Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iunie - iulie 2003 (13)


vilma

Recommended Posts

Alex m-a innebunit astazi. A plins toata dupa-masa, il puneam pe jos in sufragerie-plingea, il puneam linga mine cind eram la calculator-plingea, il puneam in patutul lui-urlete, il luam in pat linga mine-alte urlete. Pina la urma l-a calmat televizorul, l-am dat pe un canal muzical (ce conta ca era rap?!!), cit de tare ca sa-i acopere urletele si, minune, s-a calmat. Imi tremurau miinile de nervi. A inceput sa-mi fie frica de zilele in care sint singura cu el. Nu va spun cum am asteptat sa vina sotul acasa. In plus nici nu m-am putut duce cu el la plimbare pt ca uitasem carutul in portbagaj. Voua vi se intimpla sa aveti zile de-astea negre din cauza urletelor copiilor? Gata, trebuie sa pun punct ca incepem operatiunea BAIA DE SEARA. Bine ai venit Delphin!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Si inca cum! Ma apuca si pe mine plansul si plangem amandoi.Noroc ca sotul meu este mai intelegator si cand am astfel de crize, ma trimite la plimbare si sta el cu Sebi.(Asta cand am norocul si este pe acasa, mai rarut ce-i drept, daca nu, ne calmam amanoi, mai intai eu si apoi el, dar face bine sa mai evacuezi plangand!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Propun pentru intalnire parcul Ioanid...este super super misto, f cochet...in centru..de la Romana se ajunge in 10 min.pe jos sau daca nu, sa mergem in Herastrau. Eu de abia astept sa venim....intrebare? sa ne vedem in weekend sau in timpul saptamanii? Sa nu fie 3 Martie ca este ziua lui Razvan si sarbatorim.[alcool][alcool] Pupici www.community.webshots.com/user/carmemaya Carmen si bb Maya Alexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim (cam tarziu) pentru urari si dorim si noi sarbatoritilor sa fie sanatosi si sa creasca mari. Mihai a facut 7 luni. Alinuta, constat si eu abia acuma ca Mihai e nascut in aceeasi cu gargaritza ta. Bine ati venit delphin si marioara78! delphin, si mihai a avut probleme cateva zile cu mancarea. Nu insista prea mult, mai da-i cate o pauza, pentru ca refuzul la masa se datoreaza si fortarii, cel putin asa am citit. Dupa cateva zile de testari, schimbat mancarea, borcanele si alte cele, Mihai si-a intrat in ritm. Nicol, ce bine ca va mutati... Aveam si noi in plan miscarea asta pentru la vara, dar cred ca mai amanam un an. Ce misto e! Succes! Carmenutza, cu turta si eu stiu ca e cam la fel cu motzul, doar ca ii rupi o turtita facuta de nasi sau comandata deasupra capului. Oanei eu i-am taiat si din par un ditamai motul cu fundita si il are la cutia cu amintiri. N-are ce sa fie diferit cred. Hai sa-ti zic ce am auzit la tv in legatura cu sucul de fructe. Poate din aceeasi sursa ai si tu informatia. Duminica e o emisiune pe prima "academia mamicilor" si saptamana asta a fost invitata o pediatra care tocmai asta spunea: cantitatea de suc sa fie limitata la 50-60 ml (incepand de la 30 ml) din cauza problemelor care pot aparea ulterior la stomacel. Eu incerc sa ma conformez cat de cat apeland cat mai mult posibil la piureurile de fructe, care nu ridica aceleasi suspiciuni ca sucurile. Acuma... na, fiecare parinte hotaraste. Mihai are placerea sa ne traga de par. In disperare. Nu stiu ce sanse am sa-mi recuperez podoaba capilara dinainte de nastere, daca mai trage si el din ce mi-a mai ramas. Mihaela, a fost o perioada cand intram si eu in fiecare seara pe chat ca sa vorbesc cu voi, dar constatam ca era goala gradina. Cred ca intram prea tarziu. In viitorul apropiat, adica peste vreo 2 saptamani sper sa-mi instalez net nonstop, asa ca poate reusim sa ne vorbim si pe chat. Romana, imi pare rau ca nu vii la intalnire, mai ales fiind vorba de acest motiv. Nu mai zic decat...uf!!! Marox, ma bucur sa te revad, sper sa scrii mai des ca ai absente la catalog.[:)] Am reusit sa fac si eu un album pe webshots si va invitam sa ne vedeti pe toti. http://community.webshots.com/user/elena_ltd Elena, mama Oanei si a lui bb Mihai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am incercat si cu pauza, pierde din greutate imediat. De vreo doua - trei zile tot il las, cam tot sare peste mese, iar cand ma uit la el, nu mai are falcutele care le avea, nu mai este asa"pufos" cum era. Sebastien nu este gras, ca un pisoi, dolofanas; mai bine zis "era dolofanas"! nu mai stiu ce si cum sa mai fac!