Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Una pe zi... (2)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Un tip lesina pe strada si se trezeste intr-un pat de spital cu doctorul la capul patului care studia atent o fisa si dadea din cap ganditor. Tipul cu o voce stinsa: -Cum e doctore, e grav ? Orice ar fi spuneti-mi adevarul. Cat mai am de trait ? Doctorul: -Dom'le pai daca vrei adevarul, afla ca mai ai doar 10. Tipul: - 10 ce ? Ani, luni, zile !!? Doctorul: - 9,8,7,6,....... Gabriel - tatic de 2 ani! [cheers][copil] http://www.familia-mea.go.ro/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intr-o balta neagra, Patru ochi luceste. Ce sa fie oare? Cred ca e doi peste. .... Pe un camp cu viorele Crestea numai ghiocei. Si-a venit mandrele mele Si le-a cules ei pe toti. .... Creste iarba, iarba deasa Perpendicular pe casa Vine calul si o paste Alta iarba se dezvolta .... Tara mea cu rauri multe Si cu frunze si cu flori Ai in tine-o populatie De mai multi locuitori .... Si din bolovani cu apa S-au format inspre apus Muntii tai de incretire Orientati cu varfu-n sus .... Trece lebedele-n zare. Eu ma uit, ele dispare... Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doi sicilieni stau de vorba. - Emilio, catarul meu este bolnav. Cu ce l-ai doftorocit pe al tau cand era bolnav? - Cu terebentina. Peste o saptamana. - Emilio, i-am dat catarului meu terbentina si a doua zi a crapat. - Si-al meu la fel a facut! ********* Un militian da peste un betiv lungit intr-un sant. Il trezeste si-i spune: - Cetatene, scoala si du-te acasa! - Nu pot ! N-am voie sa merg ! ! ! - Ce face? N-ai voie ... ? -Da. Am baut niste sticle de vin pe care erau lipite etichete cu urmatoarea recomandare: " A se pastra culcat " ******** Profesorul parcurge cu privirea catalogul. Popescu intreba cu voce tare : - Vreau sa va intreb ceva, domnule profesor ! - Te rog, Popescule ! - Poate fi pedepsit cineva pentru un fapt pe care nu l-a savarsit? - Nu ! - Atunci, va rg frumos, sa nu ma sanctionati fiindca nu mi-am invatat lectia pe ziua de azi ! ******** - Va rog urmatorul ! Intra o tanara, draguta. Incerca timida: -Stiti... eu as vrea... - Bine!... bine!... o intrerupse medicul nervos. Lasati vorba si dezbracati-va! -Stati domnule dosctor eu as vrea ... -Fara jena ! intervine medicul energic. Dezbracati-va imediat! Tanara se dezbraca, punandu-si toata imbracamintea pe paravan. - Asa, zice multumit medicul si privind-o atent o intreba: - Spune-mi acum unde te doare? - Nu ma doare nimic. V-am adus o scrisoare din provincie, de la matusa mea! Va cere un sfat asupra gutei ei ... iuliana[gravi]24+ saptamani cu [cavaler]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intr-o buna zi, badea Gheorghe statea pe marginea drumului. Drumul fiind alunecos l-a un moment dat un Mercedes condus de un roman stabilit in SUA derapeaza si se izbeste violent de un pom. Soferul iese cu greu din masina si zice: -Vezi bade ce am patit... 6 luni am muncit si uite ... -De, domnule bine ca ati scapat cu viata... Citeva ore mai tirziu in acelasi copac se izbeste un VW condus de un roman stabilit in Germania, masina se face praf, soferul iese cu greu din masina si zice: -Vezi bade ce am patit... 1 an am muncit si uite ... -De, domnule bine ca ati scapat cu viata... Citeva ore mai tirziu, in acelasi copac se izbeste o Dacia 1300 condusa de un roman din Bucuresti, masina se face praf, soferul iese cu greu din masina si zice: -Vezi bade ce am patit... munca de o viata s-a ales praful de ea... - De, domnule daca v-ati cumparat o masina asa de scumpa.... [flo] Catrinel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A mai fost dar este bun! Un copil in masina cu tatal vede niste prostituate care fac trotuarul. Copilul: "Tati, tati, cine sunt doamnele alea?" Tatal (jenat): "Nimic, nimic, uite pe partea cealalta ce magazin de jucarii!" Copilul: "Da, da, l-am vazut, da' cine sunt doamnele alea?" Tatal: "Aaaa, sunt vanzatoare ambulante" Copilul: "Daaa!?! ...si ce vand?" Tatal: "Vand... aaa..., un pic de fericire." Copilul incepe sa se gandeasca la asta si abia ajuns acasa, sparge pusculitza, ia 50.000 cu gandul sa mearga sa-si cumpere niste fericire. Merge la una din prostituate si-i spune: "Doamna, va rog frumos imi puteti vinde niste fericire de 50.000?" Femeia ramane blocata, dar fiind perioada de criza decide sa nu piarda 50.000. Il duce pe baietel la ea acasa si-i prepara trei felii de paine cu Nutela. Seara, copilul vine acasa si-si gaseste parintii preocupati. Tatal: "Unde-ai fost? ne-am facut probleme." Copilul: "Am fost la doamnele ale sa cumpar niste fericire." Tatal (alb ca varul): "ahhhaa... si... cum a fost?" Copilul: "Pai, pe primele doua le-am rezolvat, pe-a treia doar am lins-o si gata." Gabriel - tatic de 2 ani! [cheers][copil] http://www.familia-mea.go.ro/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...