Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sa fie de la alaptat?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 12
  • Creat
  • Ultimul răspuns
17 luni???[wow] Te cred ca esti vlaguita. Parerea mea e ca ti-ai indeplinit misiunea cu succes (alaptarea, desigur), si ar trebui sa incepi sa te gandesti la un program pentru tine si unul pentru copil, care a trecut de varsta de sugar. Noptile sunt pentru a fi dormite, stomacelul copilului trebuie sa se odihneasca, presupun ca la varsta asta deja mananca o sumedenie de mancaruri. Pentru tine, ca tu sa fii o mama fericita, cred ca trebuie sa spui gata (daca asta simti!) Succes! Vilma, Anca si Tudor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred si eu ca esti vlaguita. Desi alaptatul e o experienta superba si foarte buna pentru copil, eu zic ca ai alaptat suficient. Eu am luat vitamine cit timp am alaptat si tot ma simteam obosita, mai ales ca cel de-al doilea copil ma trezea noaptea de foarte multe ori. Mergi sa faci niste analize, probabil ai nevoie de calciu si fier. Multa sanatate! Ioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu alaptez de 9 luni si iau Prenatal, Calciu Lactic si Ferretab in fiecare zi...Tu iei ceva vitamine? Sunt foarte necesare, caci in lapte se duce cam tot ce-i mai bun...si tu ramai fara... Felicitari ca ai alaptat asa de mult! Bravo! Daca vrei, poti sa continui, face foarte bine la copil, in strainatate se recomanda sa alaptezi pana la doi ani...Dar ia si tu niste vitamine. O sa te simti mult mai bine. Eu o sa o alaptez pe Emma pana la 2 ani, daca am... Multa sanatate! [pis]_Ella & [copil]Emma http://www.emmaandreea.3x.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, eu alaptez de 19 luni si nu ma simt vlaguita deloc... Nici nu am luat vitamine de nici un fel. Si mi-a priit teribil (adica in loc sa slabesc, asa cum auzisem ca se intimpla, eu m-am implinit). Aveti grija ca nu-i bine sa alaptati doar de la un sin, la sfirsit veti vedea ca sinii vostri nu mai sunt simetrici, adica unul o sa fie mai mare si mai lasat! :((( A mai fost o mamica aici pe forum care se plingea ca nimeni nu a prevenit-o. Sabina, ce ai vrut sa spui cu alpatat-ul din titlu? ;) Ma gindesc si eu ca ar cam fi timpul sa termin cu alaptatul asta, dar habar nu am cum sa procedez... atit cu productia mea de lapte cit si cu apetitul lui bebe... [alcool] Poate-mi ziceti voi cum sa fac. Pupici! Otilia&LaAdelita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...