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mamici, noi suntem mai puturoase cu scrisul..asa ca scriu dinainte ceva si dupa o sa va citesc. Am fost la dr si ne-a spus asa: nu e nevoie de supliment Vigantol, nici Ca, copilul e bine mersi, deci ii dau 1000ui Vigantoleten (pastiluta ca se absoarbe mai bine). Fe nu e nevoie de supliment daca alimentatia e corecta:pui, vita, peste, ficatel +spanac. Nu o sa mai chinui copilul sa ii iau sange...Iar de multivitamine si fluor nici nu a vrut sa auda. Imi place de nenea asta..foarte econom...Ziceam eu ca nu am fost multumita la inceput, dar se pare ca a avut dreptate in privinta tratamentului pt ca acum puiului ii merge mai bine (sa-mi musc limba sa nu o luam iar de la inceput). Altceva - am intrebat pe nenea ortopedul - prieten de familie - despre premergator si mi-a spus ca si-a pus ambii copii in el!!!! Se contraindica numai in caz de luxatie de sold si alte probleme...Dar numai peste 7 luni si ~ 30 minute/zi. Am incredere in nenea dr, asa ca am dat comanda la bunici pt unul - cadou de 1 martie[;)] Pt cele interesate - i-au luat ai mei o geaca de blugi Taisiei din Cora - frumoasa foc! Merita sa va uitati la lucrusoare daca stati prin zona. hai ca mai citesc si mai scriu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca v-am citit... De-abia astept sa ne intalnim...sper ca putem veni...ca intentionam sa plecam si la munte. Suc de portocale/citrice nu-i mai dau ca de la el am patit-o ultima oara..si mi-a zis si dr.Broccoli ii dadeam, dar dr a zis sa nu-i mai dau (dar seaplica doar in cazul Taisiei) ca fermenteaza. Noi pe dr de fam o schimbam, pt ca ar trebui sa ne dea retete gratis macar, iar ea nici gand...si i-am dat bani mereu. Asa ca sfatul meu - schimbati-i daca nu isi fac treaba! E datoria lor sa se poarte cum trebuie si stiu sigur ca iau o gramada de bani de pe urma bebelusilor. Crisa, eu am un feeling ca vei avea o fetita, cum am fost sigura de Romana ca va avea un baietel! Sa ne spui si noua cand afli si iti tinem pumnii cu cerclajul! Cornelia, o sa-i transmit pupicii lui Calin! Taisia zice "tata" - sunt aproape sigura! Se uita la el si zice! Si cand ii zic eu, repeta. Il recunoaste pe chit-chit de pe perete, pe pitic si pe mac-mac, iar de vreo 2 luni raspunde la nume. Claudya, cunoastem placa...cu soacra..d'aia o vad eu rar[:D]nici n-o sun macar..si nu-i duc lipsa. Cred ca Taisia daca o vede incepe sa planga, ca a vazut-o de vreo 3 ori viata ei... Ma chinui fetelor sa va vad pozele da' nu reusesc..ma enervez... Mai scriem, http://community/webshots/com/user/taisiaeliana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Romana, poate faci si tu modifucarile: Marioara 78 cu bb Andrei Iulian pe 1 iulie nu iunie si Delphin cu bb Sebastian 7 iunie. Pufulet, parca nici tu nu esti pe lista. Nu prea am timp sa scriu. Multumesc pt. urarile adresate sotului meu. Ma intrebam si eu ce e cu Dana. Poate nu mai are acces la Internet. Va pupam, Cornelia si bb Mariuta http://community.webshots.com/user/cornelianis
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gio ma mucur ca Taisia e bine ! Dragelor multumesc pentru incurajari. Maine semnam pentru vanzarea apartamentului si deci apoi avem o luna la dispozitie sa ne mutam. Casa noua nu e gata, fireste. Si culmea ironiei noii proprietari vor avea un bebe care se naste in jur de 15 aprilie si va dati seama ca nu putem sa -i incurcam. In concluzie, m-am calmat, ne mutam cum o fi, asta e. Mai inbunatatim pe parcurs ... Carmen si pe noi ne ciupeste bicica la maxim. Are un hobby nou, cand ma prinde imi trage cerceii din urechi si ii place sa-i arunce pe jos, ca sa o vada pe mami cum se chinuie sa-i caute; se desfac usor, ce-i drept. Teo mea nu vrea suc de portocale, n-a vrut niciodata dar in shimb mananca intreaga, cateva felii pe zi, cam jum. portocala taiata feliute. Vrem si noi la intalnire in parc, sper sa nu ploua insa, Herastrau suna bine. Noi stam in Berceni, inca :)Daca e ajutor putem lua pe cineva in drum ... Nu mai stim nimic de Dana, Kehleyr ... Va pupa, nicoleta si bebe Teodora
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, nimeni nu e din Timisoara? M-am intalnit cu Carmen77 care are un baietel de 4 luni.Ne intalnim f des si ne vorbim la telefon,dar as vrea si eu sa ma intalnesc cu voi(chiar daca nu cu toate,macar cu una dintre voi).Ironia sortii:eu am timp dar nu am cu cine. Nu am facut ieri gauri in urechi ca trebuia sa fim acasa(trebuia sa vina nu stiu ce instalator sa verisice tevile de apa la tot blocul,si am stat degeaba ca nu a mai fost nevoie).Mergem azi la ora 6 fara 10 ca sa fim primii.Sa ne tineti pumnii...va scriu la noapte cu s-a desfasurat evenimentul Corina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...