Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PERICOL DE LACRIMI!!!


Recommended Posts

Cutremurator, astfel de exemple ne fac sa apreciem lucrurile simple din viata noastra si dau insemnatate relatiilor noastre cu cei din jur. E pacat ca trebuie sa citim sau chiar mai rau sa trecem prin astfel de situatii ca sa apreciem valoare unor lucruri in viata. Ma bucur tare mult ca i-ati trimis pana la urma gandurile celor de aici. Daca n-o faceati pana acum aveam de gand sa va determin s-o faceti. Chiar daca pare ca nu este nimic de spus care sa poata alina suferinta mamei, va asigur ca nu-i asa. Fiecare mesaj de aici e o mangaiere pentru biata femeie. Ea a simtit nevoia sa-si impartaseasca durerea cu altii si dupa parerea mea asta astepta de la cititori, un cuvant cald, o vorba buna, sa-i dam de inteles ca a 10-a parte din durerea ei o intelegem. Nu vrea altceva, decat un sprijin in cei ca noi. Dupa parerea mea cea mai buna "doctorie" pentru o astfel de "rana" sunt tot oamenii. Sa-i dea Dumenzeu putere sa-si duca viata mai departe. Stiu ca pare un chin viata cu o astfel de piatra de moara pe umeri, dar dincolo de asta sper ca Lucia sa gaseasca un sens in viata ei, o ratiune pentru care sa mearga mai departe. Pe mine numai gandul ca n-as putea avea vreodata un copil al meu ma inspaimanta teribil si ma face sa-mi vad viata fara sens, pustie. D-apoi cand ai avut o mica minune care s-a dus de langa tine. "Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic" [gravi] 5 sapt. due date 1 nov.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 75
  • Creat
  • Ultimul răspuns
citind mesajele toate nu ma pot abtine sa nu pling. ii doresc acestei mame ca d-zeu sa ii dea tarie sa treaca peste toate si sa sa gindeasca ca ingerasul ei o asteapta si pe ea acolo unde a mers ea.in curind o sa megem toti de pe pamintul asta si o sa fim cu d-zeu in imparatia sa. mona78
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragostea de mama nu se poate egala si nici exprima in cuvinte scrise. Cuvintele ei mi-au ajuns in suflet ,in inima ! Doamne! daca existi si privesti durerea aceste-i mame sau a milioanelor de mame suferinde ,fa ceva ca sa ne aline sufletul! Ingerasul meu este si el langa tine,eu nu am avut timp sa-l cunosc, de ce asa pret mare?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, am citit-o si in Formula -AS si m-a impresionat la fel de tare si acum cand am recitit-o. Sa ne rugm ca aceasta mamica sa sa poata sa accepte ceea ce i s-a intamplat si poate sa gaseasca puterea de a da viata unui alt copil care sa-i aduca alinarea. Suntem linga tine cu sufletul si cu gandul! Aprilutza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am ramas fara grai.... eu nu sunt mama,dar intotdeauna am fost inconjurata de nepoteii mei (8),care sunt ca si copii mei,iar acum sunt nanny ,iar bebeul de care am grija....n-as putea sa-l iubesc mai mult nici chiar daca ar fi al meu. Nici nu pot sa-mi imaginez prin ce a trecut mama aceea si prin ce trece in fiecare zi stiind ca nu o sa-si mai vada puiul niciodata.In noiembrie si eu va trebui sa ma despart de "puiutul meu" pt ca-mi va expira viza si trebuie sa ma intorc in Romania si deja ma doare sufletul cand ma gandesc....dupa ce l-am crescut un an,poate nu o sa-l mai vad niciodata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cumplit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Am sa incerc sa-i scriu.............nu stiu ce.........ceva;inca incerc sa ma adun.Din pur egoism, evit sa citesc astfel de scrisori;e modalitatea mea de a ma minti, de-a ma proteja.Totusi am parcurs-o pina la capat si m-a rascolit profund....Nu cred ca exista durere mai mare[q]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...