Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Un sfat, va rog! (vecini galagiosi)


Recommended Posts

nu ajungi nicaieri daca le raspunzi cu aceeasi moneda, mai ales ca daca asta este nivelul lor - nu am ajunge decit sa accentuam conflictul!!! eu as mai incerca ce se mai poate pe cale amiabila pina in clipa in care nu va mai fi alta solutie decit Politia!!! nu stiu daca gindesc bine, dar incerc sa analizez cit mai multe variante astfel incit sa iau cea mai inteleapta decizie!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 27
  • Creat
  • Ultimul răspuns
esti o scumpa papadie!!!![cool] cu Beethoven sunt de acord!!! am incercat si niste Bach!!!!! restul de muzica [roker] nu se prea potriveste insa cu genul meu !!!! glumesc, dar chiar am incercat de citeva ori (in weekend), dar ba imi creste mie tensiunea [ups], ba sotului, asta daca nu are pustoaica mea lectii de facut [bang]!!!!......imi vine sa-mi iau lumea in cap[bonjovi] dar nu inainte de ai invata minte [neand]!!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Problema nu e simpla, dar cu putin imaginatie o poti rezolva. De ce nu ii inviti la tine la o cafea si sa le dai muzica la maxim sa le spui ca e o atmosfera "beton" cand e muzica mai tare. Sau le spui ca pot sa deschida la ei muzica ca se aude si de la tine foarte bine. Daca nu ajungi la nici un rezultat, atunci deconectatul de la tabloul electric sistematic. Sa vezi ce vecini prietenosi o sa ai. Poate se dau pe brazda. Se linistesc ei pana la urma si cu politia. Succes de la Ciufulici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca ce-a mai buna solutie este sa mergeti impreun acu administratorul blocului sa stati de vorba cu ei si daca nu se potolesc asa cum a spus si joxy sunati la politie in fiecare seara.Daca nu inteleg inseamna ca ori sunt prosti ori tarani(de fapt daca asculta manele...la ce sa te astepti...) [disco] [alcool] alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am avut o prietena care a trecut printr-o experientza similara. a venit la mine exasperata si m-a intrebat ce sa faca. i-am facut o notificare catre vecinii turbulentzi, expediata prin executor judecatoresc prin care la aduceam la cunostinta ca faptele lor reprezinta infractiune, prevazuta si sanctionata de art. fie de c320 cod penal fie de 321 cod penal.- nu mai tin bine minte, iar acum nu am timp sa verific. Cert e ca atinut si vecinii s-au potolit daca vrei caut in calculator si-ti trimit o copie de pe notificare. da PM sau eventual o postez aici scuze, dar acum nu mai am timp. fug sa ma intalnesc cu ADELINA MAMA LUI CRISTI
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca te ajuta cu ceva, uite textul "Legii nr.61 din 27 septembrie 1991 pentru sancþionarea faptelor de încãlcare a unor norme de convieþuire socialã, a ordinii ºi liniºtii publice": http://www.cdep.ro/pls/legis/legis_pck.htp_act?ida=1333 Multa bafta! Catalin ________________________ Think pink![flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi amintesc ca am avut o problema asemanatoare chiar inainte de-a pleca, cand se insera ma apucau dracii ca stiam ca incepe tambalaul si nu voi putea dormi. Locuiam intr-un bloc linistit, nu am avut probleme ani de zile, pana cand s-au mutat niste pustani (cica studenti) si faceau chefuri zilnic, si numai manele!! La inceput am incercat cu vorba buna, nu a mers pentru ca ei erau tineri si vroiau sa se distreze [bang], am chemat politia o data, de 2 ori...am facut reclamatie la sectorist, a discutat cu ei...in final am mers din usa-n usa si aproape toti vecinii au semnat reclamatia si atunci sectoristul le-a ars niste amenzi foarte mari (ca sa scape de noi, probabil). Salvarea a venit cand o vecina a aflat numarul de telefon al parintilor si i-a chemat sa vina sa vada ce fac odraslele in loc sa invete, au nimerit oamenii intr-o sambata exact in mijlocul unui tambalau general...ce scandal a iesit!! De atunci nu am mai avut probleme, mamitzica a vorbit cu administratorul si a cerut sa fie anuntata daca se mai intampla.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Suni la politie ! Fiecare bloc, ma rog , asociatie, trebuie sa aiba afisat numerele de telefon ale Politiei de Proximitate, plus al celui de servici pentru zona respectiva. Acolo sunt inregistrate automat reclamatiile, iar ei trebuie sa se deplaseze, de n ori daca au fost sunati. Pentru asta sunt platiti sa rezolve problemele. Nu au sesizari, inseamna ca nu au de lucru, inseamna ca nu e nevoie de ei. Pe noi ne-au rugat sa-i chemam de cite ori avem probleme, nu numai cu galagie, muzica tare, chiar si pentru tentativele de furt din autoturisme. Vin de n ori, pina la urma se vor potoli. Platesc o amenda, doua, trei...In plus trebuie sa ai si sustinerea vecinilor, nu cred ca pe ei nu-i deranjeaza. Situatia asta am avut-o si noi. In plus, tot venind politia, s-a potolit si singura familie de tigani din bloc, nu mai fac galagie, isi vad de ale lor, incercam sa ne respectam reciproc. Petruta & bb Mihai [copil] http://community.webshots.com/user/gabrielmil
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citind subiectul nu m-am putut abtine sa zambesc amar,mi-am amintit ca si eu am avut probleme de genul asta cu vecinii din Rom.Vreau insa sa va povestesc o intamplare care a avut loc aici in NZ.Noi locuim intr-un bloculet de 2 etaje cu garaje la parter.Stam la etajul unu si deasupra noastra locuieste o olandeza.Problema este ca lui tanti asta olandeza ii place sa cante la flaut.Toate bune si frumoase,nu ne-a deranjat desi se aude foarte bine(aici casele au peretii foarte subtiri)pana mai acum o saptamana cand cantarea s-a prelungit pana dupa 10.30pm.Eu sint rea de somn,daca nu ma culc pana la 10 fac urat(ma si scol devreme ca sa nu prind nebunia de aglomeratie de pe autostrada) si cand am vazut ca tipa nu are de gand sa termine cu flautul l-am sculat pe consort (care ma enerva ca dormea dus) si l-am pus sa-i bata lu' aia in tavan cu coada de la matura,asa ca in Romania.Imediat cantatul a incetat si s-a facut liniste.A doua zi,deabia venisem de la serviciu si ma pomenesc la usa cu olandeza.M-am albit crezand ca a venit sa ma faca cu ou si cu otet ca i-am batut in podea.Cand colo,ea,cu un aer spasit,a inceput sa-si ceara scuze de o mie de ori ca ne-a deranjat si m-a rugat ca data viitoare cand se mai repeta sa nu preget si sa-i atrag din nou atentia,ca ea este artista si uita sa se mai opreasca din cantat cateodata. Oricum nu m-am putut abtine sa nu ma gandesc ca daca as fi procedat asa in Romania probabil ca m-as fi ales cu ceva injuraturi in cel mai bun caz. Oricum va doresc mult succes in lupta impotriva vecinilor recalcitranti. Oana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...