Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

carnet de gravida/fisa medicala


doxi

Recommended Posts

Buna dimineata, Am citit mai multe mesaje in care cateva fete se mirau ca dl.dr.Badiu nu face o fisa medicala/carnet de gravida pentru fiecare pacienta. Eu am fost si la dl.dr.Peltecu care mi-a zis sa vin la fiecare consultatie cu dosarul cu analize si diagnostice, dar nu mi-a povestit nimic de o astfel de fisa. De dimineata am auzit la stiri ca se vor distribui carnete de gravida anul acesta tuturor femeilor insarcinate. Mi-am amintit ca o colega care a nascut anul trecut a avut de la medicul ei un astfel de carnet in care ii trecea rezultatele analizelor, diagnostice si tratamente. Va rog sa-mi povestiti si voi din experienta voastra. Sanatate tuturor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu am avut carnet de gravida dat de medicul de familie care imi elibera certificatele medicale pre/postnatal. Imi trecea acolo greutatea si nr sapt de sarcina. Apoi mai nota ca luam prenatal si fier cu acid folic. Poti sa ceri si tu un astfel de carnet care poate mai tarziu iti va fi de mare ajutor(a aparut legea cum ca trebuie sa instiintezi angajatorul daca esti sau nu insarcinata ca sa te protejeze sau sa-ti modifice calitatea muncii). Mamica lui Raducu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...