Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Barbatii din zodia Leului...avem vreo sansa cu ei?


danat

Recommended Posts

Interesant subiect ai deschis Danuta.La noi treaba sta cam asa:eu scorpion(si la propriu si la figurat), el leu.Pot sa spun intr-o clipa de sinceritate(bine ca a plecat de langa mine sa nu vada...ca apoi..se umfla in pene)!!!este cel mai muncitor si ambitios om din lume!...si darnic, are un suflet ffff bun.De multe ori ma gandesc ca a gresit cu ceva in viata , iar pedeapsa sunt EU.il ador ptr altruismul lui(eu sunt mai egoista) bunatatea, rabdarea de fier...(cu mine are nevoie de asa ceva...),dar nu suport fixismul de care da dovada, gelozia,si usoara mania de a controla.Dar oricum e omul care ma suporta, ma calmeaza,ma alinta, ma iubeste... si tatal copilului pe care il asteptam.Daca pe lume ar fi mai multi LEI, femeile ar fi mult mai fericite.Daca ar fi sa fac un rezumat a tot ceea ce am scris(tare imi place sa ma pierd in detalii) cred ca raspunsul ancai tanasica...descrie perfect rel. dintre noi. Corban Nicoleta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 43
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Am si eu un leu dar cu ascendent in gemeni. El e leu, eu gemeni. Daca ii lasi senztia ca el conduce mereu totul e ok. As zice pe la horoscoape. Leul meu e cel mai rabdator dintre toti leii. Nu se enerveaza niciodata (cel putin eu in aproape 20 ani nu l-am vazut nervos, inca). Se pricepe la orice fara glume. Nu se supara pe nimeni orice i-ar zice, e prieten cu toata lumea pana la proba contrarie. Nu se plange niciodata. La partea cu defectele sau poate nu sunt defecte cine mai stie exact, e un incapatanat si jumatate, uneori e ironic, da tot fara sa ii pese daca se pierde, costa, strica... etc. Lasa lucruri importante de facut pe ultima suta de metri si acolo unde nimeni nu se baga se baga el si culmea e ca ii reuseste suta la suta. Oricum ar fi imi place asa cum este el. Acolo unde pentru unii pare iesit din tipare pentru mine e normal. Succes in relatia cu leii vostri Ciufulici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bai fetelor, sunteti BESTIALE!!! AM gasit in raspunsurile voastre completarile calitatilor si defectelor care nu-mi veneau pe limba cind am postat subiectul initial [biz] si anume, subscriu si subliniez cu linie dubla la: Luanna - "...fixismul de care da dovada, gelozia si usoara mania de a controla. Dar oricum e omul care ma suporta, ma calmeaza,ma alinta, ma iubeste... si tatal copilului pe care il am. Daca pe lume ar fi mai multi LEI, femeile ar fi mult mai fericite" Apropos de asta, citisem undeva ca barbatii Leu stiu sa-si faca sotia sa se simta ca si cum ar fi singura de pe pamint....cam asa este! Ioana 98 - sunt de acord cu calitatile enumerat de tine, sunt identice, inclusiv chestia cu maniac in detalii, perfectionist (mai ales daca il lauda cineva la birou, ai incurcat-o, va lucra si in week-enduri ca soldatu' japonez[bang]), si la fel sunt de acord cu "Defect :este impulsiv atunci cand conduce" si asa sunt TOTI Leii pe care-i cunosc!!! [bang] Si isi iau si apararea unul altuia, ca cica asa este normal sa conduci! ROxanaz, eu sunt TAUR, deci conform zodiacelor, suntem pe muchie de cutit, eu incapatinata, el cu dorintza de a domina, eu si el caractere puternice, noroc cu elementul Pamint care ma domina ca las de la mine neneeeeee, la greu [:D] Vorba bancului cu podul si politistul: cel mai destept cedeaza primul! Poate la noi ne sunt de folos si ascendentele, care poate se "inteleg" mai normal, ca altfel ar iesi cu vanatai, eu am in Rac si el in Pesti. Si mie imi place la Lei mindria, dar nu dintr-aia prosteasca, ci mai mult din aia de REGE asupra tuturor, de fapt e mai mult distinctie. Oanna, daaaaaaa [il][:D] Si, ce mi se pare important, LE PASA! Anny, m-ai uns la suflet cu chestia cu "super-paranoic" batem Cuba [:D], chiar ca sa te fereasca sfintul sa intri in gura lui, ptiu, ptiu... Victoria, la mine mama e tot Leoaica, deci le stiu si pe fimeile din zodia asta, stii ce-mi place cel mai mult la voi Leii? Sinceritatea dusa pina la prostie...adica cel putin, cei pe care-i cunosc eu sunt extrem de sinceri, pina la a pierde, dar tot spun adevarul! Inca mai astept comentariile voastre, ca-mi plac la nebunie!!!!!!![cheers] danat http://community.webshots.com/user/danateu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi