Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ian-feb 2004 (3)


Recommended Posts

Daca aveti timp si va intereseaza info despre alaptat, uite 2 site-uri superbe: http://www.kellymom.com/bf/index.html si http://people.clarityconnect.com/webpages3/wiessinger/bfing/index.html In Ca, se face o adevarata campanie in ceea ce priveste alaptatul. Fiecare spital are si o asa numita clinica de alaptat (breastfeeding clinic) cu consultanti specilaizati in alaptat, la care poti sa apelezi la orice ora din zi (nu si din noapte...[:D]) pentru sfaturi sau cand ai probleme....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Multe "luni" inainte lui Matei , sa creasca mare si sanatos si sa va bucurati de el! Noi implinim 2 luni pe 19 martie, mai avem putin. Bebe al meu nu mai doarme ziua deloc in patut, oricat as incerca , il pun adormit in patut si dupa 2 minute, ochii mari si incepe sa maraie. Ii place sa doarma in scaunelul de masina, leganat pana adoarme, insa eu prea sunt multumita de scaunelul asta, parca nu sta confortabil in el, dar daca el se simte bine... nu stiu ce sa zic, dar altfel nu doarme. Ba da, mai doarme bine pe umarul meu, ii place tare mult,insa nu pot sa-l tin mereu, ca de... E bine ca deocamdata noaptea doarme in patut. Ai vostrii cum mananca noaptea, ca Albert mananca la 2 ore de obicei, poate la 2,5 ore maxim 3 , niciodata mai rar pana acum.Nu plange dar se foieste din 5 in 5 minute si eu il aud,oricum nu pot dormi cand il aud si atunci ii dau sa suga si adoarme linistit la loc. Poate daca nu i-as da s-ar dezvata sa manace asa des? Poate daca as dormi in alta camera sa nu il aud, ca nu plange, doar de invarte in patut.Voi cum procedati? Sambata a zambit pentru prima data cu adevarat la tati in brate si duminica si la mine.Mi s-a umplut inima de fericire cand l-am vazut cum zambeste cand vorbeam cu el, a inceput sa scoata si sunete, se chinuie sa vorbeasca, daca il vedeti cum misca gurita si mai iese ceva din cand in cand. Abia astept sa gangureasca ca lumea! Ieri am fost cu el la tara, a dormit tot timpul in masina,si aseara cand am ajuns acasa a dormit mai mult decat de obicei. Hai ca am sporovait o gramada, se vede ca nu am mai scris demult! Va pup! La multi ani pentru toate mamicile , multa sanatate, sa fim iubite, si sa avem copii sanatosi!!! O zi cat mai minunata la toate!!http://community.webshots.com/user/monica1816 anda
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anda... daca Mateiutul tau se foieste noaptea in patut fara sa faca galagie, inseamna ca nu e treaz... Lasa-l sa se foiasca in liniste... iti da el de veste cand e treaz si vrea sa manance (o sa inceapa sa scanceasca, sa planga chiar). Vei avea surprize.... Tu nu faci altceva decat sa nu-l lasi sa doarma.... Nici nu stii tu ce intelepti sunt puii nostrii, cum stiu ei sa ne spuna de fiecare data cand au nevoie de ceva. Ii place sa doarma in scaunel? Lasa-l... nu te gandi ce-i este incomod.. scaunelele de masina sunt facute ergonomic pentru bebei. Se simte el acolo ca in burtica lui mami.... Felicitari pentru zambet! Nu-i asa ca e o senzatie de nedescris? Parca-ti vine sa razi si sa plangi in acelasi timp si simti cum inima ti se topeeeeeste.... Si noi zambim (mai rarut, ca-i mai dragut) la mami, dar in somn... oho, o gramada... chiar si chicotim in somn... Iar sunete: aaaeeee, oooo, ng, aaaa, eee.....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa va mai intreb, voi le dati apa la bebei? Am auzit pe la unii ca e bine sa ii dam apa, insa eu ni i-am dat, am incercat odata si nu i-a placut.Oricum am inteles ca laptele ii tine si de sete. Ce parere aveti de port bebe la varsta asta ? Folositi si de care? Am gasit mai multe modele , si nu stiu care o fi mai bun.Cel de la Chicco mi se pare cam scump totusi, dat fiind ca nu il tin decat vreo 2-3 luni. Stiti altul mai ieftin putin si care sa fie si bun? Spuneti-mi si mie ca vreau sa ii iau cat mai repede ca e greu si vreau sa ies cu el in parc. In brate nu pot sa il car atat si in carucior cred ca ii e cam frig acum, si lui ii place mai mult la pieptul meu, s-ar simti mult mai bine si pot sa-l tin si prin casa ca adora sa il tin brate si nu doar atat ci trebuie sa ma plimb cu el, nu sa stau jos! E smecher tare!! Asta e , trebuie sa am rabdare cu el pana creste mare si apoi alta rabdare...... http://community.webshots.com/user/monica181 anda
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Matei zimbeste mereu. si la toata lumea. chiar daca e o persoana pe care n-a vazut-o nicodata, daca ii place lui vocea sau mai stiu eu ce, imediat trage un zimbet. o prietena a mea zice ca l-a vazut zimbind in prima zi la maternitate, dar eu cred ca era mai mult o grimasa. acum in cshimb, la doua luni, zimbim de-adevaratelea. e tare dulce cum ride el cu gura aia stirba. cind vorbesc cu el ride si se uita fix in ochii mei, de ma topesc. nu ma mai pot misca de linga el pina nu-si intoarce privirea. si sint "tare" mu il tin prea mult in brate. in schimb il pun pe pat si ma joc cu el pina oboseste si i se face somn. si asa imbinam placutul cu utilul [;)] Anca si bebitza Matei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...