Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prea mult lichid amniotic!!!!!


Recommended Posts

Intrebare pentru mamici mai versate,care au nascut,sau care au totusi idee!! Azi am fost la control si mi-au masurat burta..si a cam iesit din diagrama.mi s-a spus ca am prea mult lichid amniotic si am fost programata la ecografie,tocmai luni!Nu am nici cea mai vaga idee ce inseamna asta,si stau si pling si mi-e frica..si cred ca innebunesc pina luni!![q][q][q] Povestiti-mi,daca stiti cumva..dar cu duhul blindetii,ca daca aud vreo nenorocire,mai rau o sa-mi fie[q][q] Va multumesc mult Rayuela cu bebe 33 de sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Stai linistita fiindca nu este asa de grav. Poate ai retinut lichid si ar trebui sa mananci pana nasti nesarat. Iar daca ai lichid amniotic mult inseamna ca vei naste mai usor. Si eu am avut doua nasteri si aveam niste burti enorme; au fost si copiii mari dar am avut si lichid mult si totul a fost ok. L.Popa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rayuela, mie mi-a iesit la toate ecografiile (pana in luna 7) ca am lichid amniotic in exces. Burta insa tot timpul am avut-o mica (culmea). Insa ce pot spune despre lichidul in exces (ca m-am documentat): de cele mai multe ori este idiopatic (adica fara o cauza clara si fara consecinte asupra sarcinii; ) sunt 2 cauze: fie tu secreti prea mult fie bebe nu "filtreaza" bine. La eco o sa se analizeze tot ce tine de bebe (vezica urinara, etc; sa vada daca e din cauza lui). Mai poate fi si de natura malformativa, dar ti-ar fi iesit pana acum la vreo ecografie anterioara. Dupa luna a7a mi s-a reglat cantitatea; acum il am in cantitate normala. Dar daca ai 2 bebei si de aia iese burta din diagrama?[:D]Sau 3? Succes luni la eco si sa ne tii la curent! Pupici Adina+BB38W
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lucia,tare bine ar fi sa nasc mai usor!!![bis]Nu de alta,dar deja mi-e o fricaaaaaa[q] Adina Iulia,am facut doar o ecografie in saptamina 18,si atunci nu s-a vazut nimic in neregula cu bebe..dar doamne fereste..nu ma speria,cu malformatiile,ca iar incep sa dau apa la soareci[q][q]!!!!Sint tare panicoasa de fel!![bang] Multumesc multe fetelor,ma simt un picut mai linistita..macar pina luni sa nu-mi fac un milion de ginduri negre! Rayuela cu bebe[grasa]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Adina,am numai un bebe[:D],care cintareste deja 2kg 300 de grame,nivelul lichidului este in limitele normale..deci m-am linistit!!Acum astept numai sa vina afara,sa-l pupacesc si sa-i rontzai piciorushele!![copil]. Succes la nastere,sper sa ai noroc de una usoara!!! Pupaturi Rayuela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...