Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pt mamicile de iulie-august 2004 - eco morfologica


Recommended Posts

Voiam sa stiti de ce am lipsit atit si sa invatati din greseala mea. In urma cu 11 zile am facut o ecografie tridimensionala la Medlife. A durat aproape o ora si mi s-a spus ca bebe are defect septal ventricular (anomalie la nivelul inimii) si picior var equin bilateral (picioare strimbe congenital). Eu am mai avut o sarcina cu probleme care a asociat mai multe anomalii asa ca situatia parea grava, o cauza genetica putea fi explicatia. Oricum imi era frica de ecografia morfologica, chiar am vrut a nu o mai fac asa ca am simtit cum se adeveresc cele mai sumbre presimtiri. Dr nu mi-a luat bani, mi-a zis ca nu are suficienta experienta pe aparatul acela nou si ca ar trebui sa merg la dr Pop sa-si dea verdictul. Au urmat zile de cosmar. Eu eram programata la Pop pe 10 martie dar din fericire au fost niste renuntari si m-au progamat vineri, 20 februarie. Nu avea rost sa va spun, majoritatea nu ati facut inca aceasta ecografie si va bagam in sperieti. Eu nu mai speram decit ca defectele sa fie mici, reparabile, si sa nu mai existe altele (problema se punea si asa). In sfirsit a venit ziua de vineri, eram ingrozita. La Diagnosis a aparut o intirziere asa ca am asteptat 1,5 ore dupa ora programarii (sunati inainte de a pleca de acasa). Dr Pop e necomunicativ, nu vorbeste deloc. Noroc cu icoana Maicii Domnului pe care o vedeam in oglinda din fata mea si la care m-am rugat. In final verdictul a fost ca nu se vad acele anomalii si nici altele. In schimb, ca urmare a renuntarii la No Spa si a statului in picioare, etc colul s-a scurtat de la 41 mm la 25-32mm (cu orificiul intern inchis) asa ca va trebui sa ma odihnesc mai mult. Ma simt de parca m-as fi nascut din nou. Inca sunt buimacita, mi-e teama sa ma bucur. Multumesc lui Dumnezeu si imi pare rau ca am deznadajduit, credinta mea a fost pusa zilele astea la incercare si am cazut testul cu brio. Am mai citit despre voi ieri dimineata si va invidiam pt toate discutiile banale, de oameni fara probleme. Se pare ca sunteti bine si ma bucur mult. Sper ca nu m-ati exmatriculat. Voi incerca sa comunic cu voi mai des. Aveti grija de voi si de burtici.[flo] Butterfly [gravi] 22 sapt si fotbalistul din burtica DPN 1 iulie Dr Badiu – Sp Universitar „Cred Doamne, ajuta necredintei mele” Butterfly [gravi] 17 sapt - dr Ion - Sp Giulesti
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 14
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga mea, sa iti dea Dumnezeu un bebe sanatos 100% pe toate structurile iar tu & familia sa va bucurati de el. Stiu ce inseamna sa ai temeri si 1000000000000000000000 de intrebarie legate de bebe din burtica si te inteleg f bine. Crede in Dumnezeu ca numai El ne poate ajuta sa fie totul bine. El poate ORICE, ORICAND, ORICUM. Pana la urma unde nasti, la Giulesti sau Municipal ? Doamne ajuta !!!! Andra mamica lui bb Matei si Andrei 4,5 luni Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc tuturor. Mel, vad ca ai aflat nr de tel. Clinica e in apropierea patinoarului Floreasca. Au ajuns cu programarile in luna mai deja dar am vazut ca s-a instituit o taxa de urgenta de 30% pt cei care au nevoie de eco mai repede. Eu am platit 1670000 lei si mi-a facut 7 poze. Greseala mea a fost ca m-am pripit sa cred ce am auzit si am citit despre asta, am stat noaptea pe internet vizionind poze cu piciorul strimb, am vorbit deja cu un chirurg de chirurgie cardiaca pediatrica dar mai presus de toate am gresit crezind ca Dumnezeu nu ma aude, ca m-a parasit. Cred ca voi naste la Municipal, Andruska. Va doresc tot binele. Butterfly [gravi] 22 sapt si fotbalistul din burtica DPN 1 iulie Dr Badiu – Sp Universitar „Cred Doamne, ajuta necredintei mele”
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Butterfly, chiar ma intrebam de ce nu mai apari pe forum, dar nu credeam ca treci printr-o situatie atat de dificila. Ma bucur enorm ca totul e bine, si bucura-te de minunea ta din burtica, este bine si sanatos iar Doamne Doamne are grija de el sa creasca mare si sa va bucure sufletele. Te asteptam mai des pe forum, in nici un caz nu ne-am supara daca ne impartasesti ceea ce simti, sintem aici sa ne ajutam reciproc, chiar si cu o vorba buna si blanda. nicole [gravi] - 17 saptamani 26 ani, DPN - 25 iulie 2004, dr Badiu A.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...