Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ioana si botezul lui bebe Octavian


Recommended Posts

Dragele mele prietene, Va multumesc inca o data tuturor pentru felul in care l-ati ajutat pe bebe Octavian. Cea ce ati facut voi a insemnat foarte mult pentru Ioana, mama lui Octavian, dar si pentru bebe care are acum cu ce sa se imbrace, are carucior sa iasa la plimbare, are patut in care sa doarma, are pampersi si tot ce ii mai trebuie. Vreau sa va anunt, daca doriti sa fiti alaturi de mine, ca botezul va avea loc in data de 21.02.2004, ora 12.00, la biserica Iancu Nou - Balaneanu pe sos.Mihai Bravu nr.117-119. Va asteptam cu drag, Mama Raluca, baiat Alex si bebita mica Ioana http://community.webshots.com/user/craluca100
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 9
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna Raluca, Spune-mi te rog in ce categorie de greutate se incadreaza Octavian? (si lungime) Adica i se potrivesc hainute de 6 luni deja? Eu nu am reusit sa ajung la el cu ce stransesem de prin casa. Sper din tot sufletul sa pot fi la botez. Multumesc. Bianca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MISIUNE INDEPLINITA!!! Adica Octavian a fost astazi botezat si totul a fost foarte frumos. Cand l-a scos din cazanel si mi l-a pus preotul in brate imi venea sa plang! Bebe a fost tare cuminte, cu cateva scanceli aferente baii dar a fost curajos ca un adevarat barbat. Mama Ioanei nu a fost la botez dar m-a impresionat faptul ca a venit tatal ei, un om la nici 50 de ani, bolnav de cancer, care arata ca o stafie, slab si slabit. Multumesc din suflet fetelor de pe forum care au putut fi acolo, alaturi de mine. Maine facem scalda lui Octavian si imediat ce scanez pozele o sa i le adaug la album. Mama Raluca, baiat Alex si bebita mica Ioana http://community.webshots.com/user/craluca100
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor, Ma bucur ca am ajuns la botezul micutului Octavian. Am avut ceva emotii pana l-am identificat caci nu dadusem nici un telefon inainte, sa ma anunt, de frica sa nu intervina vreo schimbare. Asadar am intrebat primul bebe in albastru: el e Octavian? Nu, era bebe Eliza. Al doilea in alb am presupus ca e fetita. Urmatorul in albastru, nu. Deja aveam emotii cand a aparut un bebe in portocaliu, am asteptat si mi-am luat avant: el e bebe Octavian? O doamna uimita mi-a raspuns ca da. Era Tatiana, matusa Ioanei. O doamna micuta si impresionata cand i-am raspuns ca stiu cazul de pe site. Am identificat-o apoi usor pe Raluca, emotionata, cu familia: sotul si baietelul. S-au descurcat f bine spre deosebire de cateva perechi de nasi care au plecat inainte ca preotul sa termine ceremonia...si au fost chemati inapoi:)) Bebe arata binisor, are o usoara alergie pe fata si pe corp, se pare ca de la lapte. A fost foarte cumintel si a rezistat destul de mult treaz, in special la final. Sper sa mai avem noutati despre micut si sa-l mai ajutam in timp caci are mare nevoie. Raluca, sa va traiasca finul mititel si sa fie sanatos! Cu drag, Bianca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...