Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ian-feb 2004 (3)


Recommended Posts

buli sa iti traiasca flacaul - ce mare este [il]. Pana la 40 zile este bine sa nu fie vazut de prea multa lume ptr ca el fiind f mic nu are protectie mai ales ca nu este nici botezat. Asa mi-au spus parintii, prietenii si chiar preotul. Despre botez se poate face ORICAND. Noi am ales sa asteptam pana dupa Paste ca sa putem si dansa si sa putem si papa. In post si mai ales postul Pastelui care este un post al durerii, trebuie respectate niste lucruri religioase - asa ne sfatuit parintele si noi il ascultam. Mai ales ca ptr noi pe 24 aprilie inseamna si 5 ani de cand ne-am casatorit, asa ca [bis] asteptam cu nerabdare evenimentul/le. Lia ma bucur sa vad ca mai scrii din cand in cand si ca ALex este bine. Ce lapte ii dai ? Noi nu am pus poze cu Matei pe forum, INCA. Va pup ca trebuie sa il pregatesc pe Andrei de plimbare - bine ca bb doarme, Andra mamica lui bb Matei si Andrei 4,5 luni Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Victorie - ne-a cazut buricutzul [bum][batetoba] asa ca diseara facem baita.... Ne striga tati la masa [papica], dupa ce papam facem nani ca diseara vin alti fini in vizita. Pupici, Andra mamica lui bb Matei si Andrei 4,5 luni Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andruska..si noua tot astazi ne-a cazut buricelul....dar noi facem baie cam de 5 seri, ca nu se putea numai sters asa...Am avut grija si am pus pansament si nu am dat apa...si gata..Ce chestie..baietilor nostri astazi li s-a intamplat evenimentul....[bibe] Pupice..is cu ochii pe voi, dar scriu mai greu ca m-am puturosit... 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi si Bubu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara mamici si pitici! Rares doarme cam de o ora si jumatate. Astazi am avut si noi o zi normala: am papat si am dormit. Rares stie de azi sa suga la san[bis]! Sunt super fericita pt. ca pana azi ne chinuiam ingrozitor sa apuce sanul. Vad ca laptic am destul pt. ca el s-a saturat si doarme linistit. In plus am inceput si eu sa ud tricourile cu care stau. Asa ca suntem pe drumul cel bun[greutati]! Cu programul inca nu am avut pretentii. De acum incolo vom lucra la asta. Noua ne-a cazut buricul inca de joi, iar aseara i-am facut lui Rares prima baita si a fost tare linistit dupa. Cu nasucul inca nu avem probleme. Noi punem ser fiziologic in nasuc si am observat ca atunci cand stranuta scoate mucozitatile. Oricum avem si pompita, dar sper sa nu fie nevoie sa o folosim prea repede. Adriana mamica lui bb Rares http://community.webshots.com/user/ad_risnov
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Babee baietii nostri sunt nascuti in aceeasi zi si tot in aceeasi zi le-a cazut si buricul [bibe] ce de coincidente, nu ? Ce face bubu ? Ii dai san sau laptic praf ? Adriana ma bucur tare mult ca Rares are un program si papa de la tine. Este un mare avantaj pe termen lung mai ales ptr el [:D] Doamne ajuta sa ai laptic cat mai mult :-) Noi am facut astazi prima baita cu apa fiarta unde am pus si niste plante -- musetel, galbenele, sunatoare -- si a fost tare bine. Acum bb doarme si sper sa se trezeasca cat mai tarziu. Era tare obosit !!! Maine vine si dna Angela sa vada buricutzul - sa vedem daca am facut granulom sau nu, Andrei stiu ca a facut - si nu numai [cool] o asteptam cu drag ca ne este tare apropiata si o iubim [dual]. Ma duc ca mi-am facut un ceai de sunatoare cu Baby Calm si vreau sa imi prajesc 2 felii de paine sa mananc cu unt si cu miere dupa care nani, ca de maine iarasi sunt cu cei 2 flacai ai mei singurica acasa si sa am resurse. V-am pupat si o noapte cat mai linistita [;)] Andra mamica lui bb Matei si Andrei 4,5 luni Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andruska, hai sa raspund...Bubu doarme.... Botezul l-am stabilit pentru 27 martie, cand vin si parintii mei si nasii lui Bubu..si de-abia asteptam, sincera sa fiu. Eu cu productia lactata stau tare prost..[bang][q]Bubu a fost lenes si nu a vrut sa-mi desfunde canalele, si am apelat la o pompa electrica, am reusit sa fac treaba cu ea..dar laptic nu am mai mult de 100 ml /zi.Ce scot(in 2 reprize...)amestec cu formula, ca altfel nu-l vrea.Pediatra m-a sfatuit sa-l pun la san cand ii e foame foame, dar ma doare groaznic.S-a invatat cu biberoanele Avent, la care trage ca si la san(mai greu) si pur si simplu imi vine sa urlu de durere[q].Am incercat si astazi dar pur si simplu nu rezist.M-am panicat ca nu am lapte, acum ca ma doare rau si nu fac fata..pana la urma am zis cat am si cum pot ii dau.Ce sa fac, trebuie sa fie ceva...Sanatos sa fie el.In rest vad ca mananca cat ii trebuie, doarme bine, de colici luam un siropel bun(se linge pe buze cand i-l dau[:X]) si cam asa.Noi dormim noaptea destul(cate 3-4 ore ceea ce este foarte bine, nu?)si ziua reusesc sa-mi fac treburile..printre picaturi, normal.Dar e foarte cuminte...si nu am de ce ma plange. Somnic usor voua si bebeilor. 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi si Bubu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...