Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ceaiul si sarcina


mel_g

Recommended Posts

  • Răspunsuri 18
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Iuly, in carte nu se precizeaza la nici una din componentele ceaiului tau ca ar fi contraindicata in sarcina. Dar, trebuie sa tii cont ca toate au efect diuretic si se fol in cazuri de retentie de apa in tesuturi(boli de rinichi, vezica, ficat, si altele). Singura cu efect interesant este urzica vie la care scrie ca stimuleaza lactatia. Ti-as recomanda multa atentie cu ceaiurile. Unele aduc mari probleme femeilor insarcinate. Sanatate! Andreea & [copil] Octaveatza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am vrut sa-mi iau ceva pt gat cu propolis si mi-au spus ca nu este indicat in sarcina (eram in luna mica atunci). eu zic sa intrebi la farmacie. lipsite de risc pentru mama si fat: florile de tei, musetel, sunatoare, nalba, albastrele, ciubotica cucului, coada soricelului, lumanarica, porumb, salcam, sovarf, urzica marta alba, frunzele de: menta, nalba, dud, afin, patlagina si mesteacan. Plante medicinale ce pot produce malformatii congenitale:marul lupului,limba mielului(toata planta), arariel, cruciulita, patrunjelul cret, deditel,ruta,tataneasa,roiba,busuiocul(uleiul extras din planta),feriga(rizomul), potbalul (florile si radacina) si catpalanul(rizomul). (tot art aici: http://www.desprecopii.com/info.asp?id=257)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...