Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ian-feb 2004 (3)


Recommended Posts

[^]Andra, a fost un frig astazi de-am inghetat bocna..Bubu era imbracat bine bine, era cald peste tot cand am intrat cu el in casa..eu am degerat ca am tras pe mine ce-am apucat..deh...Dar ii place vad afara.Cum era agitat mi-a trecut prin cap sa ies cu el ca sa-l linistesc.Mi-am amintit ca mama asa facea cu mine si vad ca acelasi lucru il face si Bubu-adoarme imediat.Cu masina ii place de numa...daca-l vedeti...E bine ca-i place, ca in mai avem drum lung pana acasa ..si sa stea numai. Pana la botez ramane Bubu-dupa aceea ii spun pe nume. Si el mananca dar uneori asa lacom..si trage aer sic red ca de-asta are colicei uneori ca intra prea mult aer la burtica.E papacios doamne...mor de dragul lui.Ma gandeam la tine-..ce fericita esti cu doi..si la Ioana..cu Yann si Philip[bibe][^].Am vorbit cu ea putin mai devreme, pana cand s-a trezit 'armata' si-au dat apelul[^].Copii te fac fericit, intr-adevar....viata noasra e cu totul altfel acum si merg pe strada si pur si simplu zambesc de multumita si zic mereu:multuemsc Doamne pt minunea data.[^][bis] Seara frumoasa[^] 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi si Bubu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mai Gabi dar ce sentimentala esti [flo]si ce mare dreptate ai cu copii :-) Eu ma simt tare implinita cand ma uit la ei, nici nu imi vine ca crede ca sunt ai mei amandoi [olala]. Diana eu ii dau calciu cu lingurita -ii pun cate putin si i-l dau pe gat, daca nu sta il tin cu mana de cap ca sa nu se miste - Daniel de ex i-l da cu seringa si il ia f bine. Spor :-) si somn usor [nani] Andra mamica lui bb Matei si Andrei 4ani si 5 luni Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce mai faceti fetelor? Voi, le dati calciu copiilor?! Eu am inteles ca vigantolul cu Ca nu sunt compatibile! Nici nu stiu ce sa mai cred! Cristinelul nostru are in continuare colici, este rasfatat si adora sa stea in brate (chiar si cand doarme)!!! Ce ma fac? O sa pot sa-l mai dezvat sa stea in brate? Daca il las jos incepe sa planga! Maine facem 2 luni!!! [cheers][cheers][cheers] Nu prea stiu cand au trecut cele doua luni dar si-a schimbat foarte mult figura! Acum arata a baietel si este un frumos! Noi am luat 2,7 kg in doua luni si am crescut 9 cm!!! Ma duc sa incerc sa-l culc! Oricum doarme 2 ore si se trezeste sa manance. Cand era mic se trezea la 3 ore, acum la 2!!!!! Voi cumparati vaccinul sau il faceti pe cel gratuit de la policlinica? Am auzit ca cel de pe piata il protejeaza si de bronsita, laringita, etc... Pupici, Georgy si [copil] Cristi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Helen si eu il tin pe bebe in scaunelul de masina, la inceput mi-a fost teama sa-l tin toto din cauza spatelui, dar acum il tin mai toata ziua ca ii place sa stea in el , si il si legan cu el. Decat sa-mi planga mai bine il legan,asta este, sa creasca el mare si nu o sa mai vrea leganat. Acum a adormit tot acolo, zici ca e un gandacel in scaunelul ala, e tare scump, luni are 6 saptamani! In prima luna a luat 1,450 kg si 5 cm, ca ar manca toata ziua. Va pup! http://community.webshots.com/user/monica1816 anda
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, Voi le dati la bebei calciu? Eu nu am primit pana acum aceasta indicatie. De cand le dati si pt. ce se administreaza? Noi azi facem 2 saptamani[bis]! Sunt tare fericita ca trece timpul. Abia astept sa ajungem la o luna, sa se faca frumos si sa iesim pe afara. Si lui Rares ii place tare mult in brate. Uneori il iau, pt. ca mor de drag sa-l tin langa mine si sa vorbim, uneori il las in patut si stau eu langa el, il masez pe picioruse si e innebunit dupa asta. Isi intinde piciorusele ca pe niste bete ca sa le masez. In rest este f.f. activ, se intinde tot timpul (reuseste chiar sa-si mototoleasca cearceaful de pe pat), da din maini si din picioare de ne miram cum de nu oboseste de atata miscare. Adriana - mamica lui bb Rares http://community.webshots.com/user/ad_risnov
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua mamici si bebici!!!! Iata ca am mai intrat si noi un pic sa va salutam, ca nu prea mai avem timp acu! Mica mea imi ocupa tot timpul. Am recuperat si noi ce ramasese in urma, ca daca ne-am nascut mai repede decat era cazul, eram mica rau si nu puteam sa facem mare lucru. Azi face o luna fata mea!!!! SI e tare mancacioasa, si scumpica foc! De fapt cret ca toti bebelushii sunt frumosi si dulcei! Suntem un pic cam terorista ca mama a promis ca va chema trupele ati-tero!!!! Caqlciu nu luam, decat vigantol! Iar duminica, daca nu va ploua vom face prima noastra plimbare afara. Pana acum am stat doar la geam!!! Va pupam pe toate si pe toti, Magda & Miruna
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare... Noi avem 3 saptamani si suntem un scumpic..[il] Ma uitam astazi ca deja cateva hainute nu-i mai vin lui Bubu [V].Banuiesc c-a trecut de 56 cm..de nu ii mai vin.Vedem oricum saptamana viitoare la pediatra cum stau treburile(cat a luat in greutate, lungime etc). Dimineata a papat si apoi nu a mai vrut somn..ci la taca taca langa pc cu mama(eu vorbeam cu mama si trebuia s-auda si el zgomotul de taste, ca doar l-a tot auzit cand era in burtica mea).L-am pus in scaunul de masina, ca-l plimb ba-n masina ba in casa -mai bine luam 2- si dupa 2 ore de taca taca a adormit.Statea si casca ochii el stie unde[^]. Vorbeam astazi cu mama si-mi zice:ei..luni e 1 martie..martisoare..alea alea, la care eu raspund suparata:nu are cine sa-mi dea mama si mie martisor, ca astia nu stiu de martisoare[V].terminam de vorbit, ea merge acasa-cica s-a terminat programul la munca ca e vineri si e zi scurta- si cobor sa iau posta.[^]Mi-a trimis mama felicitare si amrtisor...urcam scarile cate 2 ca niciodata de bucurie.Stiti ce bucuroasa am fost??Mi-e parca mila sa iau martisoruld e pe felicitare si sa-l pun in piept...mai bine pun felicitarea cu totul[^][:D]Noi am primit potcoava-sa ne poarte noroc.Pupici si sa fim sanatoase. 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi si Bubu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana calciu gluconic si vit C se dau 10 zile dupa care se incepe cu Vigantolul - eu asa am facut. Si cu vit D3 injectabila tot asa se face - se da 5 zile dupa care se face D3-ul si se mai dau 5 zile. Se dau ptr fixarea vitaminei D3. Noi astazi am facut 3 saptamani si deja ni se pare ca suntem mari :-)Nu mai avem loc pe pernuta pe care il alaptam cand am venit de la spital [:D]. Si noi ne intindem toata ziua si cand papam tzitzi si cand dormim - vrem sa ne facem de 2m cred [cool]. Ramona va transmite toate cele bune si pupaturi. Astazi Maysa face o luna [s] si era tare fericita !!!!! Va pupacim, Andra mamica lui bb Matei si Andrei 4ani si 5 luni Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...