Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ian-feb 2004 (3)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Adlemi, felicitari!!! Sa-ti traiasca baiatul, sa aiba parte de tot binele din lume!!! Bun venit pe lume, Andrei! Sa le aduci lui tati si lui mami numai bucurii. Fetelor, multumesc mult de raspunsuri. Eu sunt un pic ingrijorata in legatura cu temperatura din cauza ca avem centrala cu termostat si face cald, dupa care se face cam racoare, iar cald, iar racoare si mi-e teama sa nu-i faca rau lui Rares. In plus, in camera lui avem doua termometre care arata temperatura complet anapoda. Nu stiu de unde sa iau un termometru de camera bun. Voi imi puteti da o idee? Eu cred ca nu sunt mai mult de 23 de grade, iar termometrul arata 26 -28 de grade. Noi il tinem pe Rares in body si pantalonasi, dar si cu caciulita pe cap. Dr. pediatra mi-a zis ca peste vreo doua saptamani sa nu-i mai pun caciulita decat dupa baie. Adriana, mamica lui bb Rares http://community.webshots.com/user/ad_risnov
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aoleu!!! din ce am citit la voi mi se pare ca eu il cam sufoc pe Matei. e drept uneori ii pun doar o bluzica sau un body si pantalonasi, dar apoi ma gindesc "daca raceste?" si pac ii mai pun o bluzica. dar mai bine m-as abtine. ca in camera sint 22 de grade si eu stau in tricou. dar fara caciulita parca nu-mi bine sa-l tin. macar una subtirica. voi dati calciu la copii? mie mi-a spus doctorita sa-i dau zece zile pe luna. si avem un scandal, mama-mama, ca nu-i bun deloc la gust. Anca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici! Azi am ajuns si eu la internet si m-am gandit sa va scriu cateva cuvinte! Bogdanel s-a nascut in 27 dec, ora 16.10, NATURAL! Se pare ca sunt in fruntea listei (am nascut la 35 sapt) si totul este foarte bine! Ma bucur ca sunteti toate bine! Imi voi face timp sa pun niste poze cu Bogdanel! (in 27 februarie avem 2 luni: 5.300 kg, 60 cm))! Va pup pe toate si va doresc multa sanatate la bebici! Corina si Bogdanel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bine v-am gasit mamici si bebei! Am mai scris un mesaj dar nu l-am scris chiar unde trebuie, l-am scris la mamici. eu am nascut pe 19 ianuarie un baietel de 3,450 kg si 51 cm,Albert Eduard, deci avem 5 saptamani. ma bucur ca exista aceasta pagina unde putem discuta , numai timp sa mai avem! Voi cum iesiti la plimbare si cat timp pe zi, avand in vedere ca este si cam frig afara? Eu as iesi cu el in parc, dar mi-e teama sa nu raceasca, voi ce ziceti? va doresc numai sanatate vpua si la bebei! anda
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua, mamici! Anda eu azi l-am scos prima data din casa pe Rares prin fata blocului. Am stat cam 30 de minute si ne-am plimbat la soare, f. bine imbracat si tinut in brate. I-a placut tare mult si a adormit. Daca vremea ramane frumoasa, eu il voi scoate zilnic la aer. Si noi luam deja Vigantol, 2 picaturi pe zi din ziua a 7-a. In rest doar Sab Simplex, 10 picaturi, inainte de fiecare masa. Adriana - mamica lui bb Rares http://community.webshots.com/user/ad_risnov
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tup tup si noi..am fost la ortoped..ca trebuia sa facem un control(deh, asa se face, asa facem si noi).La- intors nenea pe toate partile, i-a facut si eco, tot..e baiatul sanatos fara probleme.Ei spun ca in cazul de luxatie de sold, picioruse intoarse sau mai stiu eu ce trebuie descoperit si inceput tratamentul de timpuriu.La noi e frig si zapada-ninge adica- si noi nu ne plimbam pe-afara.Tup in masina, din masina si tot asa. In rest papam, dormim, doare putin burtica dar tare bun e siropelul ala.....pe care ni l-a dat pediatra...si cam asta facem noi. Ariana, eu lui Bubu nu-i pun caciulita decat atunci cand ies din casa.In casa sunt cam 24 grade, la baita 25-26(verificat cu 2 termometre diferite).Il imbrac ca pe noi..body si salopeta cu labuta si sosetute, sa ii fie cald la picioare.Si tot pt Adriana..doamne ce seamana Rares cu tine....mie asa mi se pare [^][flo] Ah..astazi a facut o traznaie c-am ras cu lacrimi.Face baiatul meu partzic..aud ceva mai infundat..il urmaresc la fata zic:gata..kaki e in pampers.Il iau, il pun pe masuta de infasat, il desfac..facuse o tona...mai face nitel la mama pe servetel...fug sa aduc cadita cu apa sa-l si spal cu apa...cand ma intorc baiatul meu linistit facea pisi pe fata[:D].Dar statea atat de cuminte si contrariat ca ce e aia pe fata lui de nu m-am putut abtine si-am ras in hohote.Ia-l schimba-l cu totul..ca deh..pe drumul de la putzic la fata a fost udat tot..si asta facem noi..nu numai pe tata sau in palma la mama[:D](ca deh, pun mana sa nu faa pe doamna pediatra [:D]).Vi se intampla si voua, nu? Pupici si sanatate la toti si toate.[bis][bibe] 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi si Bubu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bis][bis]ANDREI BINE AI VENIT![bis][bis] FELICITARI ADLEMI, SA-TI TRAIASCA SI SA TE BUCURI DE EL! Adriana si mie mi se pare ca Rares seamana cu tine, te-am sunat azi pe la 14 dar nu ai raspuns, aseara cand au vorbit husban-ii ne pregateam de baie, faceam vocalize si n-am putut sa vorbesc cu tine.Poate ne auzim maine, Layla si Daniel Alexandru 8 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...