann (2.400g/46,5cm) Amuleta – 29 ian cezariana - [bibe]Alma (4.000g/52cm) Magda30 – 30 ian cezariana - [bibe]Ioana Miruna (2.750g/48cm) Tatiana G – 31 ian natural - [bibe]Clara-Maria (3.200g/56cm) Crisnemes - 31 ian natural - - [bibe]? (3.300g/56cm) simona74 – 02 feb natural - [bibe]Andreea Teodora (3.100g/?) Andruska – 06 feb cezariana - [bibe]Matei (4.250g/53.5cm) Babee - 06 feb natural - [bibe]Philip alias Bubu (3.990g/52cm) Elena I. – 06 feb cezariana - [bibe]Erica (2.500g/?) Roxana_G – 11 feb natural ? - [bibe]Alexandra-Maria (3.650g/49.5cm) Adriana (Ad_Rasnov) – 13 feb cezariana - [bibe]Rares Ioan (3.600g/) DanaEma - 15 feb natural - [bibe]Jessica Sara (3.250g/48.5cm) DARAEL – 16 feb natural - [bibe]Maria Daria (3.500g/49cm) IoanaCo - 12.02 - Cl. Stanca - Cluj, Dr. F.Florescu, baietel (Darius) Adlemi - 16.02 - Spit. Pantelimon, Prof. Ancar, baietel (Andrei) - cezariana Saphir - 24.02 – baietel Adina-Iulia - 25.02 - Spit Universitar, Dr C.Grigoriu, fetita (Olivia Karla) Adina+BB38W
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Atentie, mamici si bebelusi! Darael a nascut! "Ma numesc Maria Daria. In Lumina si Iubire, ca Om intre Oameni am venit pe Pamant dorind ca Viata mea sa fie plina de Fericire, Sanatate si Bucurii, sub semnul Intelegerii si al Intelepciunii, al Dreptatii, Armoniei si Adevarului." Sa fiti iubiti ! Maria Daria Maria Daria, bine ai venit! [flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo] Felicitari, Darael! [bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis] Adina+BB38W
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutari tuturor. Revin cu amanunte despre noi: - Noi ne-am reglat la 7 mese/zi (la 3 ore fix ziua si la cerere masa de dupa 12 noaptea); - Alternam o masa biberon cu lapte de la mine cu o masa biberon Milumil; - mananca amandoi in acelasi timp; asezati in sezlonguri de bb, unul in dreapta si unul in stanga mea[:D]; - Vigantol 2pic/zi; - Glicerina boraxata cu nistadin in ea - o data/zi; - Ceai nu le dau deloc; - la scutece folosim Fixies; - nasul in desfund cu ser si cu pompita; - la baie sunt tacuti si curiosi; - la cosmetice Nivea Baby; - la plimbare nu am iesit (dupa o luna, daca este cald); - musafiri nu am primit pe nimeni, inca. Dupa o luna - indicatie precisa de la pediatru; - de plans nu plang amandoi deodata. Dar nu au planset fara motiv clar (scutec, papa...etc); - dorm amandoi intr-un pat (celalalt il fol ca suport pt masa de infasat) deoarece se "pierd" singuri intr-unul; Cam asta ar fi despre noi..[;)] Ioana, YANN & PHILIP
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutari, Si al meu este cumintel la baie dar ce ma fac dupa, cum il scot si ma apuc sa-l sterg incep vocalizele. Si eu l-am scos tot dupa o luna afara. Azi ne-am plimbat cam o ora si ce bine a fost si pentru mine. De atata stat in casa, parca m-am plafonat de tot. De scutecele Fixies nu am auzit, eu am incercat Pampers si Libero, dar mi s-a intamplat sa-i curga, pipi sau caca prin ele, asa ca nu sunt super incantata de ele. Ca sa nu zic ca-l string la copanele. Al meu mai nou il pun in patut intr-un capat iar peste noapte plinge ca ajunge cu picioarele in capul celelalt, nu inteleg cum. Layla si Daniel Alexandru 7 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si a mea urla cind o scot din apa. S-a ingrasat si i-a crescut si capul, nu stiu daca voi ati observat asta la bebelusii vostri. In plus, i-a aparut o eruptie pe una din fese, seamana cu cosurile si roseata in jur, am citit in carte ca este destul de comuna, are si un nume lung, ceva de genul "eritem toxic al nou-nascutului" si ca trece de la sine. I-a aparut si acnee pe fata, asa ca la botez o sa fie o frumusete ! O botezam peste 2 saptamini. Noi am scos-o deja afara, intr-un parc in Chicago, era un vint de ne-a luat pe sus asa ca pina la urma ne-am suit in masina si ne-am dus acasa. Am fost si la biserica si a stat la toata slujba tare cuminte (adica a dormit dusa). Eu continui sa fac foame ca sa slabesc, mai am 2-3 kg de dat jos, sper ca pina la botez sa intru in vechile mele haine de gala. In rest, alternam noptile, ba doarme cu mine, ba cu dadaca, altfel cred ca am fi terminate amindoua, nu stiu cum se descurca mamicile care fac de garda in fiecare noapte, zau asa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata de astazi avem Internet....urrrrraaaa ce bine este ca putem intra si sta in voie....[bis] Fetelor, sa va traiasca printii si printesele, sa fie sanatosi si voiosi, frumosi si destepti si tot ce va doriti voi ptr ei/ele [s]. In momentul acesta amandoi baietii mei dorm fiecare in camera lui. Andrei este tare fericit ca Doamne Doamne i-a adus un fratior si il iubeste tare mult. Matei papa, face caca si doarme. Astazi de ex a dormit tot timpul. Cand vine seara doreste socializare si i-am instalat in sufragerie scaunelul lui Andrei, unde sta si ne asculta. Nici el nu plange fara motiv, dar si cand plange... Eu il alaptez si sunt tare fericita ca mi-a venit laptele ca lumea si el papa ca un fomicios, se inneaca cand trage din san. De cele mai multe ori ma mulg putin inainte ca sa evit sa se intample asta. Nici eu nu ii dau ceai sau altceva in afara de san. Este tare scump si tot familionul nu mai poate dupa el :-) Astazi a venit si parintele - duhovnicul meu - si ne-a tinut molifta de 8 zile urmand sa ma duc din nou la 40 de zile la biserica. Va pupam si de acum o sa ne "auzim" mai des [pup] Andra mamica lui bb Matei de 1 sapt si Andrei 4,5 luni Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Semnatura este veche [q] noi avem astazi 11 zile nu 1 saptamana. Ieri bb a primit de la colegii lui tati de la serviciu, un super scaunel de masina [:D]. Suntem tare fericiti ca avem unul, la Andrei nu am avut - nici masina nu aveam, asa ca... Pupici, Andra mamica lui bb Matei si Andrei 4,5 luni Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...