Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de Oct-Noi-Dec 2003 (12)


Recommended Posts

Azi noapte am dormit bustean toti. [:D] Am avut 2 treziri la 10 jumate, cred ca de la dinti, si una la 5 de dimi pt ceai. Papa a fost la 7 si acum doarme iar... Nu-i musai sa nu se mai constipe copilu' dupa diversificare fetelor. Luca s-a constipat de la morcovii din piureul de legume. Asa ca am scos banana si morcovii (evident nu a mai vrut legumele ieri [:D]) si am bagat mai mult suc de portocale si am rezolvat problema. Carmen, e grea povestea cu legumele. La inceput e bine s-o faci asa: fierbi morcov, pastarnac, telina, patrunjel, ceapa si un cartof mic. Dar cartoful nu i-l dai la inceput, restul le pasezi, nu-i dai doar zeama. Apoi dupa vreo 2 - 3 saptamani bagi cartoful, ceva fasole verde si putin ardei gras. Eu asa am facut. Prima a mancat-o cu cartof, dar ieri dupa ce am scos morcovul si am pus fasole verde si ardei gras nu a mai mancat-o... Poti sa mai pui si dovlecel daca ai, dar nu la inceput, mai tarziu. Si nu-i mai da zeama copilului ca e odioasa. [:D] Pui la fiert un praf de sare, putina de tot, si cand le pasezi o juma de lingurita de ulei de masline. Multa bafta!!!!! Sympa, Luca doarme pe intuneric, mai intra pe geam putina lumina de afara, ca avem un felinat chiar in fata geamului. Azi mergem la vaccin, iar avem "show" toata ziua, dupa celalalt vaccin a facut febra mare, urat de tot. Ileana si Luca (4 luni si 22 zile) [pup] http://community.webshots.com/user/adamestii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna fetelor, Am cazut ieri intr-o depresie serioasa.@Dupa ce toata saptamina trecuta am stat in casa inpreuna cu copilasii, Melany avind varicela ieri am fost eu cu Brian afara, iar Melany a mers la camin. Batea destul de tare vintul dar era cald si soare. Nici cum nu a vrut Brian sa stea in carucior asa ca nu am stat mult. Am venit si am stat pe bacon unde a adormit in brate la mine. Dar cum il puneam jos se si trezea. Dupa masa am vazut ca are 37.6 temperatura, mie nu mi -a parut mare. Apoi a inceput sa raguseasca. Seara a adormit pe la 7, dar pe patul lui Melany. Cind s-a culcat Melany l-am mutat in patul lui dar s-a trezit. Asa ca noaptea de vreo 5 ori s-a tot trezit. Dimineata la 7 s-a trezit bine dispus si nu mai avea nimic, dar eu eram frinta. Am fost afara, dar acum parca din nou incepe distractia. Nici nu mai stiu ce sa fac. M-am saturat de mers la doctor. Acum s-a trezit prost dispus. Delia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Maiei, sa creasca mare si frumoasa ca si mamica ei, sa aibe noroc cu carul! Gata, e si Lucuta al meu crestin, nu ma mai tem de toate cele acum. A fost cuminte si bun la botez. Sa dea Dzeu sa ramana asa mereu. Vreau si eu sa incep diversificarea desi dr mi-a zis sa astept pana la 4 luni cel putin. Ei zic sa incepi cu cereale dar eu ma gandesc ca sucurile de fructe sunt mai bune, sunt vitamine si hranesc efectiv, nu ca cerealele care umfla... Mai ziceti-mi si mie, voi cum ati facut?! Va rog!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut ca intrebati cand poti stii care va fi culoarea definitiva a ochilor...Noi am venit in Canada atunci cand Ioana avea 2 ani si jumatate. In pasaportul ei este trecut la culoarea ochilor ALBASTRU. Ioana are acum 6 ani si niste ochi verzi-caprui-gri..numai albastri nu. Asa ca..nu stiu Mitzi[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, imi vine sa innebunesc!!! Alta belea pe capul meu (si stati asa, ca la vaccin inca n-am fost, dupa-masa mergem)!!! M-am trezit cu o durere la un rinichi, de-mi vine sa stau pe jos chircita numai!!! E insuportabila, pe cine a durut rinichii vreodata stie......