Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Una pe zi... (2)


Recommended Posts

Dupa sase luni de fericire conjugala,Bill si Jane sedeau in fata focului linistiti,cand se auzi un ciocanit in usa Bill se duse la usa si o deschise.Cine era?Soacra lui cu doua geamantane. -Vreau sa stau aici,spuse dumneaei. -Foarte bine.Acolo sa stai!ii replica Bill -si ii tranti usa in nas. Toate capetele din bar s-au intors cand o masina s-a auzit dand coltul cu un scrasnet ingrozitor,urcand pe trotuar,ricosand intr-un zid si oprindu-se intr-un felinar.Peste cateva secunde soferu(care era scotian)intra in bar clatinandu-si trupul insangerat ,dupa care se prabusi pe podea si lesina. -Repede.dati=i un paher cu apa,striga o tanara! Scotianul isi ridica capul plin de rani si bangui: -Cat de tare trebuie sa ma nenorocesc ca sa capat si eu un pahar cu scotch. Un tanar se prezinta la un mare patron,scotianul Jhon. -Sunt maseur.Pentru 20 de dolari pe luna sunt gata sa va masez dansatoarele. -O.K!Daca aveti banii la dumneavoastra puteti incepe Sa bea toata lumea!striga un scotian bine dispus,de cum intra in carciuma.Cand beau eu,toata lumea trebuie sa bea! Barmanul i-a servit pe toti cei prezenti. Scotianul ridica paharul si spuse: -Toata lumea sa fie fericita!Cand eu sunt fericit,toata lumea trebuie sa fie fericita! Dupa ce-si termina paharul,omul trinti o suma de bani pe tejghea si dadu sa plece. -Hei,striga barmanul.Asta e numai pentru ce ati consumat dumneavoastra! -Asa este!Cand platesc eu,toata lumea trebuuie sa plateasca! iuliana[gravi]24+ saptamani cu [cavaler]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ursul si iepurasul se întîlnesc în padure. - Ce ai, nene ursule, de esti asa de suparat ? - Pai, iepurasule, cum sa nu fiu, ca am primit ordin de recrutare. Si daca ma duc la armata, ce fac copii, nevasta... - A, nene ursule, de armata poti sa scapi ! Iei o piatra si îti rupi vreo cîtiva dinti si cînd mergi la control medical te declara inapt pentru armata. - Asa ? esti sigur iepurasule ? - Absolut sigur ! Dupa vreo doua saptamîni iar se întîlnesc. - Salut, nene ursule, vad ca esti liber, asa-i ca am avut dreptate ? Cum a fost ? Ursul, fonfait - ca-i lipseau patru dinti din fata si nu mai putea pronuta ca lumea cuvintele: - Am fost la controlul medical si m-au declarat inapt, ca am piciorul plat. [flo] Nelke
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Avocat: Ati intretinut relatii sexuale cu el la New York? Martor: Refuz sa raspund la aceasta intrebare. A: Ati intretinut relatii sexuale cu el la Chicago? M: Refuz sa raspund la aceasta intrebare. A: Ati intretinut relatii sexuale cu el la Miami? M: Nu. http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iubibubi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stii sigur ca esti "de-al nostru" daca: * tot ce maninci are gust de ceapa si usturoi * incerci sa reciclezi ambalajele de la flori, hirtia de la cadouri si folia de aluminiu * stai linga cele mai mari doua valize din aeroport * ajungi la petreceri cu una - doua ore intirziere si ti se pare normal * copiii tai au porecle care suna departe de numele lor real * dupa ce mergi la cineva in vizita, la plecare mai stai o ora in fata usii la povesti * parintii tai nu arunca niciodata nimic si daca reusesti sa arunci ceva la gunoi apare in mod misterios inapoi. * ai perdele de dantela * ai fata de masa din macrame si un mileu pe televizor * ai covoare care acopera fiecare centimetru din casa ta * ai sau ai avut covoare pe pereti * mama ta iti spune ca esti slab chiar daca ai 110 kg * ai draperii macar la o usa din casa * mama ta recicleaza pahare de plastic, farfurii din carton si pungile de la sandwichuri spalandu-le * ai fata de masa din vinyl pe masa din bucatarie * folosesti sacosele primite la cumparaturi pe post de pungi de gunoi * raftul tau din bucatarie este plin de borcane de gem, varietati de recipiente de plastic si sticla * parintii te striga diminutive animale cind ii enervezi * mama ta