Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Misca?


Recommended Posts

La prima sarcina ar tebui sa se simta primele miscari fetale la jumatatea saptaminilor de sarcina.E f. imp.sa se stie data exacta cind a miscat bb,pt.ca in functie de asta se calculeaza DPN ultima data.Deci daca sunt 40 de saptamini,chiar si la 20-22 e posibil sa simti. Eu la prima sarcina,le-am simtit la 4 luni,iar acum la a doua sarcina la 3 luni(pt.ca se petrece totul mai repede:primele miscari,travaliul,nasterea). [mamica]Teodorei[gravi]in 14 sapt. http://community.webshots.com./user/annamariis ana maria,DPN 15 august,dr.Mihaela Grigore
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 25
  • Creat
  • Ultimul răspuns
mai ce ma faceti sa[q][q][q]...sorry,m-am emotionat.ioana a miscat prima oara la 17 saptamani,noaptea tot pe la 1,dupa o partida de [xinpat].cel mai frumos a fost ca si sotzul era cu mana pe burtica si am sarit amandoi in sus...a fost ca si cum ar fi batut in usa:cioc,cioc,cioc...of ce frumos.spre finalul sarcinii insa m-a saturat de box si de fotbal...dar tot e frumos. sarcina si nastere usoara! virginia si ioana(14 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by mihaelajulia
Balonase simt eu, dar credeam ca sunt gaze care nu gasesc iesirea...si astea le-am avut tot timpul, chiar si fara sarcina. Daca voi ziceti ca asta ar fii...nu-i prea spectaculos.[box] Sa fiti iubiti
Ce figura esti, chiar ma pregateam sa raspund la primul tau mesaj si nu gaseam cuvintele potrivite dar faza cu balonashele e geniala! Sigur ca da, daca esti atenta mai ales seara inainte de culcare sigur simti ceva. [hop] Roxana & Serbanica din burtika de 19 saptamani :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La 4 luni a inceput sa miste prima oara..si nu s-a mai oprit pana la 9 luni....avea zile cand era asa mai puturoasa si-mi dadea emotii..de ce misca??si incercam eu sa o trezesc..si pe urma nu o mai puteam opri de cate ture facea!!!!Nu te ingrijora...daca la ecografie totul e bine, stai linistita..ca si cand o incepe!!!!!!!!!!!! http://community.webshots.com/user/sympa200
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...