place subiectul! Si eu am un Leu acasa. Mai fetele, dar al meu nu-i harnic deloc, e chiar foarte puturos, asa cum vedeti voi leii pe Animal Planet ca dorm toata ziua la umbra si leoaicele merg la vanatoare. In rest, incapatanat din cale-afara (n-am intalnit in viata mea persoana mai incapatanata ca el), se enerveaza foarte rar dar foarte tare si, vorba voastra, pentru orice tampenie. Ceea ce nu am auzit pe la voi: simte nevoia sa fie lingusit si iubit si alintat cat e ziua de lunga si daca nu-i caut in coarne devine "ciufutzenie" (asa-i zic eu) si imi zice ca-l neglijez. Si este extrem de gelos. Dar extrem de gelos! Calitati: bland, "de casa", nu se uita pe strada dupa toate pipitele,etc, ma iubeste mult si incearca sa-mi faca pe plac. Foarte mandru si orgolios. Se crede seful, ce sa mai... Am uitat sa va spun: eu sunt sagetator, dac-o avea vreo importanta! Manu & BB in burtica - 26 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum spunea Roxanaz, e important si ce zodie esti tu, partea feminina din cuplu. Ei bine,la noi, cica, Pesti cu Leu nu merge, spun gurile rele, insa esenta e ca APA STINGE FOCUL totusi!!! e foarte adevarat ca sunt amanti excelenti, soti iubitori, pe mine sotzul meu ma face sa cred ca sunt cea mai si cea mai din lume (chiar daca eu stiu ca nu-s asa) si ii iubesc enorm sinceritatea, pentru ca asta mie imi da siguranta, ma pot baza pe el, si pe ceea ce spune, nu conteaza cat de crud e un adevar, preferam sa-l spunem verde in fata ca astfel stim exact ce avem de facut mai departe. Sunt d eacord cu voi, ca daca ar exista mai multi Lei, lumea ar fi mult mai dreapta si legaturile de familie mult mai stranse.....Noi ne-am dorit sa avem un copil nascut in zodia Leului, insa s-a potrivit, si asa, fetitza noastra va fi un Berbec!! Vorba sotzului meu: "ne va juca pe degete fata noastra!" pupici cu sanatate! Dian si BB 33 saptamani.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Initial creeata de danat
As fi curioasa sa aflu de la voi, cele care aveti acasa un LEU, cum este el, ce calitati, defecte are, si cum ati "rezolvat" problemele avute? In trei cuvinte asta ar insemna: sa-i barfim [}:)]!!!!!!! Daca ar fi sa incep eu, pot spune ca al meu sotz este: tandru, vesel, bland, calm, sociabil, generos, foarte ambitios, muncitor (uneori pina la exasperare, mai ales cand lucreaza pt servici in we [bang])... si inca altele care poate nu-mi vin acum in minte, iar la defecte pot enumera: incapatinarea dusa aproape de extrem (o lasa mai moale cand il vede pe celalalt ca si-a iesit cu adevarat din pepeni [alcool]) si il convingi de contrariu numai daca ai cum sa-i dovedesti negru pe alb (mai rau ca justitia romaneasca [bang]), apoi usoara delasare, si ca se enerveaza la culme din motive care mie mi se par lipsite de importantza (de ex. ca s-a bagat unul cu masina in fatza lui si nu avea prioritate ala....), sinceritatea de copil (si nu reusesc sa-l invatz sa nu mai fie tot asa de sincer,si sa nu-si mai puna sufletul pe tava ca nu are cu cine in zilele noastre) si altele... Astept cu interes raspunsurile voastre [:D] danat http://community.webshots.com/user/danateu
Danutztule scump acu pricep io de ce te iubesc. Destinele noastre sunt gemene. Copiii si sotii nostri seamana intre ei ca doua picaturi de apa (de fapt,patru). Si leul meu e la fel. In plus nu e socialbil decat cu amicii lui. Daca pe prietenele mele le mai inghite, ca sunt putine si ne viziteaza rar pe consortii/prietenii lor nu poate sa ii sufere. Uneori mi-e rusine de oameni ca e asa salbatic. Iar la calitati tre sa mai adaugam ca e cam meserias ...la pat. Nadina "Poate pentru lume esti o singura persoana, dar pentru o anume persoana esti intreaga lume"(Marquez)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mey fetelor eu era sa mor de gat cu toti barbatzii leu pe care i-am intalnit pana acum!!![box] Nu mi-a fost nici unul prieten sau iubit caci nu reuseam sa trecem nici macar de primele faze de conversatzie civilizata. Toti(cei care ii stiu) fara nici o exceptzie sunt niste incapatzanatzi si se cred buricul pamantului. Cam tot ce spun ei eu ar fi trebuit sa aprob[bang] Si sincera sa fiu stiu ca nici eu nu le eram prea simpatica. Nu de putzine ori am auzit apelative nu prea magulitoare din partea lor gen "dracoasa" ,"incapatzanata","bagareatza","femeia dragon" etc. Si eu tot leoaica sunt![:)] (6 august) Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

