Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Un sfat, va rog! (vecini galagiosi)


Recommended Posts

Si eu am aceeasi problema cu un pusti tampit din apartamentul de sub noi...Pune la maxxxx nu manele, din fericire, dar un fel de rock cu urlete de parca ii tortureaza Inchizitia, si din cand in cand (no offense Papa) Prodigy si Eminem....probl. e ca e la maxim, imi vibreaza parchetul....Am mers de multe ori la usa lor si mama lui ne-a spus ca "e week-end, poate sa asculte cat vrea"???!!!????M-am gandit si eu sa pun la maxxx muzica mea preferata, dar asta ar insemna sa fiu la fel ca el, si sa-i chinui pe ceilalti vecini, care nu au nici o vina...Ma gandesc ca daca o sa avem un copil nu o sa-l putem tine aici....ca l-ar innebuni, eu cateodata sar din somn tipand cand pune brusc boxele la maxim cu urlete... Pasul urmator e politia, desigur...dar ma astept la represalii... V. veni, vidi, Victorie!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 27
  • Creat
  • Ultimul răspuns
da, dragutza papadie, am inteles [flo]!!!! arte e un post tare fain [cool]!!! da' pot io oare sa ma risc? daca pun vecinii botul la ciudatul de manson [batetoba][roker][starwars]??? sa te tii atunci....pacatele mele..[zid]!!!!! kikikiki!!!!!!.....glumesc !!!!!! va multumesc la toti!!!!![pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Problema mare e adevarat, dar cu politia slabe sanse. Eu am un prieten care a rezolvat mult mai simplu cu jandarmii: era dupa 10 seara si muzica din plin. A sunat la jandarmi, i-au inregistrat apelul, si in cateva minute au descins la petrecareti. Pentru ca reclamatia era fondata nu a trebuit sa compare ca martor, nu a pomenit nimeni de el dar s-au potolit. La cateva zile a auzit o discutie despre asta: "bai nu mai facem nimic la mine ca vin aia iar si acum ne mai si caftesc" A fost super! Am inteles ca astia(jandarmii) au alta prestanta si chiar reusesc sa se impuna fata de sectoristii nostri cei de toate zilele. Bafta! Nic.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In Romania nu am avut niciodata probleme cu vecinii la bloc,a trebuit sa vin in Franta!!! Locuinta unde am stat dupa casatorie,era intr-un bloc cu peretii cam subtiri,daca stranuta vecinul il auzeai!!!Noi am avut bafta sa avem vecinii de dedesubt cu doi copii unul de 14 ani si o fata de 12 ani care tot asa,ascultau muzica data la maxim cit era ziua de lunga.Am vorbit cu parintii,ne-au spus ca au dreptul sa faca galagie pina la ora 22:00!!!!Am vorbit cu cei care se ocupa de asociatie,le-au trimis o scrisoare care nu a avut nici un efect.Am sfirsit prin a face reclamatie la politie,am chemat politia intr-o duminica,nimic nu a avut efect!!!!Pina la urma ne-am mutat noi de acolo,cred ca daca mai ramineam s-ar fi terminat rau de tot,pentru ca deja eram cu nervii la pamint,si eu si sotul, in plus Anna care avea abia o luna se trezea tot timpul. Sper ca voi sa reusiti sa faceti ceva,si va inteleg pentru ca stiu ce inseamna!!! Pupici Corina si Anna nazdravana!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa va zic de noi! Locuim intr-o casa care a fost pe vremuri nationalizata...am castigat jumatate din ea, dar in cealalta jumatate mai locuiesc niste nespalati...de moare lumea...au si vaci, deci in spatele curtii mele vara e un miros traznet Au trei copii, niste idioti, care o cam caftesc pe mama in lipsa tatalui....cand apare tatal e cafteala generala :-) desi peretii sunt din caramida, grosi de 75 cm, scandalul si manelele se tin lant pentru ca dormitorul meu chiar langa ei si se aude rau de tot...in sarcina cand stateam tinutuita la pat, umflata de progesteron si ametita de somn, ii auzeam si faceam crize.....sotul meu s-a dus de nenumarate ori la ei, dar n-au avut treaba.... si culmea, ei nu si-au mai platit gazul, apa, lumina de ani de zile (acum le fura)...contoarele lor sunt la noi in curte.... de cand cu bebeii m-am razbunat si cum plang astia....repede-repede mami ii linisteste la ea in pat :-D Dar sa va mai zik ceva...eram rau cu nervii in sarcina....cateaua noastra lup de curte Isa intrase in calduri si urla la stele de mureai incet, mai ales la 7 dimineata dupa ce pleca sotul...Intr-o zi geroasa m-am gandt ca ii e prea frig si m-am dus si-am imbracat-o cu un pulover vechi....:-D Tot cu politia i-am linistit pana la urma....e drept relativ...dar parca nu mai ma deranjeaza ca acum sunt ocupata tare :-)) Sanatate multa si liniste deplina Tamara si bebeii http://community.webshots.com/user/tamarutza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...