spala rufe la 40 C la masina * cind gatesti nu folosesti ustensile de cintarit * nu poti pleca in calatorii decit daca te conduc macar 5 persoane la autobuz, tren sau aeroport * parintii te suna si intreaba daca ai mincat, chiar daca e miezul noptii * paritnii tai nu realizeaza ca tehnologia s-a imbunatati si atunci cind suna in strainatate inca urla la telefon * ai cuverturi uzate pe canapea doar ca sa nu se murdareasca tapiteria * nu cunosti mai mult de jumatate din invitatii de la nunta ta... pentru ca parintii i-au invitat * copilul tau poarta caciulita si 3 pulovere in Septembrie desi sint 25 de grade afara * porti palton din septembrie pina in mai * daca vezi pe cineva in pantaloni scurti in decembrie zici ca e nebun, desi sint 20 grade afara * cind vin in vizita rudele din provincie stai cu ochii pe televizor (butelie) * te gindesti ca daca bei lapte si maninci fructe (in special prune) te ajuta sa gasesti toaleta mai repede * crezi ca "urda", "mamaliga" "parizer" " sunt feluri internationale de mincare * cind vin straini la tine in vizita te distrezi dindu-le cea mai tare tuica din casa ... si cind reusesc sa bea un pahar le mai torni... * cind ai musafiri si ii intrebi daca servesc ceva si ei spun ca "NU" la tine inseamna ca "DA"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Trei nebuni ... Primul: - Eu sunt trimisul lui Dumnezeu !!! Al doilea: - Ba eu sunt trimisul lui Dumnezeu !!! Ultimul: - Sunteti amandoi nebuni !!! Nu am trimis pe nimeni !!! Gabriel - tatic de 2 ani! [cheers][copil] http://www.familia-mea.go.ro/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kommen zwei Zechkumpane in der Nacht aus der Kneipe, das viele Bier drückt. Fragt Otto: "Warum pinkele ich so laut und du so leise?" Willi: "Du pinkelst an mein Auto, und ich an deinen Mantel..." ******* Ies doi tovarasi de chef noaptea din cîrciuma, apasati de multele beri consumate. Otto întreaba: „De ce eu ma pish asa de tare si tu asa de încet ? " Willi: „Tu pe pishi pe masina mea, iar eu pe pardesiul tau... " [flo] Nelke
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Un cioban pierduse o oaie. Începe s-o caute pe dealuri, pe vai, prin vaioage... Nici picior de oaie... Tot umblînd, întîlneste la un moment dat un bade care cosea. - Buna ziua bade, nu cumva ai vazut o oaie, una balaie, cu mot în frunte...? Îsi scoate badea palaria, se sterge de sudoare, se uita la om si-i zice: - Eu cosesc de-aici pîna în vîrful dealului. - Da´ nu asta te-am întrebat, am pierdut o mioara, poate ai vazut-o din întîmplare dumneata ? Badea îsi misca palaria, se uita piezis la om si-i zice apasat, aratînd cu bratul: - Uite, de-acilea si pîna hat sus pe deal cosesc ! - Tot nu m-ai înteles, omule, nu-mi iese la numaratoare o oaie, O OAIE, întelegi ? Poate ai vazut cumva o oaie, o oaie ratacita, a mea este, pe-aia o caut ! - ...Eu cosesc de-aici pîna sus, în vîrful dealului ! Apare un preot pe drum. Ciobanul se repede la el sa-i ceara ajutorul si începe sa-i explice : - Eu am pierdut o oaie, parinte, si-l întreb pe dînsul daca a vazut-o si el tot zice de cosit, dar eu caut oaia, parinte ! Si iar si iar l-am întrebat, nu stiu de ce nu ma întelege ! Se uita preotul la amîndoi... îi masoara de mai multe ori din cap pîna-n picioare si-apoi zice: - Mah, dupa cît îmi dau seama, voi aveti de gînd sa-mi furati calul ! (e putin sec [zz], a se servi cu apa minerala..[:D]..) [flo] Nelke
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut [hia] tuturor [jamaica][jamaica][jamaica]! Constat cu bucurie [bis] ca apar noi si noi participanti [hop][hop][hop]! ...N-as fi crezut ca ducem la capat [greutati] seria 1, uite ca sîntem la seria 2 [greutati][greutati],[cheers] credeti ca exista si seria 3 [hot]? Depinde de noi [grup], de voi toti [greutati][si-eu]! Cîte o floare [flo], pentru fiecare [pup] dintre voi care mi-a înfrumusetat ziua traita ! [flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo] Nelke
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...