Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

IDEI DESPRE CARNAVAL


VALIR

Recommended Posts

  • Răspunsuri 12
  • Creat
  • Ultimul răspuns
I s-ar potrivi un costum de Zana Florilor? Ai avea nevoie de: 1 metru panza alba (dublu lat) 1 metru perdea (nylon, mai deasa, cu model marunt) 1 plic de vopsea textila verde Aquarele, aracet, sarma. Cateva floricele de panza (martisoare vechi, flori de nunta), margelute... Daca vrei, iti explic si cum se face. Q
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

VALIR: Fetita mea avea 8 ani cand a castigat premiul pentru cel mai frumos costum la un carnaval. Era deghizata in japoneza. Bine, ea a avut un costum special (sari sau cum se cheama), dar cred ca, cu putina inventivitate, poti « fabrica » unul : De fapt, iti trebuie un halat lung de matase sau de satin, cu guler sal (ca cele barbatesti, poate are cineva in familie). Strans bine pe corp (o parte petrecuta peste cealalta, deci nu un halat cu nasturi! ... nu stiu sa explic!!!) – si aici e mai dificil… un fel de cordon foarte lat (din acelasi material daca e posibil), iar in partea care vine in fata (pe burtica) pui pe dedesubt ceva partat si dur, o carte de exemplu, pe care o atasezi bine-bine de cordon. Il legi la spate intr-o funda. Asta-i tot. Tot restul e o chestie de machiaj (pudra, sa fie cat mai alba pe obrajei, mult creion dermatograf negr pentru ochi, ruj de buze, si daca-i mai faci si un « coc » cu niste creioane sau betisoare chinezeti infipte, o sa fie o adevarata mica japoneza….). Cred ca mai am pe undeva niste poze. Daca vrei, iti trimit una !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am pus o poza pe site cu "chinezoaica", in profilul meu, dar calitatea lasa de dorit... Daca vrei altele, lasa-mi o adresa de email pe PM! Acum vad ca Anca avea cordon de alta culoare (nu-mi mai aminteam), iar chestia "patrata" pe sub cordon e in spate, nu in fata (dar nu se vede in poza). Tine-ne la curent!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...