Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

casatoria cu un australian.Avantajele ei acolo?


Recommended Posts

:) la multi ani, tuturor partenerelor mele de dialog! Sunt pe fuga, asa ca spun doar atat: 1. Dodo, multumesc! 2. Elvie, sunt interesatadse subiect:) asa ca nu scapi de mine:) 3. Conchita, bine-ai venit, am sa raspund maine la o parte din intrebarile pe care le consider in asteptarea unui raspuns. Desigur, voluntar:) Am totusi, o curiozitate; cum de tu, din toate discutiile de pana cum, ai concluzionat ca sunt o visatoare? Niciodata nu am fost si sa stii ca nu sunt nici un fel de sanse sa devin. Nu pot sa stiu cum va fi acolo, dar nu ma astept ca lumea sa se transforme cu 360 grade si sa ma trezesc dintr-o data intr-o tara in care curge lapte si miere si eu trebuie doar sa intind mana si sa primesc tot ce cred eu ca mi se cuvine.Pana la urma, toti avem dreptul unui alt inceput, nu? Asta nu inseamna insa nicidecum ca trebuie sa incepem cu stangul:) Iar eu nu ma tem de necunoscut..Stiu cum sunt, ma cunosc foarte bine..si spun asta sperand sa nu sune a un om plin de sine sau egoist, fiindca sunt atribute pe care nu le-am avut si nici n-am de gand sa mi le aduc in preajma.Mai vorbim, Conchita. Iti doresc toate cele bune si am sa revin cat de curand. Carmen H
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 32
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna ziua, tuturor! Ma bucur sa va aud, fetelor. Carmen, iti multumesc pt.urari, sper sa reusesc sa-mi gasesc fericirea si linistea sufleteasca....chiar daca va trebui sa merg atat de departe, la peste 20.000 km. Iti doresc din toata inima sa poti comunica cu partenerul, deci sa existi cu adevarat..cum spui tu.Te inteleg f. bine cand spui ca nu esti o visatoare...cred ca avem ceva in comun la capitolul asta. Eu m-am gandit mult inainte de a lua aceasta decizie, mai ales ca de mine depinde si un copil. Sunt o femeie foarte realista, nu m-am imbatat cu apa rece nici la 20 de ani, dar acum la 40 !! Conchita, ne-ai dat un sfat foarte bun: sa nu renuntam la tot ce avem acasa. Si eu m-am gandit la asta, ca fiind o alternativa,in caz ca lucrurile nu merg asa cum am sperat eu. Elvie, astept cu interes subiectul tau despre vizele pt.Australia. Va doresc numai bine tuturor. Pusa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele, O intrebare: am intalnit intr-un cotidian local un anunt pentru niste cursuri de reflexoterapie, cu diploma recunoscuta national si international. Ei spun ca au practicanti in UE, Australia, SUA, Canada. Diplomele sunt recunoscute de Ministerul Sanatatii.. Se intampla, printr-o minune, ca cineva sa fi auzit de persoane care practica reflexoterapia acolo, venite de aici? Ar fi o idee buna un astfel de curs? este scump si dureaza cam 4 luni..Mie mi-ar place extraordinar, este un domeniu care ma intereseaza, insa intrebarea mea este: merita? as avea ce face cu asa ceva acolo? presupunand ca deja am facut cursurile acestea si sunt bine pregatita, credeti ca m-ar ajuta? Astept pareri. Multumesc. Carmen H
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...