Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ian-feb 2004 (3)


Recommended Posts

Bubu s-a trezit si a papat..acum se alinta putin cu taticul.Am icnercat sa-l pun pe burtica dar nu vrea-cred ca nu-i place.Pe burticamea putin am vazut ca sta, isi ridica capusorul..in curand va galopa[:D]. Andra, Bubu nu face zilnic kk.La 2 maxim 4 zile.Am inteles-de la pediatra- ca este din cauza formulei, copiii hraniti astfel fac mai rar, dar mult.Cica sa nu ma impacientez daca nu face.Partulici da mereu, elimina gazele, de ragait ne-a speriat aseara ca a ragait ca un om mare[:D]( ma intreba Vio socat daca eu am facut-ca din partea mea venea ,el nu facuse zgomotul [:D]) si de 2 ori a regurgitat, vomitat niciodata -am dat raportul[:D]. Cu vaccinurile.La 3 luni se face primul, este diferit de cum se fac in Ro.La spital chiar nu am nici o idee daca i s-a dacut vreun vaccin sau nu, n-am gasit semn pe mana, picior sau mai stiu eu.Voi intreba vineri la pediatra, ca nici scris nu am gasit pe carnetelul lui.Cam ciudat, dar ma lamuresc eu ce si cum. 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi si Bubu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Si bb a papat - vad ca ziua papa cam la 4 ore [il] - si acum sta putin la tati in brate. Eu trebuie sa ma duc sa il culc pe Andrei care si-a pus un Pampers de la bb si a umblat cu el prin casa. Ma durea operatia de cat am ras - era ca o maimutica, il strangea cu siguranta. Pupicei, Andra mamica lui bb Matei si Andrei 4ani si 5 luni Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara tuturor! Arturicii au scos si azi nasul pe fereastra 10 min. Am hotarat ca peste 2 saptamani ii scot afara cu caruciorul. Am vb cu pediatrul si la 2 luni vom face vaccinurile: PentActHib si EngerixB. Am sunat acum la Sensi Blu si nici unul nu se elibereaza gratuit. Costa 860.000 PentActHib si 490.000 EngerixB. Din pacate de 3 sapt de primul nu-l au. Asa ca trebuie sa demarez inca de acum cautarile pt el[V]. Baietii mei dorm f bne pe burta. Si ii las sa doarma asa inca de cand din spital. Seara linistita, Ioana, YANN & PHILIP
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana incearca la farmacia 2NA de la Unirii. Stiu ca acolo mereu le au. Mie mi le cumpara dna Angela direct de la depozit. Daca nu te descurci si vrei, poate vb cu dna Angela si ti le cumpara Dansa, daca poate si le gaseste. Eu sper sa nu avem probleme cu procurarea lor ca si eu le vreau ptr bb. Le-a placut la aer scumpilor tai ? Poze cu ei nu ne arati ? Pupi, Andra mamica lui bb Matei si Andrei 4ani si 5 luni Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, Dulci[bis]!!! Sa cresti mare si frumos! Ce repede au trecut 2 luni, Layla!!! Andruska, am vorbit ieri cu dna Angela si vine maine la noi sa-l vada pe Rares. Mi-a sugerat la tel. sa ramanem in continuare cu dansa si pt. vaccinuri si pt. toate ingrijirile lui bb. Eu am mare incredere in dansa si cred ca asa vom proceda, ar vreau sa te intreb daca nu tr. sa aiba bb si medic de familie pt. reteta gratuite macar. Voi cum procedati? Ma gandesc sa renunt la dr. pediatra si sa-l inscriu pe Rares la dr. noastra de familie, iar vaccinurile si toate ingrijirile sa le continuam cu dna Angela. Tu ce ma sfatuiesti sa fac? Adriana - mamica lui bb Rares http://community.webshots.com/user/ad_risnov
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s]LA MULTI ANI[copil]Dulci! Sanatate muuulta si fericire!!! Gata, au papat Arturicii. Adriana Noi avem si pedriatru si med de fam. Med de fam vine o data/luna si imi da retete gratuite cu medicam recomandate de pediatru (pana acum Sab Simplex l-am luat gratuit). Tot prin med de fam iau si retetele pt laptele praf gratuit (nu-l folosim noi dar il voi lua si il voi trimite la tara pt copii care au nevoie). Ioana, YANN & PHILIP
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...