Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu incredere, spre Canada! (5)


Recommended Posts

In primul rand, iti urez la multi ani si sa ai o viata frumoasa si plina de satisfactii! Sa te bucuri de BB-ii tai si sa fii cea mai fericita mamica din lume! In legatura cu mesajul tau, nici pe departe nu am fost iritata, daca stau bine sa analizez, nu eu sunt cea iritata. Poate ca in scris afirmatiile par mai dure, eu nu am vrut sa fie asa. Numai bine, Irina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga L., daca au reusesti sa prinzi esenta mesajelor in mare si sa ai vointa si sa fii pregatita sa lupti, nimic nu este greu, cel putin asa gandesc eu, greu este pentru cine vrea sa-i fie asa... Eu nu zic ca nu o fi existand si mancare fara gust sau nu or fi si munci care te solicita fizic foarte mult, dar de aici si pana a afirma cu nonsalanta ca munca la -5 grade este prezenta majoritar in Canada, e cale lunga. Eu nu stiu cata lume munceste in Ca la -5 grade dintre cei care scriu de acolo. Eu cred ca trebuie sa stim sa facem selectia a ceeace citim cu mare atentie, este f important, mai ales ca nimic nu poate fi mai rau decat sa fii descurajata dinainte de a pleca. cu drag, Irina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani Ange! Si eu tot buzoianca, tot "pestisor" (sirena in toata regula, ce sa mai). Nu te mai necaji atita, nu se merita! Unii stiu despre Canada mai multe decit stim noi dupa ani de zile pe-aici. Te pup, inteleg ca ti-e greu si cu servici si cu copii. Welcome in the club![bang]Ai doi copii tare frumusei! Simona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Ira
Draga L., daca au reusesti sa prinzi esenta mesajelor in mare si sa ai vointa si sa fii pregatita sa lupti, nimic nu este greu, cel putin asa gandesc eu, greu este pentru cine vrea sa-i fie asa... Eu nu zic ca nu o fi existand si mancare fara gust sau nu or fi si munci care te solicita fizic foarte mult, dar de aici si pana a afirma cu nonsalanta ca munca la -5 grade este prezenta majoritar in Canada, e cale lunga. Eu nu stiu cata lume munceste in Ca la -5 grade dintre cei care scriu de acolo. Eu cred ca trebuie sa stim sa facem selectia a ceeace citim cu mare atentie, este f important, mai ales ca nimic nu poate fi mai rau decat sa fii descurajata dinainte de a pleca. cu drag, Irina
Draga Ira, ai incredere in mine .... ma voi lupta. Cu drag, Lili
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Ange! Mamici din Canada, am si eu doua intrebari: 1. Ati facut aici gaurele in urechiuse la fetite? Daca da, unde? 2. Ati fost cu copii mici la bazin? Diana are 1 an si as vrea sa merg cu ea, sa se obisnuiasca cu apa. In afara de diapers-ii speciali, trebuie sa ii cumpar si costumel de baie? Va multumesc anticipat! Laura http://photos.yahoo.com/laura00ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Laura B
La multi ani Ange! Mamici din Canada, am si eu doua intrebari: 1. Ati facut aici gaurele in urechiuse la fetite? Daca da, unde? 2. Ati fost cu copii mici la bazin? Diana are 1 an si as vrea sa merg cu ea, sa se obisnuiasca cu apa. In afara de diapers-ii speciali, trebuie sa ii cumpar si costumel de baie? Va multumesc anticipat! Laura http://photos.yahoo.com/laura00ro
Laura, Eu i-am facut gauri Yasminei in urekiuse cand avea vreo 2 luni la un piercing salon dintr-un mall. Se face cu pistolul acela special si cercelusi medicinali. De tipat a tipat, cred ca mai mult s-a speriat de zgomot decat de durere, dar acum cine-i mandra tare? [ispita] La bazin vrem sa ajungem si noi in vara asta sa se mai incalzeasca putin. Din ce am vazut eu la un community center de aici, erau bebelusi tare draguti si de 6 luni care luau lectii de inot, asa ca nu pot sa-ti doresc decat balaceala placuta [inec]. Cristina si [fetita] Yasmine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura B noi mergem foarte des la piscina (de pe la 4 luni) in diapersi aceia speciali fara alt costum dar eu ii pun si un pampers normal si peste acel diaper special ca altfel in cam jeneaza colacul. Cind il bagam in apa il punem intr-un colac special pentru bebelusi in felul asta tu-ti vezi de ale tale si el sta acolo si da din picioruse nu are cum sa se rastoarce. Este foarte distractiv pentru bebelusi asa ca distractie placuta Va pupici Dana si Joshua http://members.rogers.com/joshuas/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu i-am facut fetitei gauri in urechi pe la 3 ani tot intr-un mall la un salon specializat. Nu a plins deloc, mai frica mi-a fost mie care la vremea respectiva nu aveam gauri in urechi :-). La piscina am fost cu ea de pe la un an jumate, cu Pampers de piscina si flotoare (nu i-a placut colacul niciodata). O zi buna, Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...