Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cu incredere, spre Canada! (5)


Recommended Posts

Masha, multumesc. CD-urile.........brrrrrrrrrr, sunt super scumpe, nu ma asteptam, (sper sa fie pret numai de Toronto[:D]) si la case la fel! La scutece si mancare, Romania bate detasat la preturi, macar la asta nu o sa mai duc grija... [pup], Irina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by Ira
Masha, multumesc. CD-urile.........brrrrrrrrrr, sunt super scumpe, nu ma asteptam, (sper sa fie pret numai de Toronto[:D]) si la case la fel!
Irina, CD+DVD-uri (plus carti, videouri etc) mai ieftine gasesti pe ebay, half.com si amazon, ultra-cunoscutele siteuri pentru chilipiruri. asta la inceput. poti sa te inscrii la Columbia House sau la BMG, la primul poti plati pentru 1 DVD si iei 4 free, la al doilea platesti pentru 1 CD si iei 12 free (plus S&H insa). dupa care te dezabonezi :)) si o iei de la capat peste o luna, cand mai vrei :)) nu cred ca este o problema locatia ta viitoare in Canada, ei trimit oriunde in America cel putin. [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma bag si eu la subiectul asta, ca n-are rost sa deschid un subiect nou, daca tot are legatura cu ceea ce vreau eu sa aflu. Am o cunostinta in Ro careia i s-a aprobat cererea de emigrare in Canada, cu familie cu tot.Intrebarile pe care m-a rugat sa vi le pun sint urmatoarele, mentionez ca o sa emigreze in Vancouver: -ce banca din Ro are legatura directa cu Canada? -care sint hotelurile ieftine din Vancouver (cu tarife si conditii, daca nu cer prea mult)? Din pacate, cunostinta mea e cam pe din-afara cu computerele, asa ca degeaba i-am dat "adresa" exacta unde va poate gasi. Daca este cineva in Vancouver cu inima mare si timp liber mai mult, poate "isi face pomana" [:D] cu el si familia lui, sa le explice cum sta treaba pe acolo, ca sint cam picati din pom [:D] Pentru cine vrea adresa de mail a lui, sa-mi scrie pe PM. Va multumesc mult pentru viitoarele raspunsuri. Iren[gravi]&Bogdanelu nazdravanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Conchita, multumesc, mi-ai dat idei f bune..... Iren, din Vancouver o avem doar pe Laura, dar e ocupata cu examenele, o sa-ti raspunda cand va avea timp....... Eu nu pot intelege de ce eu nu am floricica de donator, cand eu am donat de acum 2 saptamani... Asta ca sa vedeti ce inseamna sistemul bancar romanesc.......
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Simona73
Ma primiti si pe mine? Dupa Paste voi ajunge si eu in Ca.Vreau sa-mi spuneti,va rog,pentru baietelul meu am nevoie de vreo hartie la vama in care se specifica permisiunea tatalui lui de a locui in Ca? Va multumesc,
Bine ai venit Simona! Sigur ca vei avea nevoie de asa ceva. Altfel nu ti se va da voie sa iesi din tara cu baietelul. Integrare usoara.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

iren, la intrebarea cu banca nu stiu sa raspund. nici la cea cu hotelul dar am alta idee. cunosc in vancouver citiva romani manageri de bloc care ar putea sa o ajute pe prietena ta la inceput. adica sa ii rezerve un apartament inainte de a ajunge ca sa aiba unde sa stea sa nu dea bani pe hotel. daca e interesata, scrie-mi pe PM si iti dau telefoanele si emailurile managerilor respectivi. Lorelai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ira, in legatura cu examenele: mai am o saptamana pana la primul si deja au inceput emotiile. Ca sa nu spun si ca la sfarsitul saptamanii asteia rupem turta. Evenimente dupa evenimente! Dar oricum imi fac timp sa va citesc... Sigur ca m-am oferit sa le ajut pe cunostintele lui Iren, in masura in care pot si am informatii. Ideea lui Lorelai mi se pare a fi cea mai buna solutie in privinta cazarii. Laura http://photos.yahoo.com/laura00ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...