Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

dereglari menstruale


Recommended Posts

am nevoie de sfatul vostru..cele care ati trecut prin asta.. in general eu nu am avut niciodata regulat,cu scurte perioade de exceptie si vreau sa fac ceva sa remediez pt ca in fiecare luna stau cu testul sa vad daca sunt sau nu cu bebe,mai ales ca ma si simt cu musca pe caciula[:D] acum..am avut ultima data ciclu de Craciun,dar am facut intre timp doa teste si ambele sunt negative,dar nici n.am incredere totala in ele.. ok,ce ar trebui sa fac sa.mi reglez ritmul menstral(daca se poate fara pastile ca le uit frecvent,hihi..de asta il am pe Marc[bis] anca http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=mamica%20dulce
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Parerea mea ca cel mai bine se regleaza ciclul cu pastile anticonceptionale.Tu ai spus ca uiti sa le iei,nu-ti fa problema ca si eu uit,dar mi-am pus telefonul sa sune in fiecare seara la aceeasi ora si sigur nu uit. Sunt si ceaiuri care regleaza ciclul menstrual,dar cred totusi ca ar trebui sa ceri sfatul medicului.[medic] alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu cand luam pastilute eram uituca, da doctorita mi-a zis sa le iau inainte de culcare si cam in jurul aceleiasi ore ca se formeaza mai usor reflexul. Mult timp dupa ce le-am intrerupt tresaream cand ma bagam in pat ca ziceam ca am uitat sa iau pastiluta[:D]. Oana_B
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In afara de anticonceptionale care sunt f bune si recomandate pentru asa ceva, mai puteti incerca si metode naturiste cum ar fi (din carte nu din vecini): - ceai de sunatoare, traista ciobanului, sovarv - bai de sezut cu extract de cretisoara Daca intereseaza pe cineva, va pot scrie mai in amanunt. Sanatate! Andreea & [copil] Octaveatza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu tot pe anticonceptionale ma bazez, pentru reglare... ma cam sperie ideea ca, atunci cind voi vrea sa fac un bebe,va trebui sa renunt la ele, deci sa incep iar sa am menstruatii haotice...[xx(] nu uit sa le iau, pt ca ma trezesc zilnic la 7:20, si le tin linga ceas. cum suna ceasul, intind mina sa-l opresc, si, mai in dreapta, e paharul cu apa si folia cu pastile :) in felul asta, nu ma mai car cu ele dupa mine, nici nu mai stau cu grija ca, daca mergem undeva vreo seara, le uit acasa (inainte, le luam la 10 seara). clar, la ora 7:20 dimineata, nu-s altundeva, decit acasa [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aida, sa stii ca si eu am avut mereu menstruatie neregulata pana cand am luat anticonceptionale. Cand m-am oprit pentru bb (vreo 2 ani) dar si dupa sarcina nu am mai avut probleme cu asa ceva dupa ce s-a stabilizat. Acum nu mai iau si nu am probleme. Sanatate! Andreea & [copil] Octaveatza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am avut totdeauna probleme de dereglare...intre 28 si 34 zile....mereu aveam emotii ...imi vine sau nu-mi vine???Dupa ce am inceput sa iau anticonceptionale totul era reglat....acum dupa sarcina inca nu stiu cum va fi...deocamdata de-abia mi-a venit prima oara...sper sa se fi reglat intre timp, ca pilule nu pot lua daca mai alaptez..... http://community.webshots.com/user/sympa200
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...