Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Of,serviciul asta...


Recommended Posts

Voi cum ii faceti pe ai vostri soti sa isi lase problemele de la serviciu la usa cand vin acasa? ca eu una nu mai stiu ce sa mai fac cu al meu, a ajuns un workaholic ,munceste foarte mult si cand vine acasa in loc sa se relaxeze,gandul ii este tot la serviciu,la proiecte etc.Ba a ajuns sa viseze si noaptea ca este la serviciu in tot felul de meeting-uri,vorbeste in somn,se cearta cu sefii... Este foarte stresat si eu nu reusesc sa-l fac sa se destinda un pic.Voi cum procedati?(am fost si la doctor cu el si i-a dat niste medicamente usoare care sa-l ajute sa se relaxeze dar degeaba) Oana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Asa e si al meu sot, se-ntimpla sa ma trezeasca noaptea, de ce tare tipa si se cearta cu lumea! [:D] Dar ma gindesc ca e mai bine sa nu-si lase problemele la serviciu, ca nu are cui sa spuna, sa se descarce, asa ca vine la mine direct, si-mi zice cine sau ce l-a mai suparat...O solutie ar fi sa-l "destressezi" in week-end, sa-l duci unde-i place lui, si sa fii linga el, chiar daca nu dai nici un sfat, dar macar il asculti. Iren[gravi]&Bogdanelu nazdravanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cred ca e mai bine asa.. vorbesc din punctul de vedere al unei fiice care si-a vazut tatal trecand intr-o alta lume din cauza stresului de la servici. el niciodata nu se plangea.. dar dehhh cand s-au trezit aia de la guvern sa mai da din problemele lui si altora a fost prea tarziu.. asa ca lasa-l sa se descarce.. zic si eu.. al meu barbat cam rar vine cu problemele acasa pt ca acolo sunt eu cu ale mele.. [:D] atunci ii dau o cafeluta si o prajiturica si il pun sa-mi povesteasca...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by mate
Fetelor,va multumesc ca mi-ati raspuns.O sa incerc sa il fac sa se destinda mai mult acasa,oricum azi este si o zi speciala pentru noi,implinim trei ani de la casatorie si am de gand sa sarbatorim in doi.Va pup Oana
Felicitari si la cati mai multi ani fericiti impreuna ! [flo] Lasa-l sa-si descarce nemultumirile de la serviciu in fata ta, e mai bine asa ! E de ajuns sa-l asculti si sa-l aprobi, astfel se mai usureaza de ganduri, macar. [;)] Nina & [copil] Nina-Cristina (2 ani in ianuarie) http://www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E mai bine sa-si descarce problemele de servicu acasa...incearca sa te "obisnuiesti" si sa-l faci sa se destinda.... Daca nu ar face asta, cu siguranta nemultumirile lui din alta parte s-ar rasfrange asupra ta..... Pana la urma e ceva bun si in treaba asta.... Pupici [pup] AniS
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu incearca sa schimbe serviciul? O solutie ar fi ca in wk sa iesiti la un spectacol, restaurant, sa faceti miscare. Si sotul meu in primul an a fost tare stresat, cum a inceput vara am iesit in fiecare simbata sa vedem ceva si am instalat program de iesit cu rolele zilnic. Ne miscam si imi spune ce il preocupa. La noi e regula la masa de seara si dimineata la cafea taifasuim. La 1 an a schimbat compania si acum e destins si fericit. Chiar daca vine cu intirziere urarea, o casnicie fericita si sa va vedem cind sarbatoriti 50 de ani! There is a difference between knowing the path and walking the path.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sotzul meu- cum spunea si Iren, nu-mi povesteste niciodata nimic. Stiu ca uneori are probleme, imi spune ca are probleme, dar cand ii cer amanunte, se inchide. Si ma enerveaza chestia asta! Pe de o parte, el spune ca nu vrea sa ma implice, ca discutand de ele retraieste problemele si ca n-are sens, si-asa nu pot sa-l ajut. Ma rog, mie tare mi-ar place sa-mi spuna mai multe. Da ce sa-i fac? [bang] Lorelei & Family
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chiar astazi datorita problemelor de service mi-a fost stricata ziua deoarece sotul meu enervat in urma discutiilor telefonice de la service nu a mai avut rabdare cu mine sa fie relaxat cu problemele de sanatate cu care se conffrunta pe moment fiica noastra si astffel sa terminat cu o cearta pe ziua de azi Eu sint o fire foarte rabdatoare Dar aszi parca a intrecut masura mai ales ca azi este zi de weekend.in general i las pa el sa-mi povesteasca despre problemele cotitiene de la service ceea ce nu prea face dar este alegerea lui dar si cind vad ca este prea impicat in problemele de servici atunci cind vede ca intradevar am nevoie de el fac urat de tot . francesca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...