Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ian-feb 2004 (3)


Recommended Posts

Vreau sa va mai intreb , voi ati iesit cu bebeii pana in 2 luni in magazine, in Carrefour de ex.Am auzit ca e bine sa evitam locurile aglomerate,dar m-am plictisit acasa de mor, si nu pot pleca nici singura prea mult ca nu am cu cine sa-l las. Anda mamica lui Albert anda
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna seara mamici... Cu rugamintea de a trece cu vederea " balbele de comunicare " inerente pentru un prim mesaj am si u o intrebare Vlad Ionut s-a nascut in 14 ianuarie, prin cezariana ... Totul e bune pana acum... Singura problemuta - mucisorii de care nu scapam[bang]. Aveti alta solutie decat pompita??? Crina si Vlad Crinas
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hihihi noua ne-a facut-o Matei nostim rau de tot. a facut cacuta in prosoapele in care il uscam dupa baie. [:D] avea asa o expresie satisfacuta dupa aia ca nu ne mai puteam opri din ris. si am luat baia de la capat, bineinteles. si ne-a facut si faza cu pipi cit ii schimbam pampersul. dar n-am putut face nimic pentru ca a facut ca o fintina arteziana circulara. bine ca avem simtul umorului[;)] anca Anca si bebitza Matei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua, mamici! Layla, cand ai sunat tu cred ca dormeam. Eu incerc sa-mi fac programul dupa Rares si cum inchide ochisorii cum adorm si eu. Noi suntem bine, papam si dormim. Uneori Rares insa poate sta trez si 4-5 ore in sir. Si atunci bineinteles ca cel mai bine se simte in brate[:D], iar mie imi e drag de nu mai pot sa-l tin la piept. Noaptea insa doarme f. bine in patutul lui si nu m-a mai trezit decat de doua ori pe noapte. Sper sa-l tina obiceiul asta. Adriana - mamica lui bb Rares http://community.webshots.com/user/ad_risnov
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna tuturor! Am hranit "armata". Acum stau si privesc/asculta incantati caruselul. Adriana Super ca ati iesit afara! De-abia astept si eu! Dar cred ca pe la 6 sapt am sa "indraznesc". Anda Sa-ti traiasca "ficiorul"! Frumos si serios este! Noi nici nasucurile in fata casei nu le-am scos; deci de locuri aglomerate ce sa mai vorbim.. Oricum, la cate gripe circula nu cred ca ar fi recomandat. Totusi ei sunt inca tare fragili. Crina Si la bebei mei se intampla tot asa. Dar singura varianta este serul fiziologic (pediatrul nici pompita nu o recomanda[V]). Medicul de fam mi-a zis de Marimer dar pediatrul zice ca poate, daca il folosesc la varsta asa mica(ai mei au 4 sapt), sa le dauneze (scuze, dar am uitat ce anume le-ar putea dauna). Deci am ramas pe ser.
