Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ro - UE - sondaj


Recommended Posts

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul răspuns
1. NU o sa intre SIGUR Romania in 2007 in UE, sa fim realisti, dar poate in 2027 avem ceva sanse (estimare personala cu indulgenta). 2.Daaaaaaaaaaa, e f. important, macar pt. faptul ca ar afla si altii ca Romania se afla in Europa, daca nu pt. standardele politico-economice ale celor din UE plus facilitatile inerente samd. 3. Da ce sintem in razbel ca sa ne pastram neutralitatea? O concluzie este locul in care te-ai plictisit sa mai gindesti...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

in multe aspecte cred ca e bine pt Romania sa intre in UE dar in acelasi timp nu cred ca e pregatita sa o faca.. chiar si acest proces de aderare cred ca e folositor nu doar pt a pregati totul dar si pt a tine sub control unele aspecte cu care nu ne mandrim atat de mult. iliescu si cei din guvern se plangeau de curand ca sunt luati la bani marunti de ei responsabili dar asta nu e bine?? poate ca si ceilalti au exagerat putin in unele aspecte.. oricum cred ca fara UE Romania s-ar duce de rapa. cine ar mai controla cat de putin ce se intampla in tara asta?? nimeni.. fiecare isi urmareste interesul acolo unde e.. nimanui nu-i pasa de cei care trag greul in tara, de cei care muncesc, adica de cei fraieri.. si se plang ca toate capetele stalucite si nu numai isi iau zborul spre alte meleaguri.. de ce??? cu salariile care sunt in Ro..mori de foame.. nu degeaba suntem pe ultimele locuri cand vine vorba de statistici, topuri si altele..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

UE o sa vada ce greutati vor fi dupa mai 2004 cand vor intra noii membri si atunci cred ca vor ridica pragul pt. Ro la mai mult de 2007. In trei ani nu se poate face face o asimilare completa a celor noi (ungaria,Poloni,etc) astfel incat sa fie pregatiti sa ia in spatre pe unii si mai flamanzi. Si sa nu uitam ca Ungaria (ex) este undeva mult deasupra Romaniei. Imaginati-va ca exista 10 frati. O duc ei destul de bine, dar au si multe greutati, datorii, unii nu au de lucru,ce mai, situatia nu e roza. Ar lua cei 10 frati sub aripa lor inca 4-5 frati vitregi care se stie sunt cam lenesi,flamanzi, nu aduc mai nimic in familie, in schimb sunt gata sa lucreze pe bani putini luând locrul de munca al celor 10 frati mai mari ??? I-ar lua? Ce ar avea de castigat? In primul rand la asta se vor gandi si apoi vor hotari. Asa imi imaginez eu intrarea Romaniei in UE. Va intra atunci cand va avea ceva de oferit, nu va fi luata doar din mila. Nu stiu cat de bine va fi pt. romani, mai ales ca de ex dreptul de munca in restul statelor va fi inexistent pe o perioada destul de lunga... Pentru statele care vor intra in Mai 2004 in UE, Germania a ridicat perioada de interdictie la 7 ani. (interdictie la munca) Doar Irlanda deschide piata muncii din acest an deja. Restul..nexam Si ca sa raspund la sondaj, eu una nu cred ca va intra Ro in UE in 2007 si bine ar face! Laura si papusica din burtik ( 29+ saptamani) [img]http://skins.hotbar.com/skins/ecardsSite/ec/newbab/newbaby_humor_0418_2_prv.gif [/img]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

1. Nu[bang] 2. Bineinteles ca da. Vai si-amar ce se va intampla de tara asta dupa ce nu mai avem de "facut frumos" pt Uniune. Daca acum se intampla chestii de genul adoptii copii, furt pana in panzele albe, coruptie de nedescris etc etc, mi-e teama sa ma gandesc ce va fi "dupa"! 3. Nu cred ca putem aplica tactica strutului. Cum am putea ignora ce se intampla chiar langa noi? "Cauta la cine te pretuieste, cat de curata e inima, nu cat de inalt e gandul."(N.Iorga)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca nu reusaesc sa citesc toate raspunsurile dar va dau si parea mea: Romania o sa intre, dar nu spre binele sau in interesul nostru ci in interesul "curtii". Intr-un fel e si spre binele nostyru cum a raspuns cineva "macar o sa afle lumea ca Romania e in Europa". Va salut cu respect. calin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Avand in vedere ca eu am lansat subiectul, respectiv intrebarile, ar fi frumos din partea mea sa dau si eu un raspuns, nu?[:)] Eu sper din toata inima ca Ro sa intre in 2007 in UE. Prin urmare consider foarte important si necesar ca Ro sa intre in UE, si aici nu e vorba de simpla geografie, motivele sunt de natura pura economica si politica. Cand vorbeam de neutralitate ma refeream la ping-pongul care se face cu Ro intre USA, UE si Rusia. Ping-pong care este foarte sustinut si din interiorul Ro. ariadna
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ro nu va intra curand un UE!!!! Eu cred ca se afla intr-un impas maaaaare si vai de capul romanilor de rand ce ii asteapta in viitor! Atata timp cat mai sunt cei de acum la putere......si mai rau este ca nu vad cine i-ar putea inlocui, nu are nici o sansa! AAAA, keine chance pt. sarmana Romania! O pling de pe acum! V.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...