Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici, cum stati la capitolul couture/moda?


Recommended Posts

Dragi mamici cu sau fara burtici, [il]Cum va mai imbracati? ca eu am fost tot mai grasa, adica vreo 78 de kg vreme de aproape un an ...dar acum am vreo 68 si incerc sa mai scap de aceeasi pereche de pantaloni, blugi, bluze, vreo 3-4, si fuste...poate doar, una ...si aia din ani in Paste. Va mai preocupa, eu stiu sa imi si fac o bluza sau o fusta si cred ca vreau o fustita gri cu jupon negru pe dedesubt, a la "Sex and the City"[alcool]...sunt deplorabila la capitolul moda, dar incerc incet-incet sa imi revin?! Ce sa mai zic de costumele de baie, de care mi-e frica sa ma apropii...le comand pe internet de la Victoria Secret si unele sunt tare frumoase, vreau sa am 3 sezonul asta...bineinteles intregi sau tankini, ca la pielea de pe burta mea,[:D] supa de cutit ii zice...[bang] oana olson
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Io-s clasica la serviciu, pantaloni drepti si sacou, camasa e de culori mai aprinse. Pantofi negri aproape tot anul fie iarna fie vara. Pantalonii de culori neutre sau pamintene. Vara capri si tricou culori pastelate. Am prins boala pe rozul de la bananarepublic. Mai incerc cite o rochie, dar sint asa de incomfortabila toata ziua, nu stiu unde sa-mi mai pun picioarele... A L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante Iubirea misca soarele si celelate stele
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt...exagerata si culmea delasatoare in acelasi timp, ba ma apuca si ma apuca cumparaturile , ba nu mai ies din aceiasi bluejeans o luna...dar indiferent cum ar fi,iubesc la nebunie topt ce tine de moda...desenez, fac modele , asta cand ma apuca, normal, imi place sa vad tot timpul ce-i pe fashion, ce se poarta , care sunt tendintele [ispita](chiar daca poate nici nu le iau in seama!) si cred ca asta ridica "moralul" oricarrei femei...zic [si-eu] "ZAMBESTE, MAINE VA FI MAI RAU" maryam
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu dupa ce am nascut si apoi dupa ce am trecut de 30 de ani am inceput sa port fuste scurte. Mi-am scurtat toate fustele si sant deasupra genunchiului. Inainte de a ramane insarcinata eram o fana a fustelor lungi, dar acum mi se par incomode. Chiar radeam cu sotul meu ca daca la 30 de ani fustele sunt putin deasupra genunchiului, probabil ca la 40 de ani le scurtez de or sa ajunga la o palma deasupra genunchiului!!! La serviciu prefer stilul clasic, iar in rest incerc sa combin lucrurile pe care le am astfel incat sa iasa ceva modern si elegant. Urasc pur si simplu culorile maro si bej. Nu mi-au placut niciodata. Ador movul (vorba aia: "un pic de mov"),albastrul, verdele si nuantele de gri. Vara prefer culorile pastelate, dar si combinatiile de alb-negru, rosu-negru. Intotdeauna asortez posteta cu pantofii, esarfa cu imbracamintea, oja cu rujul si fardul de la ochi. Mi se par chestii esentiale. [pup] Aurora
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt adepta hainelor sport si sunt innebunita dupa jeansi:pantaloni, pantofi, sandale, bluze, jachete, posete - totul din jeans! Imi mai plac si pantalonii din stofa de toate culorile asortati cu tricouri sau bluze decoltate! Nu suport bluzele pe gat iarna. Vara-in general pantaloni scurti de toate culorile si modelele si cu tricou! In fuste sau rochii nu ma simt in largul meu! Port pantofi cu toc mic sau deloc nu din cauza ca nu-mi plac tocurile dar consider ca sunt prea inalta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

in vremurile glorioase ale studentiei..aveam poate o pereche de blugi pe an,in rest numai rochite si fustite de toate lungimile si toata gama de slituri,pantaloni cu dunga,bluzite,decolteuri abisale:)costumase,toace maaari..de cand am venit in germania+copil+20 de kile...nu mai ies din blugi,ma clatin pe tocuri si port camasi 52,sa nu mi se scurga burt(ile)[bang]plaja??un vis de vreo 2 ani... ..eu sunt la limita disperarii[cusca]dar mama are o vorba tare inteleapta.."ce cal de rasa am fost si ce magar am ajuns!!"[q] dar gata!!pan' la vara intru iar in rochite sa moara iar iubitu' dupa mine[olala][pofta][^] http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=mamica%20dulce
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...