********************************************************************
Deoarece la mine consumurile de lapte praf, scutece si cosmetice sunt mari, am studiat in amanunt piata si iata ce am gasit: MILUMIL Daca vreuna din voi foloseste Milumil 1 (cutie de 900g) va recomand sa-l cumparati direct de la importator. Costa 305.000 lei cu TVA fata de 370.000-390.000 in oras (farmacii, Selgros). Nr tel: 340.0151/491.7772 LIBERO In Selgros costa 4.300 lei/buc. NIVEA In Selgros: - servetele umede (rezerva) - 127.000lei - crema cu zinc - 100.000 lei
********************************************************************
Ioana, YANN & PHILIP
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Spuneti-mi si mie, poate voi ati cumparat, unde gasesc si eu o jucarie din aceea care se monteaza deasupra patutului, cu melodii, jucarii, am vazut in filme, dar pe aici nu am vazut, e drept nici nu am cautat prea mult.Am cautat in Metro dar nu au.Daca stiti spuneti-mi si mie, ca vreau sa-i iau si lui Albertut una sa mai aiba si ceva activitate, sa-i mai atraga atentia. Noapte linistita tuturor!! ca de asta avem mare nevoie acum.[hia] anda
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ptr ca tati adus laptopul acasa, hai sa scriem si noi ca vad ca voi tare active sunteti :-) Klavier sa stii ca nu mi-este usor cu amandoi, insa cand ma uit la ei - de ex astazi la pranz au dormit impreuna in aceeasi camera de la 15,00 la 18,30 - mi se umple sufletul de bucurie. Si tu ai niste copii foarte frumosi - ce scump este Andrei cum doarme, dar nici cu Adriana nu mi-este rusine [il]. Crinas ptr nasuc iti recomand serul fiziologic pus pe calorifer si incalzit ca sa poata iesi mucisorii mai repede. Dupa ce i-l pun eu il asez repede la san si i se desfunda nasucul. Adriana Vigantol nu se da din a 14 zi ? Babee mai dar ce flacau frumos ai [bis] sa iti traiasca si sa te bucuri de el !!!! In casa Matei sta imbracat cu un body si o bluzita si un pantalonasi. Oricum am senzatia ca este cam friguros baiatul meu ca sughite destul de des [bang] si imi este mila de el. Noi inca nu am iesit afara si nici nu iesim pana pe la 1 luna decat daca poate in weekend este vreme frumoasa si ne scoate tati afara putin in bratic. Eu ar trebui sa urc cu el 3 etaje in brate si nu prea pot - ma doare si spatele si nu vreau sa fac efort prea mare. Sunt tare curioasa sa vad saptamana viitoare la bilantul de 1 luna cate kg/cm are :-) Oricum pe pernuta pe care il tineam sa il alaptez cand l-am adus de la maternitate, nu mai incape [^] El ziua are 4 sau 5 mese iar dupa baita doarme cam 5 ore se trezeste, papa tzitzi si doarme pana dimineata. Este un scump si face un botic asa de haios cand ii este foame [bibe] i se mai spune si "lacomel". Am vb si cu Lia in seara aceasta si imi spunea ca este cam nedormita ca Alexutzu s-a tot trezit din ora in ora ieri noapte. Va pupacesc pe toate si pe toti si va doresc o noapte linistita, Andra mamica lui bb Matei si Andrei 4,5 luni Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce ne-am trezit la 00,30 sa papam, s-a dat alarma la 06,15 si acum suntem gata si cu schimbatul si cu papa si stam la noi in patut [mamica]. Imi creste inima cand ma uit la el, mai ales la ora de masa este super dragalas, cum sta el lipit de tzitzi si trage acolo lapticul :-) Babee parca tu ai scris ref la sani ca te dor ? Eu m-am dat cu BEPANTHEN pe sani (si pe areola si pe sfarcuri) si stateam cu ei descoperiti ca sa se poata aerisi ranile - mai ales in spital am avut, odata ajunsa acasa totul a fost bine - si mi-au trecut. Si pe mine ma dureau sanii ingrozitor dar dupa ce sugea putin, imi trecea, plus de asta ma gandeam ca este cel mai bine ptr el, asa ca...uita-te la Bubu si sigur o sa fie bine ai sa vezi :-) Gabi (Babee) tu tii post ? Stii ca a inceput postul Pastelui ? Eu am spus ca saptamana aceasta nu pap carnitza in rest nu pot renunta la lapte (beau 1 litru/zi) si lactate in general [V]. PLus de asta am atat de putine lucruri pe care le pot manca ca nu stiu ce as ingurgita daca renunt si la lactate SI nu vreau sa pierd lapticul ptr "lacomel" [^]. Cred ca astazi naste si Adina si Saphir - asa ca le asteptam si pe ele cat de curand la subiectul acesta [^]. Ma duc sa pap ca imi este fomitza :-) Andra mamica lui bb Matei si Andrei 4,5 luni Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...