Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iunie - iulie 2003 (13)


vilma

Recommended Posts

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Salutare! Uite ca de mine a uitat lumea…. Ma bucur ca va intalniti dar imi pare tare rau ca nu sunt cu voi. Hai sa ne intalnim pe chat la o anumita ora sa va cunosc si eu. E greu sa fim toate, poate cate 2 pe zi, mai ales cele care nu suntem din Bucuresti. Sunt pisaloaga cu asta, dar ma simt frustrata … E cineva de acord ? A seara m-a innebunit copilu asta. A plans si nu mai stiam ce sa fac asa ca am iesit la plimbare. Fiind destul de tarziu (19:00) nu erau multi nebuni cu bb pe strada. Dar de… Cred ca de la dinti e buba. Tot de la ei ne-am deranjat un pic, dar febra nu avem. Am gasit ceva destul de bun pentru burtica deranjata: Enteroseptin. E numai din plante si eu sunt multumita de el. Nu vreau sa-I mai dau diverse chimicale. Voi dati vitamine la bb ? am inceput sa-I dau vitamine (1 ml solutie) pentru perioada asta de primavera, se numeste Infant Formula si e de la California Fittness (tot din plante). Amik am vazut pozele cu burtica si mi-au placut. Am si eu o multime dar sunt numai goala si nu cred ca mi-ar primi asa ceva. Kara si noi vrem carucior sport. La noi sunt multe de productie franceza bebe Confort par destul de bune si complexe. Adica se stragn ca umbrela, au acoperis asa plat de asupra sau umbreluta, se pot lasa pe spate in totalitate si unele au si sacosica. Cam atat. Crisa e asa de frumos pe unde vreti sa mergeti… Imi amintesc ca am facut si eu un tur de vreo 1500 km inainte de a naste, de-ma privea lumea ca un ou care s-ar putea sparge oricand. Super! De abia astept sa se incalzeasca un pic sa ne plimbam si cu bebe desi cred ca va fi mai complicat. Kehleyr sa-ti traiasca buburuza si la mai mare. Gio am observat ca toti bb-ii in premergator merg invers si apoi gasesc directia. la multi ani Maria SI Paula! Va pup si numai bine. Mihaela si [copil] Flaviu http://community.webshots.com/user/pojogao
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Haideti sa lasam intalnirea pe 13 martie. Poate vine si ROMANA. Sanatate multa Oanei si scaune decent de moi pentru Mara. Pufulet incearca cu ceai de musetel. GIO stai linistita, cred eu ca majoritatea bebelusilor au incercat premergatorul pana acum. Vezi numai ca au tendinta de a se deplasa lateral. Cel putin si Mariuta a Corneliei facea la fel. eu sunt multumita ca exista si acest mijloc de locomotie ca altfel as anchiloza de tot daca ar trebui sa-l car pe David prin casa de cate ori are el prea multa energie. Al meu ca bradu`, a facut aseara pe olita. L-a vazut colegu ca se screme si a strigat dupa olita. L-am filmat, ca de, era premiera! Mihaela eu sunt amatoare de chatuiala, dar numai in timpul zilei cat sunt la birou. Adica pana in ora 18.00. revin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna la mamici si tatici, Am citit cam printre randuri dar parca am zarit si un tatic ?! La multi ani Stefaniei (Dana) Si Mariei (Adi) ! Mihaela felicitari pentru primii pasi si multumim de reteta pentru raceala. Pare foarte buna ! Si chestia cu menta in cada, super ! Romana si Crisa multa sanatate ! Crisa si eu am avut Gardnerella, nu e cine stie ce si orice tratament local cu ovule nu se absoarbe, decat local (vagin), am intrebat si eu mai multi doctori. Andra super povestea cu mama ta, imi dau seama cat o stresez eu pe mama care se straduie asa de mult. Pufulet morcovul constipa garantat. Antidot: portocala, para, ceai de musetel ! Dana draga ai sa vezi ca te descurci cu serviciul, mai greu dar asta e ! Oricum fara ajutor e imposibil ! Kara draga nu stiu ce sa zic, eu am Neo nato cu totul care daca dai jos diferite chestii, ramai cu sportul ! Fetelor mai alapteaza cineva ? De vreo trei zile mie super rau. Iau complex vitamine in continuare. Voi mai luati ceva ?! O prietena mi-a zis de Supradyn dar astea sunt energizante cu cofeina, n-as vrea sa iau. Sunt terminata ma doare capul si ametesc mereu. Si dorm noaptea, nu dorm cu copilul (doarme mama), ce-i drept ma trezesc sa-i dau tzita o data, dar nu mi se pare greu. Vrem si noi la intalnire, 6,13 martie pare ok in principiu. Sper sa fie frumos. Nicoleta si bebe Teodora
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nicoleta, eu nu mai alptez de mult, dar tin minte ca dr. ginecolog mi-a zis sa iau prenatale cat timp alaptez. Carmenutza e cea mai in masura sa te sfatuiasca. ea sigur o mai alpteaza pe Maya. Si, ca tot veni vorba de sarbatoriti, cu intarziere si cu scuzele de rigoare, LA MULTI ANI IRINA![bis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gio bravo pt. ptemergator. Eu l-am pus pe sebi al meu de la 6 luni, se tinea bine pe picioare si f. bine in fundulet. La inceput l-a folosi ca fotoliu, statea si se uita la televizor, apoi a inceput sa mearga cu spatele, a trecut apoi la faza lateral si acum, de aprox. 2 saptamani a inceput sa mearga si cu fata. Este super, dar ai grija sa indepartezi lucturile care pot fii trase. La inceput il lasam cate doua reprize de 15 min. pe zi, acum...traiasca premergatorul!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

