Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ce parere aveti voi....despre apocalipsa


roxy

Recommended Posts

Natura in mod sigur are regulile ei ... meteoriti, schimbari climaterice determinate (sau nu ) de oameni, explozii solare .. toate astea exista si din pacate pt noi nu pot fi controlate... Potopul poate fi urmare a incalzirii planetei ,,, Sfarsitul lumii s a spus ca ar fi in anul 1000... in anul 2000.....2023.... Apoi despre vremurile noastre... si eu m am vaietat in cateva randuri (in special dupa 11 sept 2001-fata mea nascandu se pe 17.09.2001!) ca am nascut copilul intr o lume atat de rea... Dar adevaralul este altul ,,,,lumea nu a fost NICIODATA mai sanatoasa ca acum.... speranta de viata a crescut la 77 de ani (in evul mediu la 45 de ani erai batran... acum abia desoperi viata !!!) , copii nostrii sunt mai bine ingrijiti decat oricand ...in multe tari din lume viata fiecarui individ este importanta /// De atatea ori ma minunez ca exista vaccinuri, pelicinina, antibiotice ... cumva omul are raspuns la toate ... Am citit ca s a descoperit vaccin / medicament pt cancerul la plamani .,.,,, stiu ca intr o zi SIDA va fi invinsa ... Viata este grea, timp nu mai avem dar sincer eu sunt multumita ca m am nascut acum si nu in evul emdiu sau intre cele 2 razboaie mondiale ....ca nu am prins bombardamente, lagare de concentrare, comunism feroce ////ca razboiul rece l am perceput numai copil fiind... Poate apocalipsa exista ...UN lucru care ma sperie este ca oamenii nu mai se gandesc la sufletul lor ... ca nu au timp sa priveasca in jur si sa constientizeze ,,, ca totusi suntem NOROCOSI ca ne am nascut acum....in Europa ... nu in alte tari sarace,, fara viitor si fara speranta... nu intre cele 2 razboaie mondiale.. nu in anii molimelor si a cruciadelor ,,,, nu in pesteri. Sa fim recunoscatori pt asta ,,,,si sa oferim si altora sansa sa le fie un picut mai bine ... ag
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Apocalipsa........parerea mea este ca orice inceput are si un sfarsit, in mod natural.Dar nu cred in sfarsitul lumii va fi in anul.... In legatura cu Biblia, ma intreb cat timp oamenii vor crede in continuare povestile de acolo, si isi vor ghida viata in functie de acestea. In fine, convingerile religioase nu isi au locul de dicutie aici. Pamantul este in continua schimbare, clima la fel. Vremea nu va fi niciodata la fel de la un an la altul, asa ca eu zic totusi ca-i mai bine sa nu ne mai dam atat cu presupusul, si sa ne traim viata. Daca, totusi, vreti sa va pierdeti timpul ingrijorandu-va de sfarsitul lumii, n-aveti decat. Stati si rugati-va de Dumnezeu sa fie milostiv. Inca ceva....daca inainte, oamenii vedeau tunetul si fulgerul si altele, ca semne de la Dumnezeu...am crezut ca pana acum lumea a evoluat, si vremea nu mai e pusa in seama lui Dumnezeu. In fine...rugati-va, ca nu are ce sa strice Ancuta & Martijn, (24.10.2003) http://community.webshots.com/user/Busch_family
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...