Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de Oct-Noi-Dec 2003 (12)


Recommended Posts

Of fetelor.....oare bebeii chiar vor sa-i tinem minte de cta de "cuminti"au fost cand erau mici!!!Imi tot amintesc acum si o inteleg pe biata mama, care-mi povestea ca nu adormeam numai leganata si trebuia sa-mi cante.Si asta era ritualul seara de seara......saraca de ea, si intr-o seara era franta de oboseala si m-a luat tata in primire.M-a leganat el ce m-a leganat, mi-a cantat, eram cea mai fericita.Cum stingea lumina ma puneam pe un plans ..cum o aprindea incepeam sa rad.Si dupa cateva faze de-astea de aprins-stins lumina m-a "trantit"de-am sarit din carucior in pat.Atat mi-a trebuit..ca pe urma zicea mama ca la 8 seara eram deja adormita , fara leganat si fara cantat. Hai ca urla Andrea... http://community.webshots.com/user/sympa200
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mnicol..felicitari pentru proaspata crestinuta... "La multi ani!"sarbatoritelor de azi....Maia nocole si Sandra. Ileana, la starea care o ai in tine...numai noptile nedormite iti lipsesc.Mai incearca totusi sa-l lasi chiar si sa planga, desi stiu ca ti se rupe sufletul. Noi..suntem putin mai bine cu ochisorul.Ieri am fost la finii nostri in vizita, au si ei un bebeu de un an si 2 luni.Scumpe sunt doamne...sa fi vazut ce o mai imbratisa pe Andrea mea!!!A dormit binisor azi-noapte. S-a trezit pe la 3 sa pape si a adormit la loc.Oricum..eu tot obosita sunt. Cred ca am o oboseala in fizic..nu stiu cat imi trebuie sa-mi revin.Poate cand o sa mergem acasa o sa-mi mai revin putin.O sa se ocupe bunica de ea..si mami o s adoarma mult, mult, mult.... Bine-ai revenit Wella , te asteptam mai des sa ne scrii ce noutati aveti voi. http://community.webshots.com/user/sympa200
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tare agitat a fost Luca si azi... De abia a mancat, la legume nici nu s-a uitat, doar fructele le-a papat cu mare placere (azi i-am facut mere coapte cu branzica, o bunatate. :))). Dar cred ca am descoperit cauza agitatiei: s-a constipat de la legume, mai ales de la morcov si cred ca de aia s-a chinuit azi noapte asa rau. Azi a tras partzuri toata ziua, pe unele le-a plans, dar kk nu a facut decat dupa ce l-am ajutat cu termometrul. Cu toate ca am scos banana, am bagat mai mult mar si portocala, tot nu a facut singur. Dar azi nu a vrut legumele si poate se regleaza maine... Si cred ca il supara si dintii rau de tot. [pup] http://community.webshots.com/user/adamestii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai Ileana, si eu care ma gandeam ca atunci cand incepem diversificarea scapam de constipatie! Se pare ca inca un vis a fost spulberat. Chiar vroiam sa te intreb din ce ii faci tu supa lui Luca, eu i-am fiert azi un cartof si 2 morcovi, si i-am dat 2 lingurite de zeama, da' s-a strambat ... nevoie mare. Si nici nu ma mir, ca era apa chioara, am gustat si eu si am zis ca si eu m-as fi strambat la fel [:D]. Carmen si bb Matei Gabriel http://community.webshots.com/user/carmen77102
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim de urari! La multi ani Sandra si urari de bine tuturor bebelusilor. Ca si mamicilor. As vrea sa incep si eu un pic de diversificare. Asa o lingurita doua de suc. Cu ce ati inceput voi? Cu morcov, cu mar sau cu amandoua in acelasi timp? Aici nu se practica diversificarea inainte de patru luni dar eu am inceput la Miruna pe la trei luni si asa vreau sa fac si cu Maia. ganduri bune si multam' de sfaturi, Z Miruna 5 ani Maia 3 luni
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fiecare mama isi creste copilul cum vrea, poti sa incepi daca asa simti. Eu am inceput cu Sebi al meu la 2 luni si jumatate cu putina banana pisata si daca ar fi fost dupa el ar fi mancat cred ca jumatate de banana nu doua linguritecat i-am dat.Cu sucul de portocale nu mai vorbesc, cand vedea sticluta tremura, acum nu mai vrea suc de portocale, acum bea suc de mere, dar tremura cand vede sticla de apa, ar bea apa non-stop.La piscina, bea apa din piscina, cand ii fac baie, sta in funduleti, si cand ii torn apa pe cap ca sa-i spal parul, deschide gura ca sa-i intre apa in gura. Este teribil! Are 8 luni juma'te.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor...am avut o fata tare cumintica si jucausa azi.A gangurit de numai ea stie ce zice...s-a tot jucat, am scos-o pe balcon azi ca n-am avut niciun chef sa ies la plimbare azi(tre sa cobor 3 etaje si imi e atat de lene...ca tre sa merg intai cu caruciorul, apoi sa vin sa o iau pe Andrea..si la intoarcere la fel). Asa ca am inspirat aerul fresh din balcon.Acum mai trage un pui de somn.Se pare ca de la ochi ii curge tot mai putin-si sunt tare fericita. Ileana, pai si eu asa credeam ca dupa ce incepem diversificarea nu o sa mai am probleme de constipatie...Desi am auzit multe fete care ziceau ca s-a rezolvat problema dupa diversificare. Zeeva, nici eu inca n-am inceput diversificarea.Mie doctora mi-a zis sa astept macar pana la 5 luni.Fetele au inceput cu suculet de mar...(marea majoritate), asa cate o lingurita azi. 2 maine, 3 poimaine pana la 7.Apoi au introdus alt fruct..si de-abia pe urma in combinatie.E bine fetelor cum zic??Ma pregatesc si eu...ca si eu cred ca o s aincep, ca nu mai am rabdare. Delphin, tre sa fie un scump Sebi la piscina.Parca-l si vad cat un ghemotoc acolo in apa. Cat de calda e apa din piscina?Nu stiu a mea fata cum o fi..ca tare nu-i place nici sa o spal pe cap. Si o mai stropesc asa din cand in cand pe fata si face...ca trenul.Cred ca mi-ar si da una....se stramba de numa-numa.In rest in cadita ii place, atat ca are belele cu parul si fata. Cred ca merg si eu sa-mi fac o baie..acum cat dorm "copiii" mei..sa stau si eu sa ma lafai in apa. Pupici..si sa dormiti bine.. Andrea 25.10.2003 http://community.webshots.com/user/sympa200
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor..tot uit sa va intreb..copiii vostri dorm cu lumina stinsa (asa in intuneric) sau cu o lumina obscura. Ca pana acum noi am tot lasat o veioza aprisa si bagata mai mult sub pat.....asa pot sa ma uit mai bine sa o vad pe Andrea..daca doarme, cum doarme.....s.a.. http://community.webshots.com/user/sympa200
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sympa a mea doarme beton cu lumina, fara lumina, nu conteaza...cred ca totusi nu are prea mare importanta poate doar daca ne gandim din punctul de vedere al confortului...dar si aici daca stai sa te gandesti ce ziua cand doarme tragi jaluzele sau draperia, doarme cu lumina. Ileana multe incurajari, ce sa-ti zic...eu cred ca a avut o zi mai proasta, s-ar putea sa-i treaca de la sine...dar daca vezi ca nu-i de gluma, ar fi bine sa vezi si un doctor, just in case! [dual] pe mamici de pitici, Lena cu [bibe] Freya (3 luni si 24 de zile) http://community.webshots.com/user/poolbeertje
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...