Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sa fie de la alaptat?


Recommended Posts

Oz, alaptez doar de la stangul, deoarece puiuta mea nu se atinge de dreptul. Asta se intampla de 2 luni, rar am pacalit-o si a tras putin si din dreptul. Stiu ca daca alaptezi doar dintr-un san, risti asimetria sanilor. Cat despre slabit, are dreptate Otilia, nici eu nu am slabit, chiar sunt cam implinita. Sper sa imi revin cand incetez cu alaptatul. Ancuta si bebe Sara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu as vrea s-o intarc in 3, 4 luni, pana dau caldurile cele mari.Mai ales ca avem casuta la busteni, si eu am examene in iunie.De ce sa stea pe canilcula in Buc. doar pt alaptat? Mai ales ca e mare.Dar nu stiu cum voi face.Am lapte din belsug, si ea suge cu mare pofta. Cred ca e totusi oboseala de vina.Daca dorm mai bine o nopate sunt alt om! Eu alaptez din ambii sani, dar tot dreptul e mai mare..... N-am luat calciu, dar nu cred ca-mi lipsete, pt. ca dintii sunt intacti! Oricum, voi face analiza... Sabina & Sofia Galagia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu pot sa va spun cum sa terminati cu alaptatul: pentru oprirea "productiei" se ia un medicament Brocriptina, sau daca preferati, mergeti la o farmacie cu produse naturiste si intrebati ca sunt si solutii din astea, dar nu stiu exact cum se numesc si in ce dilutie. Cu Brocriptina merge repede, dar te simti cam nasol cateva zile. Iar pentru bb, cel mai usor e sa o lasati cateva zile la bunici sau cineva apropiat, sa-i spuneti ca mami e bolnava si trebuie sa se trateza ... chestii din astea. Cineva de pe forum spunea ca s-a dat cu albastru de metil pe sfarcuri si i-a spus copilului ca tzitzi e bolnava si nu mai are lapte si a mers ... poate merge si la voi. P.S Va admir pentru forta cu care ati alaptat atata timp ... din pacate eu am avut lapte tare putin de la inceput, copil flamand ... si acuma am inceput sa sec de tot (Matei are 4 luni). Carmen si bb Matei Gabriel http://community.webshots.com/user/carmen77102
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...