io pana mi-am intalnit Leusorul, credeam ca barbatii Varsator sunt ideali. dar de unde, frate?! Leii sunt absolut adorabili, chiar si cand se enerveaza, ca au asa un aer dulce de copii caposi care nu fac dracii din intentie, ci doar pentru ca le da pasiunea pe rascoale :)) dar se intampla foarte rar, din nimicuri, asa cum bine ati obervat domniile voastre. chestia cu sinceritatea cu strainii (rai si cruzi, bleah! :)) )dusa la extrem m-a iritat o perioada pana am invatat sa o respect. foarte activi, de unde or avea energia asta, nu stiu. al meu se scoala cu noaptea in cap pus pe treaba, vesel si vorbaret (aici intra perna mea in actiune care se opreste direct in capul lui), canta sonor, in general e cam zgomotos, mai ales printre oalele de bucatarie, stiu de la zece mile departare cand vin acasa ca el deja gateste cina :)) extraordinar de generos si familist, loial, iubitor si foarte sensibil, are simt artistic dezvoltat, ii place enorm aventura, ar calatori non-stop si, desigur, ar vorbi fara intrerupere :)), alternat cu taceri luuuungi si meditative, duios nevoie mare, respectuos, cinstit pana in maduva oaselor, foarte inimos si disciplinat, dar si un mare alintat. este avid de cultura in general, colectionar tipicar, mare cheltuitor. nu stiu cum de ne intelegem, ca imi fura rolurile in permanenta, eu sunt Gemeni si pe mine nu ma dai asa usor jos de pe postament si nu intrerupi curentul tocmai cand ma aflu io in lumina reflectoarelor :)) dar are o personalitate atat de fascinanta, ca intra in scena cealalta calitate a mea, de adaptare. am uitat sa spun despre imaginatia debordanta, ma zapaceste cu surprize si idei, conversatii bizare despre lucruri care nu mi-au trecut niciodata prin tartacuta...si are ce-are cu poreclitul, pe nume ma striga la momente speciale, cum ar fi Ziua Independentei, mai nou imi zice Nemo, pana acuma ma striga Boo Boo in public, sa mor de rusine si alta nu! [xx(] ceea ce admir fara margini la el este forma aceea de altruism care ii permite sa sustina pe oricine pana in panzele albe, daca e vorba de o cauza nobila. este cel mai puternic suport al meu, un prieten de milioane...intreba cineva aici "este adevarat ca sunt niste amanti bestiali?". Radio Erevan raspunde:"da". :))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multe au in comun leii astia! Ceva nu pricep totusi: Conchita, cum face leusorul tau de " ... se scoala cu noaptea in cap pus pe treaba..."? Ii pui ceva deosebit in mancare? Si eu sunt nascuta tot in Gemeni si nu stiu daca are vreo legatura cu zodia sau cu soarta, insa greu mi-am gasit barbatul potrivit. Care se intampla sa fie Leu! Are atatea calitati (din cele multele enumerate de fete mai sus) incat defectele par minore. Si totusi, ca era vorba de "barfa" [}:)][:D] sa le zic pe cateva: - are intr-adevar deseori tentative de a controla el totul. [:D] Da' nu ma las...O contra insotita de o gluma eu, o gluma el, si asa trecem peste. - deci de la zodie i se trage stilul de la volan? Asaaaa, acum am priceput! Noroc ca in afara temperamentului e un sofer foarte bun. - nu are rabdare, da de loc! - extraordinar de greu il conving sa-si cumpere ceva pentru el cu exceptia CD-urilor (dar vine si reversul: daca e de luat ceva pentru mine sau asta mica e in stare sa plecam toti imediat prin magazine.) Astea sunt toate "relele" care mi-au venit acum in minte straduindu-ma sa mi le amintesc. Concluzia mea este ca in ciuda micilor defecte, e cel mai bun barbat! Laura http://photos.yahoo.com/laura00ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Laura B Ceva nu pricep totusi: Conchita, cum face leusorul tau de " ... se scoala cu noaptea in cap pus pe treaba..."? Ii pui ceva deosebit in mancare?
daca ar exista, eu i-as pune ceva sa doarma mai mult dimineata! pana si in weekend se trezeste devreme. [bang] si tu tot Gemeni? [bis] in zodii cica e combinatie exploziva, dar eu ascund chibriturile de cand ne-am luat si imi pastrez temperamentul pentru dusmani [^] Leusorii vostri cum se descurca la bucatarie? al meu ma intrece detasat, din mancarea mea se mai intampla sa nu mananc cand sunt cu mintea in paispe si gatesc cu picioarele. mai ales la specialitati, prefer sa mananc ceva facut de el decat sa mergem la restaurant, le brodeste de o mie de ori mai bine. [papica]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...