Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Hepatita?


Ana71

Recommended Posts

Mama mea a facut analizele la cabinetul medicului ei de familie. De fapt acolo se recolteaza iar ei au contract cu Medicover. Mama si-a facut si pentru C si pentru B. Pentru B a fost gratuit iar pentru C a costat-o 450.000 lei. Rezultatele vin in 10 maxim 15 zile. Dar dupa cum iti spuneam trebuie sa le ceri tu in mod special altfel ei nu le fac. Mamei mele au trebuit sa-i faca pentru ca tatal meu a murit de cancer la ficat acum 3 luni si se pare ca ar fi avut hepatita C. Asa ca, ca sotie, trebuia sa le faca si mama. Mirela, mamica de Andreiut
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Scriu si eu cateva randuri... Mama mea are 64 ani,locuieste in Braila si de o luna de zile are diagnosticul de hepatita C.Eu cred ca o are de mult timp, dar acum a nimerit o doctorita mai cu zel,care i-a dat sa faca analize mai amanuntite.Dupa ce a repetat analizele la vreo 3 centre, s-a concluzionat ca TGO si TGP sunt 60 (adica duble),testul hepatita C a iesit pozitiv.A facut apoi o anliza care se chiama Viremie sau incarcare virala.Aceasta analiza e scumpa - 4.200.000 lei.Valoarea a iesit mare - 2000000 .Va urma o biopsie ,apoi tratament cu interferon sau pegassys. Acum am si eu intrebari: ce reactii s-au intalnit la cei ce au facut interferon sau pegassys? Sanatate! Ene Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...