Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iunie - iulie 2003 (13)


vilma

Recommended Posts

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
01 iunie Alex si mami Marina 03 iunie Alex si mami Malina 03 iunie Ruxandra si mami LaviniaC 04 iunie Diana si mami Denisa 07 iunie Sebastian si mami Delphin 13 iunie Vlad si mami Martta 13 iunie Denisa si mami Calina 14 iunie Ruth si mami Lya 14 iunie Alex Victor si mami Marox 16 iunie Daniel si mami Doinna 18 iunie Catalin si mami Dani-da 18 iunie Flaviu si mami Mihaela 19 iunie Ionel si mami Marika Stefan 22 iunie Marius Cristian si mami Romana 24 iunie Tudor Andi si mami Bobi 25 iunie Luca si mami Andra 25 iunie Rares si mami Mirunaa 27 iunie Maria si mami Adi 27 iunie Stefania si mami Kehleyr 01 iulie Andrei Iulian si mami Dana (Marioara78) 02 iulie Maria si mami Cornelia 03 iulie Paul si mami Alexa 04 iulie Mihai si mami Kara 04 iulie Matei si mami Romana 74 05 iulie Matei si mami Madishor 06 iulie Cindy si mami Catan 06 iulie Daniel si mami Mica 07 iulie Maya Alexia si mami Carmenutza 07 iulie Rares Andrei si mami Crisfilip 08 iulie David si mami Bibi 08 iulie Tudor Stefan si mami Crisotexa 08 iulie Teodora si mami Nicol74 09 iulie Iris si mami Azibel 10 iulie Alexandra si mami Amik 14 iulie Sara si mami CorinaElena 14 iulie Tibi si mami Doina Sanda 16 iulie Emma Ana si mami Iuliana 18 iulie Taisia Eliana si mami Gio 18 iulie David si mami Salina 19 iulie Alexandru Constantin si mami Irina 19 iulie Calin si mami Maadi 21 iulie Alexandra Maria si mami Alinuta 21 iulie Mihai si mami Elena ltd 22 iulie Alexia si mami CriXia 24 iulie Simona Andreea si mami Gianina 25 iulie Emma Maria si mami Claudya 27 iulie Paula si mami Maria 28 iulie Tiberiu si mami Bychi 28 iulie Stefan si mami Anto 28 iulie Maria Ianina si mami Madic 29 iulie Maria Catalina si mami Ioana Sora 30 iulie Irina si mami Aditzu 31 iulie Daria Maria Antonia si mami Tango 31 iulie Alexandru Eduard si mami Magda (alexandrueduard)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani baiatului meu Alex![cheers] Nu-mi vine sa cred ce baiat mare am! Le doresc "La multi ani!" lui Calin si Ionel! [cheers] Atat de repede trece timpul si numai ce ne trezim cu copii mari pe langa noi. Imi tot zice mama sa-l tin cat mai mult in brate pentru ca imi va fi dor de aceste momente. Va pup si va doresc numai bine. irina, mama lui [copil] Alex http://community.webshots.com/user/orzuirina http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=6027&cid=3348
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu iar am pierdut mesajul scris, dar deja m-am obisnuit! Stiu, Romana, ca trebuia sa-l scriu intr-un editor de texte, dar nu ma invat minte niciodata. La multi ani Ionel, Calin si Alexandru! Acum, pe scurt: Vazut toate pozele! Bb-i minunati! As sta toata ziua sa mai uit la pozele cu bb-i. Gio, salut-o pe Maadi si pupici bb-ului Calin! O asteptam pe forum, cand se intoarce la serviciu. Romana, nu-i nici un bai cu poza. Probabil ca e de vina calc. meu. Aditzu, Irina poate e putin mai sensibila, dar nu cred sa aiba ceva, sperietura e mare. Vazut si maimutica cu cercei! Claudya, rabdare, ca ies ei si dintisorii! Maria a facut primul pas, ieri, cu dreptul! M-am linistit si cu asta :) Eu ma simt groaznic fizic, dar sunt multumita ca m-am trezit dimineata cu rusii, dupa aproape 40 de zile de la chiuretaj, si incepusem sa imi fac griji ca nu a decurs cum trebuie si cine stie ce am patit. Deocamdata atat, Va pupam, Cornelia si bb Mariuta http://community.webshots.com/user/cornelianis