I-am dat Marei ceai de musetel cu suc de portocala si s-a rezolvat problema. Nicoleta, eu o mai alaptez pe Mara de 3-4 ori pe zi , dar nu iau nimic ca mie frica sa nu ma ingras.Nu mie rau si nici dureri de cap nu am(eu sunt mai grasuta de felul meu). Ama si bb Mara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand "La multi ani" astazi pentru: - Maria - mama Adi - Stefania - mama Kehleyr - Paula - mama Maria si pentru maine si poimaine: - Tiberiu - mama Bychi - Maria - mama Madic Ce de sarbatoriti!!! Sa vedeti ce petreceri la un an de zile!! Abia astep... Sa va zic ce isprava am facut: eram cu masina cu Bodo catelul (io la volan [:D]) si m-am ciocnit cu .... un autobuz. Am spart parbrizul cu capul (la care am un cucui mic) si m-am mai lovit un pic la maxilar. Burtica OK. Autobuzul iesea de pe o strada laterala si nu mi-a acordat prioritate asa ca el a fost de vina. Partea mai nasoala e ca nici eu nu am fost pe faza fiind ocupata cu Bodo care sarise pe scaun si pe care incercam sa-l dau jos ca poate as fi reusit sa evit impactul. Masina e busita in fata bine. Sotul tot zicea sa mergem la spital insa eu nu am vrut. Nu aveam dureri, contractii sau altceva, nu ma speriasem. Am fost totusi azi la ecografie si bebe se misca voios. Mi s-a luat o piatra de pe inima. Doamne ajuta ca am scapat cu bine. Sotul meu, pe care l-am chemat imediat dupa isprava, s-a speriat saracul mult mai tare ca mine. Gio si Nicole74, mersi de informatiile despre Gardnerella. gio, cu premergator mai poti face si tu cate ceva. Pojogam, eu pot intra pe chat si seara daca stabilim o ora. Eu teoretic pot oricand. Tu cam cand esti disponibila? I-am facut si eu lui Tudor poze pe olita. E tare incantat sa stea pe ea. Kara, eu am luat carucior Gracco city Sport si sunt super multumita de el. Pretul a fost de 3,8 milioane lei. va urez la toate weekend placut si linistit!!! Pupa Crisa - Maria - mama Ioana Sora
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele multumesc mult pentru retetele de brinzica! Durerea e ca trebuie sa mai astept pina s-o prepar pentru ca aici pastilute de calciu nu gasesc, asa ca fata mea va servi brinza acasa. Incet-incet vine primavara, se simte asa o briza in aer, si cum noi stam la ocean briza e "simtitoare" bine de tot. Adevarul e ca m-am cam ofilit in casa, de garga nu mai zic ca mica de ea cind iesim cu carutul se agita, vrea sa se ridice sa vada ea tot ce misca, e veseloasa rau cind iesim afara. Cum deja a crescut si-i ies piciorusele din carut, in week-end am decretat zile de cumparaturi, asa ca mergem sa-i luam carucior sport. De car-seat nu mai vorbesc, abia mai incape in el, dar sta si suporta stoic drumurile, analizindu-si plina de admiratie ghetutele. Ar trebui sa-i iau si alt car-seat, dar cele pentru 1 an sint pozitionate cu fata (adica in sensul directiei de mers), iar astea de bebei mici se aseaza invers. Si cum aici e obligatoriu cu car-seat-ul, ne mai "ingramadim" gargaritza inca putin. Apropos de cumparaturi (Crisa esti direct vizata): eu m-am oferit sa aduc una-alta de aici pentru bebelici cind vin acasa , am zis-o mai demult intr-un mesaj, zau ca va aduc, dar nu sariti la beregata mea ca nu vreau sa par insistenta. Si tot pentru Crisa: bine ca esti teafara, si bine ca burticica n-a patit nimic. Am pus-o si eu pe garga in premergator, mai mult de curiozitate, dar mica sta si se uita in oglinjoara frumos atasata pe una din laturi, altceva nu stie sa faca. O invirte, se strimba, mai da cite-un tipat si cam asta-i tot. Mai balangane din picioruse, dar de miscat - ioc. e adevarat ca e mai greu pentru ca aici toata casa e mochetata, iar mocheta e destul de groasa, asa ca degeaba impinge ea daca automobilul e intepenit. Singura solutie ar fi sa o duc in bucatarie, si cred ca asta am sa si fac. Uite ce bine ma-nteleg eu cu mine: voila problema, hop cu raspunsul! Va multumim frumos pentru complimente (pt Gio: garga a luat ochii de la subsemnata). Si uram si noi sarbatoritilor care se aniverseaza zilele astea "La multi ani bebelici scumpi!" Va pupacim si va dorim week-end frumos si linistit, Alina si Alexandra http://community.webshots.com/user/allex21
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...