[bang] Nu stiu ce naiba, ca ma imbrac bine cand ies afara, in casa e super-cald, stau in tricou, asa, dintr-o data m-a apucat.........Nu's ce ma fac, ca merg cocosata, nu stiu cum o sa-l iau azi in brate pe Markus.....si va fi nevoie!!![bang] In rest, aseara a facut saracu o criza de colici cum de mult n-a mai avut, de la 8 pana la 12, de am crezut ca ne luam campii si io si tat'su......pur si simplu si in brate, plimbat prin casa plangea de numa, si se chircea si dadea din picioare....[bang] io iar am plans de mila lui.......[q] Doamne mai da-ne si bune, ca de rele ne-am saturat!!![V] Sa ne tineti pumnii la vaccin azi! Venera si [copil] Markus (10 decembrie 2003) http://community.webshots.com/user/rothgross
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Ileana de informatii. Si ca sa va raspund la intrebarea cu lumina, Matei doarme noaptea cu lumina stinsa, nu vreau sa-l obisnuiesc cu veioze, ca dupa aia s-ar putea sa adoarma doar asa. Matei a fost iar cuminte, probabil ca ne rezerva iar o zi de agitatie. Singura chestie care nu imi place, da' n-am ce sa fac, e ca noaptea pe la 4 incepe sa se foiasca in patut si ma scoala (el nu se trezeste, da' eu il aud cum se foieste si mai geme in somn). Daca am avea inca o camera, l-as duce in camera lui, dar asa ... in Canada. Ma gandeam sa imi iau dopuri de urechi, dar nu stiu daca o sa suport senzatia sa am ceva in urechi ... voi ati folosit asa ceva? Carmen si bb Matei Gabriel http://community.webshots.com/user/carmen77102
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, ce figura esti cu dopurile.....[:)] Si Markus face la fel. Azi noapte la 4 jumate l-am luat chiar in pat la noi, am vrut sa-i dau ceai, n-a vrut (a fost tot timpul cu ochii inchisi), l-am pus la loc, s-a mai foit de 3-4 ori si a adormit la loc. Si eu la fel, noroc ca-s franta de ziua, si adorm instant la loc...... Pupici! Venera si [copil] Markus (10 decembrie 2003) http://community.webshots.com/user/rothgross
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ati venit, Adriana si Willa. Sa ne mai povestiti despre nazdravanii vostri. Ileana, bine ca ati reusit sa dormiti si voi ca lumea [cool] Carmen, sorry pt ieri ca nu am iesit cu voi la plimbare, dar am avut treaba in oras, asa ca am iesit cu bb si cu tati, dar nu la plimbare, ci prin magazine, pe la casierii sa ne platim facturile [bang] Ce sa fac, tati s-a trezit abia ieri dimineata ca e disponibil pt. treaba asta, nu o programasem de cu seara... Manuela, felicitari pt. micuta crestina. Asteptam pozele. Mitzi, si voua felicitari ! Ven, imi pare rau pentru tine. Stiu ca unii compara durerile de rinichi cu cele de nastere ! Sotul meu a avut o criza mai demult, deci stiu cum e, se chircea pe jos de durere, l-am dus la urgente. Codrin doarme si pe intuneric, si pe lumina, dar ii las seara o lumina f slaba aprinsa ca sa-l vad eu cum doarme. Am o veioza cu intensitate reglabila si o dau la minim. Am reusit sa-l aduc cu masa la 8 seara iar dimineata papa la 5 fara ceva. Dar de pe la 2 noaptea se tot foieste, asa de ma trezesc din ora in ora, ma uit la ceas sa vad daca tre sa pape, apoi ma culc la loc, ca se linisteste si el fara sa-i fac nimic. Deci, nu prea dorm eu ca lumea [bang] Dar tot e bine ca nu ma scol din pat... Of, miine mergem la vaccin [:(] Pupici [pup] Simona si bb Codrin (14.12.2003) http://community.webshots.com/user/simonarata
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...