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani pentru Alexandru,Ionel si Calin! Sa va faceti mari si frumosi! Cornelia felicitari pentru primul pas...ai vazut ce fata mare ai![;)] Maya ieri s-a ridicat singura de pe burta inapoi in funduletz..s-a ajutat putin de o perna dar a facut-o. Nici noi nu pasim..sta in picioare destul de bine, sta cateva secunde si nesustinuta dar nu paseste deloc. Avem poze noi..avem poze noi....haideti sa ne vedeti!http://community.webshots.com/user/carmenmaya Carmen si bb Maya Alexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani pt bbii sarbatoriti! Multumesc tuturor celor care mi-ati laudat fata. Si eu sint tare mindra de coditele ei si de fapt si in parc toata lumea ne stie ca "fetita cu parul mare", pt ca are cel mai lung par dintre toti "colegii" ei de plimbare. De fapt toti sint frumosi si pt fiecare mama al ei e cel mai nemaipomenit copil din lume. ROMANA - am trimis din nou poza din maternitate. Celelalte poze sint pt sectiunea 0-6 luni, pt ca inca nu le-am developat pe cele dupa 6 luni. Da, tot la Elias am nascut, am fost colega de suferinta cu Aditzu, "parasite" chiar in ultimele saptamini de Parvu, dar a trecut si totul s-a sfirsit cu bine. Incerc sa trimit astazi si povestea nasterii noastre, daca ma lasa sefu' mai libera. Si acum, realizarile : Mariuca spune a-bu, a-pa si un fel de "aide". N-a facut inca buf, pt ca stam cu ochii pe ea si de cite ori a luat-o in jos din pat, am prins-o. Ea oricum da cu spatele, asa ca a aterizat in picioare. A inceput sa intinda minutele cind o chemam si se uita la noi cind o intrebam unde-i mami si unde-i tati. Noi mincam frumos pt ca-i tinem miinile si nu-i lasam prea multa libertate de miscare, altfel ar fi jale. Am fata mare si de-abia astept sa vina primavara sa iesim mai mult afara si sa ne plimbam. V-am pupat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani pentru Ionel, Alexandru si Calin si felicitari mamicilor Marika, Irina si Maadi. Sa crestei mari, frumosi si sa dea Dumnezeu sa fiti ca si "colegu" lui Bibi. Cred ca ati obervat ca am ramas socata de acest fapt, respectiv ca sunt barbati atat de implicati in viata de familie. Asta pentru ca sotului meu a facut "afaceri' inca din studentie (am fost colegi si iubiti) si la el totul se reduce, intr-un fel la a aduce bani in casa. Intradevar de cand am nascut nu am dus lipsa de nimic: bani, menajera, bona pentru Tudor, internet acasa, insa as vrea si eu sa vina acasa la ore accepttabile si sa nu mai fim impreuna doar in weekenduri (cand nu e plecat). Dar aste asunt numai visele mele. Noroc ca pleaca dimineata mai tarziu si astfel il vede si el pe Tudor. M-am obisnuit cu viata asta si imi dau seama ca e greu sa ai afacerea ta insa mai ma apuca oful uneori. Stiu ca il iubeste tare mult pe Tudor si se bucura enorm ca o sa mai avem un bebe. Fetelor, aveti niste copii minunati. Nici nu ma mir ca fiecareia i se pare puiul ei cel mai frumos. Toti sunt niste ingerasi. Claudya, in primele saptamani si chiar si acum, cand vine menajera la mine, zic ca a venit "zana cea buna". Gio, lasa ca ai tu verme si de bb 2. Io acusa fac 34 de ani asa ca era timpul si de bb 2. Doina, si eu vreau tare mult sa merg la tara numai ca trebuie sa stept vremea frumoasa. La mine la bunici e zona de munte, e frig si nu prea am conditii de stat pe vremea asta (spalat vasele la pompa