Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Misca?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 25
  • Creat
  • Ultimul răspuns
La mine a miscat la aproape 4 luni, dar depinde de la copil la copil si de la mama la mama, poate are mai mult loc acolo inauntru [:D] Oricum, nu-ti face probleme, daca la eco e ok. O sa ai timp pana la 9 luni sa-l simti cum misca. Sarcina usoara! Crisia. http://community.webshots.com/user/littleelda
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La mine a miscat prima data la 18 saptamani si 3 zile, adica mai repede de 4 luni jumate. Dar la inceput miscarile erau tare slabe, erau zile intregi cand nici nu le simteam si incepeam sa intru in panica. Dar pe masura ce sarcina avanseaza, o sa le simti tot mai tare. Daca la eco se vad miscarile si totul e ok, stai linistita, ca il vei simti. Poate a miscat, dar nu ai reusit sa il recunosti inca, cine stie [:)] Sarcina usoara si fii linistita! Flaviana si "pisicuta" [copil] din burtica de 34 sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Piticul meu de o saptamana da cu pumnii si picioarele...:) Prima data a fost ciudat sa primesc un pumn pe dinautru...:)...Insa acum avem program in fiecare seara cand ma duc la culcare si se simte si din afara bine de tot. Eu chiar ziceam ca mi se pare ciudat ca da asa de tare cat e atat de mic, sper sa ma calmeze doctorul... Oricum, falfaieli si alte chestii mai delicate, nu am simtit deloc...Din prima un ghiont! Sanatate multa! Monica [gravi] saptamana a 19-a DPN 20 iulie, Dr. Anca, Municipal
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna[flo] La prima mea sarcina am simtit prima miscare in jurul varstei de 3 luni.Apoi o perioada mai mare n-am mai simtit nimic si de pe la 4 luni jumate a inceput meciul. O simteam f des si pe masura ce crestea cu lovituri mai exacte si mai puternice. Cristina&[copil]Cristina si bb din burtica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

NOi am falfait de pe la 3 luni si ceva ...da slabutz ca d-abia reuseam sa-mi dau seama.Acum avem 4 luni si stie sa dea ca lumea din picioare! Nu dam noi toata ziua da dam...! Stai linistita ca si pytycelu meu se vede la eco ca zburda de mama focului da io nu-l simtesc asa de tare ...nu inca! pupe ana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Puiul meu a miscat prima data la 4 luni si de atunci nu s-a mai oprit. Nu te speria! Poti sa incerci sa stai intinsa in liniste, mai ales seara. Trebuie sa fii f atenta. Cea mai imp e echo si daca acolo e bine... Iti doresc nastere usoara si bb sanatos! Pupici, Andreea & [copil] Octaveatza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...