afara, spalat la ligean etc) Aditzu, vezi cum se simte irinuca si astazi. Cred ca nu a patit nimic. Sunt mai rezistenti decat par. Carmenutza, ca sa gasesti restaurantul, da-i cautare avansata si selecteaza Bucuresti si apoi il gasesti. Se cheama Porto, e trecut la bucatarie internationala. da apoi click pe carticica din fata lui ca sa gasesti adresa si nr. de telefon. Romana, si eu am pofte nepermine, gen cafea si cola. Nu vreau sa mi le fac insa ca stiu ca din cauza lor se asimileaza mai greu calciul care si asa e mai dus dupa prima sarcina. Bag insa la greu struguri. Azi ma duc la Carefour cu dadaca si Tudor si imi cumpar. si au ma minunez de multe ori de preturile la produsele pentru copii si imi dau seama ca e tare greu sa cresti un copil din salariu normal. Sa stii ca si Tudor a inceput sa se invarta noaptea prin pat. Il gaseste dadaca la celalat capat al patului si bineinteles ca dezvelit. Poate sunt mai nelinistiti de la dintisori. Irina, eu din pacate nu-l mai pot lua in brate pe Tudor si sufar uneori. Il iau insa cu mine in pat si ma dragalesc cu el. Ce vrednice suntem [biz][biz]. Am ajuns la partea 13!!! Pupa Crisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani! pt Ionel,Alex,si Calin.Si la multi ani !si bb sarbatoriti de ieri,am felicitat doar bb lui Miha,pt ca a postat ea ca e ziua baiatului ei, si nu am avut timp sa ma uit peste listuta.Va rog sa ma iertati! Madic foarte frumoasa fata ta,noi inca avem cheliuta in spate si un mot incalcit in varful capului.Nu vrem sa o tundem pana la un an.Nici Sara nu a facut "buf" pt ca nu e niciodata singura.doar ca a picat odata pe spate din fundulet si s-a speriat. Carmenutza ,Maya e fata mare!A mea nici nu se intoarce pe burta pt ca nu ii place,dar cand e in fundulet ma prinde de bluza si se ridica direct in picioare. Cornelia felicitari!pt primul pas.Incet,incet cresc si bb nostri. Azi dimineata m-am trezit asa de fericita si odihnita,fata s-a trezit doar de 2 ori.Am fost ieri putin la tara,langa Caransebes,si probabil s-a obosit si a schimbat si aerul asta de oras...a mancat ,seara,foarte bine,tot din aceasi cauza,cred. Sotul meu a luat-o in brate,dupa 3 ore de la nastere,m-am mirat si eu ,ca mie imi era frica cu "grupa mica"a mea. Nu spunem inca nimic si asta ma cam ingrijoreaza.Mai sunt bb de 7 luni care sa scoata numai sunete ca zbieraturile?Toata ziua ma maimutaresc si spun "mama","tata","papa" si altele dar degeaba,se uita la mine si incepe sa zbiere ca si cum ar vrea sa zica ceva dar nu ii iese. Am cumparat niste cercelusi atat de frumosi si moderni,cu pietricele mici albe,mai urmeaza partea cu gaurile,deja tremur numai cand ma gandesc. M-am cam intins,dar am timp mai mult Corina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa va povestesc o faza haioasa cu Tudor si catelul Bodo. Ieri, dadaca il tinea pe Tudor in brate si il pupa pe Tudor pe burtica si el isi lasa capul pe spate si radea in hohote. Bodo, dadea tarcoale si scheuna, de gelozie cred (asa facea si cand ma pupam eu si sotul). Apoi bona il pune pe Tudor in picioruse pe canapea, sustinundu-l de subtiori, si ce credeti ca face Bodo? Vine la tudor si cu boticul il gadila pe burtica si Tudor radea la fel ca la dadaca. Si joaca asta a durat cam un minut. Am ras de ne-am spart. Daca aveam o camera de filmat era super de trimis filmuletul pentru emisiuni in care arata faze faine cu bebelusi si animale. Pupa Crisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...